dzisiaj jest niedziela, 17 stycznia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo świętokrzyskie

zmień:
świętokrzyskie

Województwo świętokrzyskie to niezwykła i tajemnicza kraina. Któż bowiem nie słyszał o czarownicach świętokrzyskich, odbywających Sabaty na Łysej Górze? Warto z dziećmi zdobyć Święty Krzyż i obejrzeć gołoborza, odwiedzić Chęciny zwiedzając ruiny zamku i jaskinię „Raj” oraz udać się z wizytą do królestwa Koziołka Matołka w Muzeum Bajki w Pacanowie.

Atrakcje

 • Park Bolmin - moc atrakcji niedaleko Kielc

  Park Bolmin - moc atrakcji niedaleko Kielc0

  Park Bolmin to prężnie rozwijający się ośrodek na terenie zalewu w Bolmine, znajdującego się niedaleko Kielc.

  2019-03-29 09:24

  miejscowość:Bolmin

  dostepność atrakcji:

 • Energetyczne Centrum Nauki

  Energetyczne Centrum Nauki0

  Często słyszeliście od dzieci pytanie skąd bierze się prąd? I po co on jest? Jeśli chcecie udzielić na nie ciekawej odpowiedzi to wybierzcie się do Energetycznego Centrum Nauki! Słyszeliście o takiej placówce? ECN to tętniąca życiem baśniowa fabryka energii w Kielcach!

  2018-01-15 10:06

  miejscowość:Kielce

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Słowiańskie Bajduły - magiczny spacer z pochodniami!

  Słowiańskie Bajduły - magiczny spacer z pochodniami!0

  Jedyna taka atrakcja dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych czyli powrót do korzeni słowiańskich poprzez uczestnictwo w starosłowiańskich obrzędach.

  2017-12-11 11:24

  miejscowość:Masłów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Rezerwat "Skałki Piekło pod Niekłaniem"

  Rezerwat "Skałki Piekło pod Niekłaniem"0

  Byliście kiedyś w Piekle? My mieliśmy okazję wybrać się w 2 rodzinki do Rezerwatu "Skałki Piekło pod Niekłaniem" w woj. świętokrzyskim i wcale nie okazało się piekłem a wręcz przeciwnie - dla naszych dzieciaków to był raj!

  2017-05-16 23:40

  miejscowość:Niekłań Wielki

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Akwaria Oceanika, Park Miniatur Świętokrzysko ... czyli Kompleks Świętokrzyska Polana

  Akwaria Oceanika, Park Miniatur Świętokrzysko ... czyli Kompleks Świętokrzyska Polana0

  Kompleks Świętokrzyska Polana położny jest na pięknej polanie w głębi lasu, na terenie parku krajobrazowego w Chrustach (gm. Zagnańsk) koło Kielc. Bogata oferta noclegowa i gastronomiczna oraz różnorodność atrakcji sprawiają, że jest to idealne miejsce do zabawy, wypoczynku, turnusów zdrowotnych, obozów, kolonii, zimowisk, imprez firmowych i rodzinnych. Można przyjechać tu także na jednodniowe wycieczki edukacyjne, połączone z ciekawymi warsztatami oraz wycieczki rekreacyjne. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

  2017-01-09 00:35

  miejscowość:Chrusty

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Poznaj więcej atrakcji z województwa świętokrzyskiego

Wycieczki

 • Na Łysicę z dziećmi

  Na Łysicę z dziećmi0

  Najniższy szczyt z Korony Gór Polski, w pięknie położonych Górach Świętokrzyskich, tych, do których nam najbliżej. Proponujemy dwa warianty wejścia: - krótkie, szybkie wejście (4 km, 237 m w górę, 6 pkt GOT) z kilkoma atrakcjami po drodze; - dla chętnych na długą wędrówkę (18,5 km, 552 m  w górę i aż 24 pkt GOT) możliwość zaliczenia kilku szczytów i atrakcji po drodze, które z dziećmi można rozbić nawet na cały weekend.

  2018-03-19 08:23

  miejscowość:Święta Katarzyna

  długość trasy:3 h - wariant Św. Katarzyna - Łysica 18,5 km cały dzień - wariant Św. Katarzyna - Nowa Słupia

 • Do Dębu Bartek przez Świnią Górę - wycieczka z historią w tle

  Do Dębu Bartek przez Świnią Górę - wycieczka z historią w tle0

  Pierwszy raz prawie tę samą trasę robiłem kilkanaście lat temu podczas wakacji u babci, która zawsze wspierała mnie w moich rowerowych wycieczkach po świętokrzyskim, martwiąc się jednocześnie, gdy długo nie wracałem. Po tych kilkunastu latach trasa mocno się zmieniła (zdecydowanie na plus), ale jeszcze bardziej moja percepcja otoczenia i samej trasy.

  2017-05-17 00:08

  miejscowość:Suchedniów

  długość trasy:47 km

 • Przez Puszczę Jodłową w Górach Świętokrzyskich

  Przez Puszczę Jodłową w Górach Świętokrzyskich0

  Po raz kolejny wracamy w najbliższe nam góry. W świętokrzyskim czujemy się dobrze, często zabieramy w nie naszych przyjaciół i znajomych. Tak samo jest także tym razem. Spragnieni natury wybieramy się na krótki w założeniu spacer po okolicach Bodzentyna. Krótki, bo oprócz Amelki będzie z nami debiutująca na takich wycieczkach trochę ponad roczna Ula. Debiut przypadł ciekawą, bo zimową porą. To był prawdziwy test nie tylko dla naszego Nordic Cab - czy wszyscy mu sprostali?

  2015-01-04 22:29

  miejscowość:Bodzentyn

  długość trasy:9-12 km (w zależności od punktu startu i końca)

 • Kielecczyzna w jeden dzień

  Kielecczyzna w jeden dzień1

  Dziś zabieramy Was na wycieczkę w okolice Kielc. Wpadniemy z wizytą do najbardziej znanego dębu, zwiedzimy podziemny raj, odkryjemy tajemnice zamku w Chęcinach, a gdy starczy sił i czasu, pospacerujemy po ścisłym rezerwacie w centrum miasta.

  2013-04-28 09:24

  miejscowość:Bartków, Chęciny, Kielce

  długość trasy:45 kilometrów

 • Buszujemy w ruinach "Józefa" i składamy życzenia najstarszemu "Bartkowi" w Polsce

  Buszujemy w ruinach "Józefa" i składamy życzenia najstarszemu "Bartkowi" w Polsce0

  Świętokrzyskie jest rajem dla rowerzystów. Liczne ścieżki leśne i szlaki umożliwiają odbycie niezliczonych wycieczek rowerowych. W zależności od naszych możliwości, mogą to być wycieczki duktami leśnymi, drogami asfaltowymi (wiele jest bardzo rzadko uczęszczanych przez samochody, czyni je to bezpiecznymi i przyjemnymi), łatwych ale także wymagających kondycji i przenoszenia rowerów na plecach.

  2013-03-21 12:48

  miejscowość:Bartków

  długość trasy:65 km

 • Poznaj więcej wycieczek z województwa świętokrzyskiego