dzisiaj jest niedziela, 17 stycznia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo lubelskie

zmień:
lubelskie

Lubelskie to doskonałe miejsce na rodzinne weekendowe wypady. Miłośnikom obcowania z przyrodą szczególnie przypadnie do gustu Roztocze oferujące liczne, malownicze trasy spacerowe i rowerowe. Do orzeźwiających kąpieli w upalne dni zachęcają czyste akweny Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego. Warto odwiedzić również klimatyczny Kazimierz Dolny oraz pobliskie ruiny zamku w Janowcu, renesansowy Zamość oraz urokliwą starówkę w Lublinie. Amatorom mocniejszych wrażeń proponujemy natomiast spotkanie z Duchem Bieluchem w Chełmskich Podziemiach Kredowych.

Atrakcje

 • Wioska tematyczna Kraina Rumianku

  Wioska tematyczna Kraina Rumianku0

  Kraina Rumianku to wioska tematyczna pod wschodzią granicą w woj. lubelskim gdzie dzieci i młodzież oraz dorośli mogą doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Wszystko to dzieje się w scenerii polskiej wsi gdzie dawne obyczaje są wciąż żywe i praktykowane.

  2017-10-03 15:43

  miejscowość:Hołowno

  dostepność atrakcji:

 • ZOO Zamość

  ZOO Zamość0

  Zamojskie Zoo to doskonałe miejsce na spędzenie popołudnia z rodziną. W ostatnich latach zoo w Zamościu zostało gruntownie przebudowane i wyremontowane, co czyni go jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Dzięki temu wizyta w Zamojskim Zoo usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających gości.

  2014-02-27 22:33

  miejscowość:Zamość

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Jeno czarci tam hasali czyli... Rezerwat "Czartowe Pole"

  Jeno czarci tam hasali czyli... Rezerwat "Czartowe Pole"0

  Rezerwat "Czartowe Pole" to perełka przyrodnicza, którą udało nam się zobaczyć ostatniego dnia rodzinnej wycieczki po Roztoczu. Spacer po drewnianych kładkach w dolinie rzeki Sopot, szum spływającej po mini-wodospadach wzburzonej wody i kojacą zieleń bujnej roślinności na pewno zapamiętamy na długo.

  2013-07-22 15:32

  miejscowość:Hamernia

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Pierwszy gwóźdź programu czyli... Muzeum Kowalstwa0

  „W krytej strzechą szopinie dwa stajania ode wsiMieszkał kowal kulawy pracowity choć biednyLedwie słońce zza lasu wychynęło na błękitOgień w kuźni rozniecał budząc wieś z nocnej drzemki. Klepał widły i kadzie i siekiery oprawiałI podkowy przybijał i podwody naprawiałNiosło echem po polach raźną młotków gawędęGdy żelazo zamieniał w to co ludziom potrzebne (…)”*  

  2013-02-12 19:24

  miejscowość:Wojciechów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Pierwszy na Lubelszczyźnie Park Jurajski czyli... Ścieżka Edukacyjna Dinozaury Krasnobród0

  W Dolinie Świętego Rocha na Lubelszczyźnie zamieszkał zwierz sprzed miliona lat, albo nawet jeszcze starszy – nikt już teraz nie pamięta, ile ma lat. Jest w prostej linii przodkiem znanego Wam skorpiona, a nazywa się wij i jest ogromny! Spotkacie go na specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej „Dinozaury”.

  2013-02-12 18:49

  miejscowość:Krasnobród

  dostepność atrakcji:kwiecień - październik

 • Poznaj więcej atrakcji z województwa lubelskiego

Wycieczki

 • Z dzieckiem też się da czyli… rowerem po Roztoczu

  Z dzieckiem też się da czyli… rowerem po Roztoczu0

  Tym razem na Roztocze wybraliśmy się z Amelką (jedyne dziecko w ekipie) i z 5 przyjaciół. Mamy mocne postanowienie spędzić ten czas aktywnie, do czego nasza ekipa już jest przyzwyczajona i nawet obecność Amelki nie jest dla nikogo wymówką – Amelka aktywną turystykę wyssała z mlekiem matki;) W planach mamy jeden dzień na rowerach i dwa na pieszo z nosidłem.

  2014-03-23 21:12

  miejscowość:Zwierzyniec

  długość trasy:ok. 25 km

 • Dąb Florian i Stajenna Hodowla Konika Polskiego

  Dąb Florian i Stajenna Hodowla Konika Polskiego0

  Trasa prowadzi głównie przez lasy Roztoczańskiego Parku Narodowego, dlatego koniecznie musimy nabyć bilety, które są do nabycia w Ośrodku Edukacyjno - Muzealnym RPN po drodze. Jest to bezpieczna ścieżka rowerowa, wygodna, utwardzona, idealna na rodzinną wycieczkę.

  2013-04-18 21:49

  miejscowość:Zwierzyniec

  długość trasy:14 km

 • Do Zagrody Guciów

  Do Zagrody Guciów3

  Roztocze to przepiękne tereny, wspaniałe trasy rowerowe wśród pól, łąk i lasów oraz cisza i spokój. Tutaj czas biegnie wolniej, można odpocząć, dobrze zjeść i aktywnie spędzić czas.

  2013-04-13 19:16

  miejscowość:Zwierzyniec

  długość trasy:18 km

  ocena:

 • Poznaj więcej wycieczek z województwa lubelskiego