dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Qeridoo Sportrex, SpeedKid i KidGoo - porównanie przyczepek rowerowych

2024-04-04 01:14

Qeridoo od kilku lat oferuje i co roku udoskonala kilka bardzo udanych przyczepek rowerowych. To bardzo popularna marka w Polsce. Wszystkie z przyczepek Qeridoo są amortyzowane, co poprawia komfort przewożonych w nich dzieci. Każdy z modeli świetnie sprawdza się w wersji wózka, a to za sprawą dużych pompowanych kół bocznych (rozmiar 20") oraz przedniego koła wózkowego w rozmiarze 8,5".

Uwaga:

W 2020 r. zmieniły się wymiary przyczepek, Sportrex i Speedkid są węższe i krótsze - mieszczą się w drzwiach 80 cm. Pojawiła się także wersja Qeridoo Speedkid 1 - dla 1 dziecka. Dane dot. wymiarów z tabelki niestety nie pokazują wymiarów modeli 2020 i nowszych. Podobnie jak opisy, zatrzymały się na rocznikach 2020 - w nastepnych latach nie śledziliśmy zmian. Qeridoo modyfikowało swoje produkty i wypuściło na rynek nowe modele (np. Qupa), których nie znam i nie opisałem.

Qeridoo Sportrex 1 oraz Qeridoo Sportrex 2

Najstarszy i najdłużej funkcjonujący obok SpeedKid 2 model Qeridoo. Występuje w wersji 1 oraz 2 osobowej (z opcją przewożenia jednego dziecka na środku). Cechy charakterystyczne - amortyzacja piórowa, boczna i tylna wentylacja, możliwość ustawienia siedziska w 2 pozycjach, przewożenie 1 dziecka na środku, możliwość zamiany na wózek spacerowy lub wózek do biegania z regulowaną wysokością rączki.

Qeridoo Sportrex 2018 - przyczepka rowerowa

Ze szczegółowym opisem Qeridoo Sportrex 1 oraz Qeridoo Sportrex 2 możecie zapoznać się w naszych artykułach:

Amortyzowana przyczepka rowerowa dla dzieci Qeridoo Sportrex 1 - test

Przyczepka rowerowa dla dzieci Qeridoo Sportrex 2 - opinia użytkowniczki

Qeridoo SpeedKid 2

Przez wielu uważany za brzydszy niż Sportrex czy KidGoo ale oferujący bardzo ciekawe rozwiązania. Amortyzacja piórowa, możliwość zamontowania koła do biegania w rozmiarze 14" z hamulcem ręcznym - rozwiązanie dla rolkarzy i poruszających się w trudniejszym terenie, wygodny hamulec nożny w wersji spacerowej, panoramiczny dach umożliwiający dzieciom aktywne uczestniczenie w wycieczkach rowerowych i podziwianiu otoczenia, możliwość zamiany na wózek spacerowy lub wózek do biegania z regulowaną wysokością rączki w standardzie, duży bagażnik, na którym da się zamontować lekki rower dla dziecka (nie jest zalecane przez producenta ale my stosujemy takie rozwiązanie ;) ) Dzięki takiej możliwości najczęściej zabieramy ten model gdy wybieramy się na dłuższą wycieczkę z naszymi dziećmi i nie zabieramy holu rowerowego Follow Me.

Qeridoo SpeedKid 2 2018 - przyczepka rowerowa

Ze szczegółowym opisem KidGoo 2 możecie zapoznać się w artykule Przyczepka rowerowa dla dzieci Qeridoo SpeedKid2 - test/opinie użytkowników

Qeridoo KidGoo 1 oraz Qeridoo KidGoo 2

Najnowsze modele w ofercie Qeridoo - z amortyzacją piórową, występuje także w wersji Sport z hamulcami tarczowymi dla rolkarzy i biegajacych w górskim czy pagórkowatym terenie. Boczna i tylna wentylacja, przewożenie 1 dziecka na środku (dotyczy wersji 2 osobowych przyczepek), możliwość zamiany na wózek spacerowy lub wózek do biegania  z regulowaną wysokością rączki. Obszerny i łatwo dostępny bagażnik, po złożeniu krótszy niż Sportrex, dzięki czemu mieści się w większej liczbie bagażników.

