dzisiaj jest niedziela, 23 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo podkarpackie

zmień:
podkarpackie

Województwo podkarpackie to teren niezwykły pod wieloma względami. Osobliwości świata przyrody łączą się tu z bogactwem kultur i tradycji. Od pokoleń region ten był miejscem przenikania się różnych narodów, kultur i grup etnicznych. Zróżnicowanie atrakcji skupionych na tym stosunkowo niewielkim obszarze jest imponujące: wspaniałe rezydencje magnackie, drewniana architektura świecka i sakralna, malownicze krajobrazy, wspaniałe lasy, czyste powietrze oraz idealne warunki dla miłośników ciszy i spokoju. Bieszczady polecamy na aktywny rodzinny wypoczynek. Niezapomnianym przeżyciem dla najmłodszych będą górskie wędrówki urozmaicone licznymi atrakcjami jak np. wizyta w Muzeum Lalek w Pilźnie czy Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, samodzielne czerpanie ropy naftowej w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce oraz spacer po zaporze w Solinie.

Atrakcje

Noclegi

 • Schron Kierowania Obroną Cywilną w Przemyślu - gratka dla starszych miłośników wojska

  Schron Kierowania Obroną Cywilną w Przemyślu - gratka dla starszych miłośników wojska0

  Schron Kierowania Obroną Cywilną mieści się pod budynkiem SP nr 14 w Przemyślu. Obydwa obiekty powstały w 1966 roku jako efekt akcji "1000 szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego". W 2016 roku, dzięki staraniom członków Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K. został on oddany do zwiedzania

  2017-04-23 00:02

  miejscowość:Przemyśl

  dostepność atrakcji:Schron czynny przez cały tydzień od maja (po uprzednim ogłoszeniu) do października.

 • Powrót do dziecięcych wspomnień czyli... z wizytą w Muzeum Lalek w Pilźnie0

  Lalka – Wam z pewnością kojarzy się jednoznacznie – z produktem firmy Matel, znana na całym świecie Barbie. A kto z Was wie, od jak dawna lalka towarzyszy ludziom (dzieciom i dorosłym!) i jakie było jej przeznaczenie? Otóż, pierwszymi znanymi historii ludzkości kolekcjonerami byli egipscy faraonowie. Ówczesne lalki uosabiały człowieka, zwierzę lub bóstwo i pełniły rolę magicznych talizmanów, które miały zapewnić zdrowie, urodzaj, miłość a także strzec przed złymi mocami. Lalki stawiane w widocznych miejscach spełniały swoje czarodziejskie funkcje, a w miarę upływu czasu stawały się przedmiotami dekoracyjnymi.

  2012-10-30 14:54

  miejscowość:Pilzno

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Zielone wzgórza nad Soliną czyli... Jezioro Solińskie i zapora w Solinie0

  Uwaga miłośnicy produktów “2 w 1” i wszystkiego co NAJ – oto miejsce, gdzie góry schodzą do wody, lasy łączą się z kąpieliskami, gdzie rower wodny ściga się z górskim, a łódź motorowa dzieli taflę jeziora z kajakiem. Oto miejsce, gdzie aktywny wypoczynek i słodkie leniuchowanie znajdują wspólny mianownik, a jest nim Jezioro Solińskie z zaporą w Solinie!

  2012-10-30 14:29

  miejscowość:Solina

  dostepność atrakcji:

 • O gąsce Balbince i Misiu Colargolu czyli... Muzeum Dobranocek w Rzeszowie0

  I znów przypominają o sobie bajkowi bohaterowie z czasów dzieciństwa Waszych rodziców. Wy na dobranoc oglądacie wojownicze Czarodziejki, Pokemony lub Boba Budowniczego i nie znacie postaci, na które Wasi rodzice czekali codziennie przed telewizorami. Pomysł jest taki – wybieracie się na rodzinną podróż w czasie; rodzice przypominają sobie, jak to było być dzieckiem, a Wy poznajecie ich ulubieńców z dobranocek, a że bajki są ponadczasowe, to wszyscy będziecie zadowoleni z wizyty w rzeszowskim Muzeum Dobranocek.

  2012-10-30 11:31

  miejscowość:Rzeszów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Bajkowy ogród Śpiocha, Smutasa i Gapcia czyli... filia Muzeum Lalek w Lipinach0

  „Czy wiecie dzieci, że tutaj gdzieś jest krasnoludkowa cudowna wieś. Proszę nie róbcie zdziwionej miny - wieś ta nazywa się Lipiny (…).”* A w tej wsi spotkacie Mądralę, Pracusia, Śpiocha, Smutasa i Gapcia, czyli dobrze Wam znane Krasnoludki. Oprowadzą Was one po swojej magicznej miniaturowej krainie, „Bajkowym Ogrodzie” – rodzice też mogą wejść! Wraz z krasnalami mieszkają tu Czerwony Kapturek z babcią i wilkiem, jest Śpiąca Królewna, Smok i Szewczyk Dratewka.

  2012-10-30 10:51

  miejscowość:Lipiny

  dostepność atrakcji:wiosna, lato, jesień

 • Zostań naftowym szejkiem czyli... Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce0

  Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda wydobywanie ropy naftowej? Albo co to takiego jest ta baryłka, której cena wciąż rośnie i rośnie, a w raz z nią ceny paliwa na polskich stacjach? Tak? Wszystkich ciekawskich zapraszamy do niesamowitego miejsca na południu Polski.

  2012-10-29 13:00

  miejscowość:Bóbrka

  dostepność atrakcji:cały rok

 • 1
wyświetlanie rekordów 1 - 6 z 6