dzisiaj jest sobota, 13 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Przyczepka rowerowa dla dzieci Qeridoo SpeedKid2 - test/opinie użytkowników

2019-09-04 15:12

Bardzo więc nam zależało, żeby przyczepka miała m. in. amortyzatory i wygodne siedzisko. Dysponowaliśmy – jak się okazało – dość skromnym budżetem: 1500 zł i po przeanalizowaniu wielu za i przeciw, a także obejrzeniu kilku przyczepek „na żywo” zdecydowaliśmy się na zakup amortyzowanego SpeedKid2.

Z przyczepką przejechaliśmy w zeszłym roku ok. 1000 km. Robiliśmy trasy „wokół domu”, ale też i dalsze wypady. Jeździliśmy w różnym terenie, zarówno po miejskich ścieżkach rowerowych – asfaltowych i brukowanych, jak i po polnych i leśnych dróżkach. Wypróbowaliśmy również naszą przyczepkę w różnych warunkach pogodowych – od ekstremalnych upałów po burze z gradem.

Po roku użytkowania przyczepki możemy wystawić jej ocenę pozytywną. Najważniejsze jest to, że nasza córka pokochała ją całym sercem, chociaż zaznaczam, że nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Zaczynaliśmy od krótszych dystansów, zawsze wymyślając jakieś „dziecinne” atrakcje po drodze, by pokazać naszej córce, że podróżowanie w przyczepce to wielka frajda. Udało się - pod koniec sezonu robiliśmy trasy do 70 km, a córka po powrocie do domu domagała się jeszcze :)

Jakie więc mogę wskazać zalety i wady przyczepki SpeedKid2?

Mimo iż córka w momencie zakupu przyczepki była jedynaczką zdecydowaliśmy się na zakup przyczepki dwuosobowej. Jest ona szersza od modelu pojedynczego i nie zawsze mieści się w różne furtki, ale jest w niej dużo przestrzeni w części pasażerskiej, którą przy dłuższych wycieczkach można wykorzystać jako dodatkową część bagażową. Oczywiście w przyczepce znajduje się oddzielny bagażnik, w tym modelu usytuowany z tyłu, co jest bardzo poręczne, bo mamy łatwy dostęp do bagażu w każdej chwili. Pojemność bagażnika jest idealna na jednodniowe wypady, nam mieściło się wszystko co niezbędne: prowiant, akcesoria do karmienia, przewijania, a jak planowaliśmy wypad nad wodę, to i do kąpania. Jedyne co można by poprawić w bagażniku, to jego zamknięcie. Przy bardzo intensywnych deszczach woda wciekała nam do środka bagażnika, tak więc szybko się nauczyliśmy pakować wszystko w folię, nawet gdy wyjeżdżaliśmy z domu przy pięknej pogodzie.

Nowa wersja ramy i mocowania do koła spacerowergo w Qeridoo Speedkid 2 2018.

Wracając do części pasażerskiej przyczepki, to jest ona bardzo przemyślana i co za tym idzie - wygodna. Kanapy mają odpowiedni kąt nachylenia, są wyposażone w miękkie zagłówki (chociaż można by popracować nad ich lepszym wyprofilowaniem - gdy córka zasypiała, często głowa opadała jej na boki - modele od 2015 mają zdecydowanie lepsze zagłówki, niestety od 2018 r. jest to dodatek, za który trzeba dodatkowo zapłacić), a na pasach są miękkie pokrowce. Jest dużo miejsca na nogi, są też specjalne kieszenie na dziecięce drobiazgi. W naszym modelu istnieje możliwość przepięcia pasów na środek kanapy, gdy w przyczepce jedzie tylko jedno dziecko. Jest to jednak dosyć żmudna robota, wymagająca odpowiednio dużo czasu i cierpliwości. Ponieważ często na wycieczki zabieraliśmy kuzynki córki właściwie nie korzystaliśmy z tej opcji. Co niestety szybko okazało się zabójcze dla naszych amortyzatorów. Kiedy córka podróżowała sama, usadzona z jednej strony, a nie na środku, przyczepka była źle wyważona, a amortyzatory nierównomiernie obciążone. Szybko doprowadziło to do ich blokady. Na szczęście kontakt z przedstawicielami firmy Qeridoo jest naprawdę bezproblemowy i otrzymaliśmy nowe amortyzatory. Niestety w niedługim czasie problem się powtórzył. Wiem, że ten problem napotkali również inni użytkownicy tej przyczepki, niektórzy sami w domu przerabiali amortyzatory, żeby problem się już nie powtarzał. Nie jest to jednak takie proste, wymaga odpowiedniego sprzętu i wiedzy. U nas skończyło się na tym, że przez część sezonu jeździliśmy na skręconych amortyzatorach. Na szczęście nie wpływało to aż tak bardzo na komfort podróżowania.