Qeridoo KidGoo 2018 - przyczepka rowerowa

Ze szczegółowym opisem KidGoo 2 możecie zapoznać się w naszym artykule Qeridoo KidGoo 2 - test przyczepki rowerowej

Poniżej w krótkiej tabeli przedstawiamy najważniejsze cechy i opisujemy różnice w przyczepkach rowerowych Qeridoo. Opisaliśmy te cechy, w których naszym zdaniem występują istotne różnice wpływające na komfort/charakter użytkowania. 

Cecha Qeridoo Sportrex 1 oraz 2
Qeridoo SpeedKid 2 Qeridoo KidGoo 1 oraz 2
Amortyzacja

Tak - od 2018 r. przyczepki Qeridoo są wyposażone w amortyzatory piórowe. Wcześniejsze wersje miały amortyzację sprężynową.

Działają bardzo płynnie, dobrze wybierają wstrząsy. Z możliwością regulacji.

  

Tak - amortyzacja 2 stopniowa - pióra + amortyzatory sprężynowe (gazowe). Całość działa bardzo płynnie, dobrze wybiera wstrząsy i drgania.

Odchylane siedzenie

Nie - w modelu 2018 siedzisko jest dosyć mocno odchylone, wyprofilowane zdecydowanie lepiej niż w poprzednich rocznikach. 

Tak (modele do 2017 r. włącznie) - ale w ograniczonym zakresie i w naszej opinii nie jest to tak proste jak w przyczepkach z górnej półki (kosztujących jednak od 3 tys. w górę).

Nie - lekko pochylone w standardzie Nie - lekko pochylone w standardzie - można próbować regulować paskami od siedziska (niezalecane przez producenta)
Wymiary po złożeniu do bagażnika

Sportrex 1 - Wymiary po złożeniu:

WxSxD - 38 x 68,5 x 115,5 cm 

Sportrex 2 - Wymiary po złożeniiu:

WxSxD - 38 x 78,5 x 115,5 cm 

Najdłuższy - wymagany spory bagażnik w samochodzie

Najkrótszy - wchodzi do wielu samochodów.

Model 2018 r. - wymiary po złożeniu - 31x75x104 cm - dłuższy z powodu długiej dźwigni hamulca

 

Wymiary po złożeniu WxSxD - 25x71x89 cm - dla modeli do 2017 r. włącznie.

Kid Goo 1 2018- Wymiary po złożeniu WxSxD:

40,5 x 68,5 x 112 cm.

Kid Goo 2 2018 - Wymiary po złożeniu WxSxD:

40,5 x 68,5 x 112 cm cm.

Wentylacja dodatkowa (boczna/górna/tylna)

Tak - z boku (1 otwierana kieszeń) oraz z tyłu (siateczkowa kieszeń, którą można zasłonić foliową zasłonką)

 

Tak - w dachu oraz z tyłu (funkcja wentylowania w dachu nie funkcjonuje przy opadach deszczu).

 

Tak - z boku oraz z tyłu.

Ładowność 45 kg Sportrex oraz 60 kg Sportrex 2 masa całkowita (1 lub 2 x 22 kg + 5 kg bagaż) 60 kg masa całkowita (1 x 22 kg lub 2 x 18 kg + 7 kg bagaż). 50 wersja KidGoo 1 oraz 60 kg Kid Goo 2 masa całkowita (1 x 22 kg lub 2 x 18 kg + 7 kg bagaż).
Przewożenie dzieci niesiedzących

Tak - po zastosowaniu leżaczka dla niemowląt Weber.

W modelach od 2018 r. także w foteliku samochodowym Qeridoo/Maxi Cosi po dokupieniu adapterów. Montaż adapterów w wersji 2 os. uniemożliwia jednak przewożenie 2 dzieci.

Tak - po zastosowaniu leżaczka dla niemowląt Weber.

