dzisiaj jest niedziela, 17 stycznia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo warmińsko-mazurskie

zmień:
warmińsko-mazurskie

Do odwiedzenia województwa warmińsko – mazurskiego nikogo przekonywać nie trzeba. Kraina zaprasza amatorów wypoczynku nad wodą i na wodzie. Turyści znajdą tu wspaniałe żeglarskie i kajakowe szlaki. Ponadto lasy pełne grzybów i jagód, urocze miasteczka, tajemnicze zamki. Wręcz idealne miejsce na rodzinny wypoczynek. Z dziećmi warto wybrać się w nieśpieszną podróż Ełcką Koleją Wąskotorową, odwiedzić stację badawczą PAN w Kosewie Górnym, gdzie w naturalnych warunkach żyją stada jeleni i danieli oraz udać się w rejs po Kanale Elbląskim, rejs nietypowy, bo po wodzie i po trawie…

Atrakcje

 • Kanał Ostródzko-Elbląski i jego atrakcje

  Kanał Ostródzko-Elbląski i jego atrakcje0

  Kanał Elbląski często jest nazywany również kanałem Ostródzko-Elbląskim. To jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie łączące wielkie jeziora Mazur z Morzem Bałtyckim. O jego niezwykłości decyduje nie tylko wspaniały krajobraz, ale także technika. To właśnie dzięki pomysłowości twórców, którzy stworzyli nietypowy system śluz i pochyli statki mogą pokonywać różne poziome wody.

  2020-11-26 00:06

  miejscowość:Ostróda

  dostepność atrakcji:

 • Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach im. Polskiego Towarzystwa Leśnego

  Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach im. Polskiego Towarzystwa Leśnego0

  Pośród bogatej oferty edukacyjno-turystycznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Olsztyńskie możemy znaleźć wyjątkowe miejsce w skali Polski północno-wschodniej, jest nim Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach im. Polskiego Towarzystwa Leśnego.

  2016-07-13 11:08

  miejscowość:Kudypy

  dostepność atrakcji:Arboretum dostępne jest dla zwiedzających codziennie od 15 kwietnia do 31 października w godzinach 9.00 – 18.00.

 • Ogrody pokazowe i motylarnia

  Ogrody pokazowe i motylarnia0

  Na powierzchni ponad 3 tys. m2 znajduje się 14 tematycznych aranżacji ogrodowych oraz Motylarnia, która jest obiektem edukacyjno-badawczym i stanowi dodatek do Ogrodów Pokazowych.

  2016-07-04 11:43

  miejscowość:Marcinkowo

  dostepność atrakcji:Ogrody i Motylarnia otwarte w miesiącach maj - wrzesień

 • Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia

  Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia 0

  Nowa Holandia to obiekt o powierzchni ok. 64 ha, na terenie której znajduje się unikalna sieć sztucznych kanałów o łącznej długości linii brzegowej wynoszącej około 24 km oraz Rodzinny Park Rozrywki wraz z dodatkowymi obiektami. Obecnie park zajmuję powierzchnię 16 ha! To doskonałe miejsce na wycieczki szkolne, zarówno te rekreacyjne jak i edukacyjne, na terenie parku znajdują się unikalne obszary przyrodnicze, ścieżka edukacyjna o tematyce ekologicznej, replika osady wikingów oraz liczne atrakcje rozrywkowe dla całej rodziny.

  2013-11-04 20:54

  miejscowość:Elbląg

  dostepność atrakcji:od 1 maja 2014 r.

 • Mazurolandia czyli... Mazurski Park Atrakcji0

  Trochę dla mamy, trochę dla brata; dla dużego i dla dzieciaka – tak humorystycznie można opisać kolejną atrakcję kryjącą się w polskiej krainie 1000 jezior. Park Miniatur Warmii i Mazur to miejsce idealne dla miłośników produktów „3w1”. Na obszarze 30 tysięcy metrów kwadratowych czeka na Was 7 punktów z atrakcjami, a my Wam ułatwimy dokonanie wyboru – co warto zobaczyć. Zaczynamy!

  2013-06-11 15:06

  miejscowość:Gierłoż

  dostepność atrakcji:kwiecień - grudzień

 • Poznaj więcej atrakcji z województwa warmińsko-mazurskiego

Wycieczki

 • Rowerem wokół jeziora Bełdany0

  Wycieczkę rozpoczynamy w Mikołajkach, skąd kierujemy się drogą nr 609 w kierunku Ukty, następnie skręcamy w lewo w kierunku przeprawy promowej w Wierzbie i po chwili odbijamy w prawo w kierunku miejscowości Iznota. W Iznocie przejeżdżamy mostem nad rzeką Krutynią i kierujemy się w stronę Wygryn i dalej do śluzy Guzianka.

  2017-01-18 13:17

  miejscowość:Mikołajki

  długość trasy:ok. 40 km

 • Rowerem z dziećmi wokół jezior Ryńskiego i Tałt0

  Warmia i Mazury zachęcają do wycieczek rowerowych, a mnogość jezior powoduje, że wokół każdego z nich można zrobić wycieczkę dookoła. Zapraszamy na jedną z nich, śladami Michała.

  2017-01-13 16:11

  miejscowość:Ryn

  długość trasy:Ok. 45 km

 • Rowerem wokół jeziora Nidzkego0

  Trasę wokół jeziora Nidzkiego przejechaliśmy niebieskim szlakiem rowerowym „Pętla Nidzka”. Ponieważ dotarcie do szlaku z Piszu byłoby kłopotliwe (wąska, ruchliwa szosa i dodatkowe 20 km do przejechania), zdecydowałem się podjechać samochodem do miejscowości Wiartel i stamtąd rozpocząć wycieczkę. W Wiartlu można zaparkować samochód na małym parkingu pod kościołem.

  2016-04-29 07:17

  miejscowość:Wiartel

  długość trasy:50 km

 • Rowerem wokół jeziora Roś1

  Na wycieczkę wokół jeziora Roś wyruszyliśmy z Pisza w składzie: Tomek (3,5 roku), Ida (rok) i ja, dzieciaki wygodnie usadowione w przyczepce Nordic Cab Explorer. Zabraliśmy ze sobą prowiant na drogę (na trasie nie ma dużych miejscowości i trudno o jakąś restaurację lub bar).

  2016-04-29 07:06

  miejscowość:Pisz

  długość trasy:45 km

  ocena:

 • Zdobywamy twierdzę Boyen czyli wycieczka do Giżycka

  Zdobywamy twierdzę Boyen czyli wycieczka do Giżycka 0

  Dziś zabieramy Was na wycieczkę do Giżycka, gdzie zwiedzimy olbrzymią fortyfikację z XIX w. ukrytą wśród drzew i zarośli, która chroniła granicę z Rosją, następnie obejrzymy most ważący ponad 100 ton o oryginalnym sposobie zwodzenia w bok, a nie do góry jak to się odbywało w tradycyjnych tego rodzaju konstrukcjach a na koniec odwiedzimy prawdziwą perełkę Giżycka.

  2013-04-16 12:28

  miejscowość:Giżycko

  długość trasy:

 • Poznaj więcej wycieczek z województwa warmińsko-mazurskiego