W 2018 r. przyczepka zyskała zupełnie nową, piórową - bardzo wydajną, miękką - amortyzację.

Część pasażerska jest też dobrze dostosowana do podróżowania w różnych warunkach pogodowych. Gdy jest ciepło, można tylko zasunąć moskitierę, co daje dobrą wentylację w środku. Przyczepka posiada przezroczysty sufit, przez nas nazywany „szyberdachem”, który przy dużym nasłonecznieniu można zasłonić specjalnym daszkiem. Daszek ten mógłby być odrobinę obszerniejszy, przy dużych upałach dopinałam jeszcze dodatkową białą płachtę materiału, żeby przyczepka się nie nagrzewała w środku. Gdy zaś pogoda jest trochę gorsza, pada deszcz, też nie ma problemu. Z przodu można zapiąć folię przeciwdeszczową, istnieje też opcja dokupienia dodatkowego wodoodpornego pokrowca. Materiał, z którego wykonana jest przyczepka na tyle dobrze jednak chroni przed deszczem, że my nie czuliśmy potrzeby zakupienia dodatkowej ochrony. Nie było też żadnych przecieków od spodu, co podobno zdarza się w niektórych przyczepkach. Przy deszczowej pogodzie najsłabszym elementem przyczepki okazał się bagażnik, o czym pisałam wyżej.

Kolejną zaletą przyczepki jest jej funkcjonalność. Przyczepkę bardzo łatwo montuje się do roweru. Ponadto posiada ona w zestawie dodatkowe koło, które pozwala szybko przerobić ją na spacerówkę. Dodatkowo można dokupić specjalne koło do biegania. Jest też łatwa w składaniu, a po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca, co ważne jest gdy chcemy pojechać z przyczepką gdzieś dalej.

Przyczepka wykonana jest też z solidnych materiałów. Przez cały sezon użytkowania – poza problemami z amortyzatorami – właściwie nie mieliśmy większych awarii. Jedyne co nam się przytrafiło, to scentrowane koło – efekt nierównomiernie pracujących amortyzatorów. Po nacentrowaniu koła nie było już większych problemów z przyczepką. A przed nowym sezonem przyczepka nie wymagała żadnych specjalnych zabiegów, mąż wykonał jedynie drobne prace konserwacyjne zalecane przez producenta.

Podsumowując – z wyboru naszej przyczepki jesteśmy bardzo zadowoleni. Żal tylko amortyzatorów, które w naszym przypadku właściwie okazały się tylko atrapą (uwaga: w 2018 r. wprowadzono nowe, piórowe amortyzatory, które świetnie się sprawdzają). Ale najważniejsze, że córka bardzo lubi podróżować w swojej przyczepce. A czy może być lepsza rekomendacja dla przyczepki niż zadowolony pasażer?

Agata Kukowka

http://rowerowelove.blogspot.com/

Z każdym kolejnym rokiem SpeedKid 2 jest ulepszany, wprowadzono m.in.:

  1. System wentylacji w panoramicznym oknie dachowym i wentylacji z tyłu, które zapewniają cyrkulację powietrza w gorące dni.
  2. Udoskonalone, kulowe łożysko w kołach zapewniające mniejsze opory toczenia.
  3. Lepszej jakości, bardziej miękka folia w oknach i osłonie przeciwdeszczowej/przeciwwiatrowej.
  4. Wielofunkcyjne koło Buggy z systemem wentyla samochodowego w pompowanym kole oraz krótszy uchwyt koła, który zapewnia zauważalnie zwiększoną wygodę i lepszą zwrotność.
  5. Okna premium wykonane są z wysokiej jakości materiału TPU, który jest odporny na zimne oraz gorące temperatury. Bez problemu można je zwijać, nie uszkadzając ich.
  6. Ulepszony zaczep! Ujednolicony zaczep zapewnia bezpośrednią transmisję mocy. Zmienione sprzęgło jest ujednolicone, wykonane z jednego kawałka, dzięki temu jest bardziej stabilne. Od 2017 dziecięca przyczepka rowerowa została wyposażona w całkowicie nowo zaprojektowany zaczep. Zaczep produkuje się poprzez proces odlewania, dzięki temu jest o wiele bardziej stabilny, ponieważ nie występują spawy.
  7. Dyszel Flexbar z funkcją „Plug and Drive". Dzięki nowemu i ulepszonemu dyszlowi montaż między rowerem a przyczepką dziecięcą zajmuje kilka sekund. Wystarczy podłączyć i jechać.
  8. Nowe i ulepszone szyby wentylacyjne z drobnego materiału siatkowego, zapewniają odpowiedni przepływ powietrza wewnątrz przyczepki.
  9. W 2018 r. amortyzację piórową.

Przyczepki rowerowe, w tym Qeridoo Speedkid 2 do nabycia w naszym Sklepie

Zgodnie z informacją od producenta, bardzo ważne jest stosowanie się do instrukcji do przyczepek dwuosobowych w których jest podane, że dziecko ma być przewożone po środku:

- ze względu na bezpieczeństwo (środkowe obciążenie dróżka jak również osi kola tylnego roweru) w taki sposób została dopuszczona do stosowania przez instytucję certyfikującą TÜV
- amortyzatory będą pracowały prawidłowo tylko przy środkowym obciążeniu podczas przewożenia jednego dziecka: w taki sposób przeprowadzano testyw jednostce certyfikującej TÜV.

W przypadku niestosowania się do tych zaleceń można doprowadzić do uszkodzenia amortyzacji.

Powyższy test opisuje przyczepki z rocznika 2015 i 2017. Przed zakupem modeli z innego rocznika polecamy zapoznać się z listą ew. zmian wprowadzonych w przyczepce.

Wszystkich użytkowników (przyszłych oraz obecnych) przyczepek rowerowych zachęcamy do zapoznania się z artykułem "Wycieczki rowerowe z dziećmi" oraz trasami opisanymi w naszym portalu - tutaj.

Komentarze

Gość - Darek 2015-06-10 13:26

Ja od nowości mam problem z amortyzatorami. Chodzą skokowo, nie odbijają, słabo działaja ogólnie :(

dwp 2015-06-13 02:33

Trzeba reklamować! Qeridoo to firma, która dba o klienta.

Gość - MiMi 2015-08-29 16:54

Dzień dobry :) mam pytanko do posiadaczy tej przyczepki:
Czy da się przednie kółko przymocować "do góry nogami", tak by nie zajmowało miejsca w bagażniku? Wyglądało by to może trochę śmiesznie ale oszczędziło by miejsce.

Gość - MiMi 2015-09-04 19:06

Okej juz wiem, że się nie da. Czy to prawda, ze w formie przyczepki dopuszczalna waga to jedyne 27 kg? Tak ponoć jest napisane w środku przyczepki, przy tych rysunkach dzieci.

dwp 2015-09-21 12:35

W przypadku Sportrex 2, dopuszczalna waga każdego z dzieci to 18 kg (taka informacja pojawiła się na przyczepkach w połowie 2015 r.). W przypadku SpeedKid2 jest zapewne podobnie - sprawdzimy i odpiszemy.

