dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo kujawsko-pomorskie

zmień:
kujawsko-pomorskie

Województwo kujawsko – pomorskie to przede wszystkim malownicze pagórki, pola, lasy i liczne jeziora. Region niezwykle ciekawy pod względem etnograficznym jak i historycznym. Toruń słynie z klimatycznego Starego Miasta, wypieku pierników oraz planetarium - jak przystało na miejsce narodzin Mikołaja Kopernika. Bydgoszcz, choć mniej znana i popularna, ma również do zaoferowania kilka atrakcji, takich jak Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” – idealne miejsce na spacer, jazdę na rolkach czy rowerze a zimą na sankach lub nartach. Kujawy inspirują ponadto do spotkań z przeszłością. W Biskupinie warto wziąć udział w odbywającym się we wrześniu festynie archeologicznym oraz przejechać się zabytkową kolejką wąskotorową do pobliskiej Wenecji. Natomiast w Rogowie można podziwiać modele olbrzymich dinozaurów w największym w Polsce parku jurajskim. Moc atrakcji dla dzieci gwarantowana!

Atrakcje

Noclegi

 • Fundacja Zamek Dybów i Gród Nieszawa

  Fundacja Zamek Dybów i Gród Nieszawa0

  Fundacja „Zamek Dybów i Gród Nieszawa” podjęła wyzwanie ratowania dziedzictwa zamku Dybowskiego, którego ruiny wciąż dumnie wznoszą się nad lewym brzegiem Wisły w Toruniu. Głównym celem działania ustanowionej w grudniu 2015 r. Fundacji jest ochrona i restauracja obiektów historycznych oraz pielęgnowanie i krzewienie świadomości historycznej i patriotycznej.

  2018-08-30 10:00

  miejscowość:Toruń

  dostepność atrakcji:

 • Manufaktura Cukierków w Toruniu

  Manufaktura Cukierków w Toruniu0

  Uwielbiasz słodycze, ich cudowny zapach, bajeczne kolory oraz słodki smak? Jesteś fanem cukierków i lizaków?

  2017-07-24 00:45

  miejscowość:Toruń

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu

  Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu0

  Muzeum zajmuje pierwsze piętro urokliwej kamienicy z pruskiego muru, z wieżyczką i ogrodem przy zbiegu ulic Bydgoskiej i Konopnickiej. Bajkowy wygląd budynku współgra z eksponatami, które można w nim oglądać.

  2013-10-28 21:15

  miejscowość:Toruń

  dostepność atrakcji:cały rok 

 • Z głową wśród gwiazd czyli... wizyta w Planeterium Toruń

  Z głową wśród gwiazd czyli... wizyta w Planeterium Toruń0

  Będąc w mieście Mikołaja Kopernika tego miejsca nie można ominąć. To świat wybuchających supernowych, okazałych mgławic i nieodkrytych jeszcze planet.

  2012-12-13 14:03

  miejscowość:Toruń

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Nie tylko Piza ma Krzywą Wieżę czyli... test na niewinność pod Krzywą Wieżą w Toruniu

  Nie tylko Piza ma Krzywą Wieżę czyli... test na niewinność pod Krzywą Wieżą w Toruniu0

  Ta średniowieczna baszta usytuowana przy ul. Pod Krzywą Wieżą 1 zawdzięcza swą nazwę znacznemu odchyleniu od pionu (1,40 m). Wg legendy jest miejscem, gdzie można sprawdzić swoją niewinność. Posłuchajcie…

  2012-12-12 13:12

  miejscowość:Toruń

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Wspólne pieczenie pierników czyli... Żywe Muzeum Piernika

  Wspólne pieczenie pierników czyli... Żywe Muzeum Piernika0

  Pierniki to niewątpliwie słodka wizytówka Torunia. Na piętrze zabytkowego spichrza toruńskiej starówki mieści się Żywe Muzeum Piernika. To jedyne takie miejsce w Europie, gdzie można wziąć aktywny udział w pokazie tradycyjnego wypieku pierników według receptur sprzed 500 lat.

  2012-09-21 12:23

  miejscowość:Toruń

  dostepność atrakcji:cały rok Uwaga! Żywe Muzeum Piernika, szczególnie w maju i czerwcu (sezon turystyczny), jak i w miesiącach wakacyjnych jest odwiedzane przez grupy zorganizowane. Zazwyczaj istnieje możliwość przyłączenia się gości indywidualnych do pokazu dla grupy zorganizowanej, jednak nie możemy przekroczyć limitu, który wynosi 60 osób.

 • 1
wyświetlanie rekordów 1 - 6 z 6