Tak - po zastosowaniu leżaczka dla niemowląt Weber lub zakupieniu adaptera do fotelika Maxi Cosi.

Montaż adapterów w wersji 2 os. uniemożliwia jednak przewożenie 2 dzieci.

Na zdjęciu adapter do fotelika Maxi Cosi zamontowany w Qeridoo KidGoo 1.

Bagażnik (ładowność oraz kształt)

Schowany w bryle przyczepki - dostęp od dołu po odpięciu kieszeni, po bokach zamykana na rzep w celu zapewnienia szczelności komory. Dodatkowa kieszeń siateczkowa na tylnej klapie. Pojemność 53l (Sportrex 2) oraz 45l (Sportrex 1)

Kieszeń z tyłu przyczepki - dostęp od góry (b. wygodny, umożliwia np. zamontowanie lekkiego roweru dla dziecka). Przy dużch opadach deszczu może być wymagana folia przeciwdeszczowa w celu zapewnieniapełnej ochrony bagażu. Dodatkowe 2 kieszenie na tylnej klapie. Pojemność 45l.

Schowany w bryle przyczepki - dostęp od góry (łatwiejszy niż w Sportrex, porównywalny ze SpeedKid). Pojemność 82 litry w Kid Goo 2! Dodatkowe 2 kieszenie na tylnej klapie. 

Maksymalny wzrost dziecka
 116 cm (w praktyce mieszczą się dzieci o kilka cm wyższe - niezalecane przez producenta). 116 cm (w praktyce mieszczą się dzieci o kilka cm wyższe - niezalecane przez producenta). 116 cm (w praktyce mieszczą się dzieci o kilka cm wyższe - niezalecane przez producenta).
Ilość miejsca na nogi
Miejsce na nogi (liczone od oparcia do zderzaka) – 57 cm. Miejsce na nogi (liczone od oparcia do zderzaka) – 57 cm. Miejsce na nogi (liczone od oparcia do zderzaka) – 56 cm.
Szerokość siedzisk

Szerokość (na wysokości ramion dziecka) – 62 cm (Sportrex 2) oraz 52 cm (Sportrex 1). W przyczepce spokojnie mieści się 2 dzieci, nawet w ubraniach w chłodne dni.

Szerokość (na wysokości ramion dziecka) – 62 (trochę ogranicza przestrzeń konstrukcja - rurki aluminiowe). Nie przeszkadza to jednak w wożeniu 2 dzieci - wiek 6 i 2 lata.

Szerokość (na wysokości ramion dziecka) – 65 cm (Kid Goo 2) oraz 55 cm (Kid Goo 1). Kid Goo jest najobszerniejszą z przyczepek Qeridoo i nasze dzieci miały tam najwygodniej.

Ochrona przed deszczem

Od spodu - pokryta folą przeciwdeszczową oraz wbudowaną płytą plastikową. Nie przemaka!

UWAGA
 Nie dotyczy modeli od 2018 r.!

Od góry - przy większych opadach czasami woda przedostanie się do środka wskutek braku suwaków w osłonie przeciwdeszczowej.

Materiał wytrzymuje kilkunasto - kilkudziesięciominutowy deszcz (nie ulewę!).

Warto zakupić folię przeciwdeszczową przy planowanych dłuższych wycieczkach w niepewnej pogodzie.

Od spodu - pokryta folą przeciwdeszczową oraz wbudowaną płytą plastikową. Nie przemaka! Uwaga - od rocznika 2019 brak folii od spodu.

Osłona przeciwdeszczowa (czołowa) zamykana "klipsami", na szczęście nachylona pod kątem więc deszcz opada z niej. Zbiera się jednak na dachu. Do bagażnika w trakcie dużej ulewy może przeniknąć woda. Materiał wytrzymuje kilkunasto - kilkudziesięciominutowy deszcz (nie ulewę!).

Warto zakupić folię przeciwdeszczową przy planowanych dłuższych wycieczkach w niepewnej pogodzie.

Brak folii przeciwdeszczowej od spodu ale mimo to nie zdarzyło się aby przemokła - dosyć wysoka - nie jeździliśmy jednak w ulewach!