Gość - MamaRowerzystka 2016-02-29 15:54

Witam, a jakie są różnice pomiędzy queridoo speedkid 2 a sportex 2?? która lepsza dla dziecka?- głównie jako przyczepka, czasem jako wózek spacerowy. Córcia ma dopiero pół roku, ale już przymierzamy się do przyczepki, a z tego co zaczynam się orientować, to queridoo ma w miarę dobrą cenę i jakość. pozdrawiam serdecznie :)

dwp 2016-03-10 09:27

Różnice:
- okno panoramiczne w SpeedKid z wywietrznikiem (w dachu)
- inny bagażnik - w SpeedKid wysunięty poza bryłę, w Sportrex schwowany
- 2 poziomy regulacji siedziska w Sportrex.

W każdej z nich dzieci czują się dobrze :) Te, które nie siedzą samodzielnie powinno się przewozić w leżaczku Weber. Te, które siedzą już samodzielnie, porządnie, można przewozić na siedząco.

Gość - Kasia 2016-04-26 20:39

Amortyzatory trzeba odpowiednio ulatwic, pod ciezar dziecka. Moj chlopcow ważá 10 i 20 kg. Uzywany przyczepke ponad rok i Nadal jest jak nowa.

Gość - Kasia 2016-04-26 20:40

USTAWIĆ mialo byc powyzej

Gość - KD 2016-04-28 13:59

To ja mam jeszcze pytanko odnośnie różnic między speedkid 2, a sportrex 2. Czy speedkid jest dużo większy po złożeniu niż sportrex? Chodzi mi głównie o przewożenie w samochodzie i ewentualnie przechowywanie w piwnicy.

Gość - KD 2016-04-28 14:05

Aha. I która jest tak faktycznie większa/wygodniejsza dla dzieci? :) Mam dzieci w wieku 1 i 3.

Gość - DWP 2016-05-12 08:04

Sportrex 2 jest większy po złożeniu, trzeba mieć naprawdę spory bagażnik. Natomiast jeśli chodzi o wygodę to kwestia indywidualna, ale chyba możliwość odchylenia siedziska przemawia za Sportrex.

Gość - AD 2016-06-23 23:31

A która z przyczepek )sportrex czy speedkid) bardziej nadaje się dla większych/wyższych
dzieci? i do jakiego wzrostu dzieci się w nich zmieszczą?

Gość - Krzyschu 2016-07-04 15:41

Witam,

Użytkuję z rodziną przyczepkę Speedkid 2. Rozważałem Sportrex z uwagi na regulowane siedzisko ale wymiary po złożeniu przemówiły za Speedkid. Mieści się ona do bagażnika mojego samochodu (kombi 500L) wzdłużnie. Pozostaje mi sporo miejsca na bagaże.
Oczewiście Sportrex też bym zmieścił ale w poprzek na 4/5 szerokości bagażnika. Praktycznie oznacza to brak możliwości włożenia torby obok przyczepki. Przy Speedkid zmieszczę dużą walizkę lub dwie mniejsze torby podróżne.
Do przyczepki dokupiłem akcesoryjny pokrowiec siedziska, żeby dzieci miały więcej komfortu.
Przyczepka sprawdza się dobrze. Lekko się toczy i bez problemów pcha się ją jadąc na rolkach.
Co do amortyzacji to działa ale i u mnie na początku jeden z amortyzatorów się blokował. Są to amortyzatory cierne, a jakość chińska pozostawia wiele do życzenia. Blokujący się amortyzator rozebrałem i wspomogłem zbyt ciasne spasowanie elementów smarem silikonowym. Przy jeździe w wyboistym terenie amortyzatory odbijają z pełną siłą (brak tłumienia powrotu) generując duży hałas. Brakuje wewnątrz amortyzatora chociażby gumowej podkładki na tłoku, która wytłumi uderzenie tłoka w korpus - znów planuje sam usprawnić i ten mankament.
Generalnie dzięki hałasom można stwierdzić,że amortyzacja działa :)
Plus jest taki, że tego typu amortyzatory można kupić za 20-30zł. Wystarczy przełożyć sprężynę i jeździmy dalej.
Poza tym jest ok i przyczepkę oceniam na 4+

Gość - Krzyschu 2016-07-04 15:48

Dodam, że brak ustawienia siedziska nie przeszkadza dzieciom spać. Czasem główka poleci w dół ale patrzą nie sądzę żeby w Sportexie miało być znacznie lepiej.

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.