dzisiaj jest wtorek, 26 stycznia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Bilety lotnicze dla maluchów – zniżki, na które mogą liczyć dzieci

2017-08-09 01:02

Podczas kupowania biletów lotniczych dla siebie, w formularzu musisz zaznaczyć, że będzie podróżowało z Tobą dziecko. Nie ma możliwości wysłania w podróż samego malucha. Tylko linie rejsowe udostępniają specjalną ofertę, która pozwala dzieciom na „samodzielne” podróżowanie. Rodzice oddają je pod opiekę pracownikowi linii lotniczych, który przez cały czas trwania podróży będzie go doglądał i nie pozwoli by mu się cokolwiek stało. Jednak taki bilet jest nieco droższy, bo w jego cenę wlicza się również opiekę.

Najmniej płacą rodzice niemowląt. Niemowlęciem według regulaminów linii lotniczych jest dziecko między 8. dniem a 23. miesiącem życia. Dlaczego akurat tak? Noworodek do 7. dnia życia nie może w ogóle lecieć samolotem, a dziecko do 23. miesiąca wciąż ma możliwość siedzenia na kolanach opiekuna – dzięki temu nie zajmuje osobnego miejsca w samolocie.

Jak wyglądają ceny biletów dla niemowlaka w poszczególnych liniach lotniczych? W Ryanair to ok. 80 zł – stawka zawsze jest stała, niezależnie od ceny biletów dla dorosłych, w Wizz Air jest podobnie, ale bilet kosztuje nieco więcej, bo już 114 zł. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku samolotów rejsowych. W Polskich Liniach Lotniczych LOT bilety podzielone są ze względu na rodzaj lotu. W przypadku podróży międzymiastowych za dziecko do 23. miesiąca życia nie musisz płacić nic. W przypadku międzynarodowych cena wynosi ok. 36 złotych. Trochę wyższe stawki są w przypadku podróży międzykontynentalnych (USA, Kanada i Chiny) – bilet dla maluszka będzie kosztował ok. 268 złotych. Tu pojawia się jednak dodatkowa ulga, której nie ma w przypadku tanich linii lotniczych. Na lotach międzynarodowych i międzykontynentalnych dzieci od 2 do 11 lat mogą liczyć na bilety ulgowe, które będą o 25% tańsze od tych, które obowiązują dorosłych. Oszczędność będzie bardzo duża, zwłaszcza, gdy podróżujesz z większą grupą dzieci.

Ryanair postanowił nie pozostawać w tyle i proponuje ofertę Family Extra. Gdy podróżujesz z jednym lub dwojgiem dzieci (2 dorosłe osoby – 4 dzieci), to maluchy otrzymują 50% zniżki na bagaż rejestrowany, przydzielone miejsca, pierwszeństwo wejścia na pokład oraz ubezpieczenie turystyczne. Jeśli latałeś dwa razy w ciągu roku razem z dzieciakami i planujesz trzeci wyjazd, to możesz liczyć na dodatkowe 20% zniżki. Dzięki ofercie Family Extra macie możliwość wybrania miejsc obok siebie – to zabezpiecza przed sytuacjami, w których maluchy musiałyby być daleko od swoich rodziców.

W Lufthansie niemowlaki na lotach międzynarodowych mają 90% zniżki. Dla dzieciaków do 12. roku życia znajdziesz tu największy z dotychczas proponowanych rabatów – aż 75%! Miejsca są przydzielane w myśl zasady, że maluchy nie mogą być oddzielane od swoich rodziców – podobnie jak w innych liniach lotniczych.

Warto dokładnie sprawdzać regulaminy linii lotniczych, bo właśnie tam są wyszczególnione wszystkie najważniejsze zniżki, które przysługują dzieciom. Dzięki temu będziesz wiedział ile przyjdzie Ci zapłacić za całą podróż.

Portal Planaxy.com wsparł nas merytorycznie.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.