Od góry - osłona przeciwdeszczowa zasuwana suwakami, niestety nie bryzgoszczelnymi. Materiał wytrzymuje kilkunasto - kilkudziesięciominutowy deszcz (nie ulewę!).

Warto zakupić folię przeciwdeszczową przy planowanych dłuższych wycieczkach w niepewnej pogodzie.

Koło spacerowe / do biegania

Koło spacerowe wielkości 8,5", pompowane, dobrze sprawdza się w wersji spacerowej. Od 2018 r. także możliwość dokupienie nieskrętnego koła do biegania w rozmiarze 14", które ma być także dostosowane do montażu w przyczepkach z rocznika 2017.

 

 

 

Przyczepki Qeridoo, które na pierwszy rzut oka nie różnią się w zbyt wielu elementach. W rzeczywistości są to odmienne produkty, których istotne różnice ujawniają się dopiero po szczegółowym zapoznaniu z nimi. Użytkując każdy z modeli od kilku już lat (w różnych sytuacjach i z różną częstotliwością), mozemy stwierdzić, że z zakupu każdej będziecie zadowoleni - zarówno Sportrex, SpeedKid jaki KidGoo umożliwią Wam odbycie pięknych wycieczek rowerowych z dziećmi a nawet wypraw po europejskich i nie tylko szlakach - nasi klienci jeździli z nimi po szlakach i drogach Polski, Niemiec, Czech, Austrii, Chorwacji, Ukrainy czy Gruzji i robili setki kilometrów w trakcie 1, 2 czy nawet 3 tygodniowych wyjazdów w trakcie, których jedyną dormą transportu były rowery i przyczepka :)

Na koniec jednak istotna uwaga - kilka lat sprzedaży, wypożyczania i serwisowania przyczepek pozwala nam na rzetelną ocenę trwałości i awaryjności przyczepek. Mamy to szczęście, że nie oceniamy tego po 1 czy 2 egzemplarzach ale wnioski możemy wyciągnąć w oparciu o kilkaset sprzedanych egzemplarzy różnych marek. I tu niestety ujawniają się minusy Qeridoo. W naszej opinii przyczepki te nie są tak trwałe i bezawaryjne, jak droższe przyczepki konkurencji - czyli Thule, Burley i Croozer. Niższa cena to mniej przemyślane rozwiązania i zapewne niekiedy mniej trwałe materiały, z których wykonano przyczepki (nie poszycie, bo to jest naprawdę trwałe!). Oczywiście mamy wielu klientów, którzy nie mają żadnych problemów z przyczepkami ale są to jednak przyczepki, do których mamy najwięcej różnego rodzaju reklamacji/napraw/awarii czy zwykłego serwisowania.

Wycieczka rowerowa z dziećmi w Narwiańskim Parku Narodowym.

Wycieczka rowerowa z dziećmi w Narwiańskim Parku Narodowym.

Podsumowując - Qeridoo oferuje w swoich przyczepkach bardzo ciekawe rozwiązania w przystępnej cenie. Przyczepki nie są tak kompaktowe czy wygodne w użytkowaniu jak konkurencja, ale są ciekawą alternatywą dla innych producentów, szczególnie w segmencie tańszych modeli.

Jeśli ten artykuł pomógł Wam w zdobyciu informacji o przyczepkach rowerowych, będziemy wdzięczni za udostępnienie go w mediach społecznościowych, na forach internetowych, na których się udzielacie lub na Waszym blogu - pomóżcie innym rodzicom podjąć decyzję a nam w promocji naszej strony :)

Wystarczy skopiować i wkleić poniższy kod. 

<a href="https://www.dzieciakiwplecaki.pl/artykul/6692/qeridoo-sportrex-speedkid-i-kidgoo---porownanie-przyczepek-rower" target="_blank"><img src="https://dzieciakiwplecaki.pl/data/Images/Portal/baner_dzieciakiwplecaki.jpg" alt="Dzieciaki w Plecaki - lekkie rowery dla dzieci" width="400" height="276" /></a>

Dzieciaki w Plecaki

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.