dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kurtka softshell Delsie RWL050 Regatta - nasza recencja

2018-01-28 00:57

Kurtka ma klasyczny krój dla tego typu kurtek. Wykonana jest z materiału XPT - cokolwiek to znaczy, jest to sztuczny materiał, wykonany z poliestru, a jego zadaniem jest chronić człowieka głównie przed wiatrem ;) Mimo, że nie jest to żaden topowy materiał typu softshell, dobrze chroni przed wiatrem. W chłodne dni oczywiście zakładałam pod nią polar - różnej gramatury - od b. lekkiego po jesienno-zimowy. Dobrze przylega do ciała, nie krępując przy tym ruchu. Kurtka ma odpinany kaptur, który można założyć na kask rowerowy - nie przykrywa jednak całego kasku, więc przednia część głowy może zmoknąć gdy pada.

Kurtka ma nieznacznie przedłużany tył, moim zdaniem jednak jest za krótka, aby dobrze chroniła plecy podczas jazdy na rowerze. W trakcie jazdy delikatnie podwiewa plecy, dlatego dobrze jest zastosować np. dłuższy polar. Podczas wędrówek sprawdza się świetnie, dostęp do kieszeni jest swobodny, nawet po założeniu plecaka.

Stosunkowo wysoka garda, szczególnie po założeniu kaptura osłania gardło i szyję przed nieprzyjemnym, chłodnym powietrzem.

Tatry z dzieckiem - sprawdzone trasy

"Dzieciaki w Plecaki" polecają przewodnik wydawnictwa "Bezdroża" - "Tatry z dzieckiem"

Kurtka dobrze chroni od wiatru, w chłodniejsze dni niezbędne jest zastosowanie wewnętrznej warstwy ocieplającej, np. polar 100 lub jeszcze cieplejszy. Wiele zależy od temperatury na zewnątrz oraz indywidualnych predyspozycji termicznych. Podczas wycieczek rowerowych i długich jesiennych spacerów nad Morzem Bałtyckim, kurtka spisywała się dobrze. Skutecznie izolowała od chłodnego i silnego wiatru.

Odporność na deszcz mieliśmy okazję sprawdzić na razie podczas kilku, kilkunastominutowych opadów, więc najważniejszy test, czyli mocny deszcz, kurtka ma jeszcze przed sobą. Na razie spisuje się dobrze. Nie liczymy jednak, że wytrzyma mocny deszcz, większość softshelli tego nie wytrzymuje.

Plusy:

- skutecznie chroni przed wiatrem;

- dobrze skrojona, nie krępuje ruchów;

- odporna na lekki i trochę mocniejszy deszcz.

Minusy:

- mimo przedłużonego tyłu, podwiewa plecy w trakcie jazdy na rowerze;

- kaptur mógłby być bardziej obszerny, tak aby przykrywał całość kasku rowerowego;

- minimalna regulacja kaptura - do poprawy możliwość ściągania kaptura, tak aby skutecznie okrywał głowę podczas silnego wiatru - np. poprzez zastosowanie stoperów na ściągaczach.

Kurtkę do testów przekazała Regatta.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.