dzisiaj jest wtorek, 21 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Centrum Naukowe Leonardo Da Vinci w Chęcinach

2021-02-04 00:12

Centrum Nauki Leonardo da Vinci, to niezwykły punkt na turystycznej mapie Regionu Świętokrzyskiego. Przeznaczony jest do aktywnego wypoczynku okraszonego dużą porcją nauki w najlepszym wydaniu! Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, grup szkolnych, aktywnych seniorów… DLA WSZYSTKICH!. Tuż obok centrum zobaczycie dwór starostów chęcińskich w wesołym kolorze różu pompejańskiego.

Główną ideą działania Centrum jest wzbudzenie zainteresowania wśród zwiedzających naukami przyrodniczymi, poprzez aktywne i wzmacniające postawę kreatywną działania edukacyjne, okraszone wyśmienitą zabawą. Centrum Nauki, to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie cała ekspozycja oraz działania edukacyjne skupiają się na zdrowym i dobrze funkcjonującym organizmie ludzkim, jego otoczeniu oraz ekologii.

http://rcnt.pl/

Wirtualny spacer

http://sokolaskala.pl/davinci

W Centrum Nauki znajdują się dwie wystawy stałe o charakterze multimedialno-mechatronicznym:

- „Człowiek – niezwykła maszyna”, podejmująca zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka

- „Człowiek – trybik w machinie przyrody”, dotycząca zagadnień ekologiczno-przyrodniczych

oraz eksponaty nawiązujące do twórczości Leonardo da Vinci.

Prowadzone są także warsztaty naukowe w pełni wyposażonych laboratoriach oraz pokazy naukowe w przystosowanej do większej publiczności auli. Na terenach zielonych wokół budynku znajduje się ekspozycja w postaci ogrodu doświadczeń, w który wkomponowano wiele eksponatów naukowych.

Eksponaty multimedialno-mechatroniczne cechuje duża innowacyjność. Dają one możliwość zapoznania się z budową organizmu człowieka oraz zasadami ekologii w sposób niestandardowy, wykorzystujący proces „nauki” poprzez zabawę”. Są atrakcyjne wizualnie i skonstruowane w sposób ułatwiający przyswajanie wiedzy. Mogą je samodzielnie obsługiwać zarówno najmłodsi, jak i osoby dorosłe. Innowacyjne metody popularyzacji nauki prowadzą do aktywnego kontaktu ze zjawiskami naukowymi, a także umożliwiają uczestnikowi eksperymentów wcielenie się w rolę badacza.

Wizyta w Centrum pozwala wykształcić innowacyjne podejście do wykonywanych zadań i rozwija umiejętności rozumienia problemów, planowania własnych działań.

Kontakt:

Centrum Nauki Leonardo da Vinci

Podzamcze 45

26-060 Chęciny

tel. 609-290-121

e-mail: rezerwacje@rcnt.pl

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.