dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Podziemna Trasa Turystyczna w Kielcach otwiera swe wapienne podwoje

2013-01-14 21:46

Trasa liczy sobie zaledwie 130 metrów, ale to wystarczy, by poczuć na sobie skalny oddech wapiennych ścian, pod stopami wyczuć kamienie i przyjrzeć się wyszukanym naciekom skalnym. Wszystko zostało tak przygotowane, by turysta, niezależnie od wieku, czuł się bezpiecznie, a ingerencja w naturalny stan jaskiń była minimalna.

Aby móc poznać tajemniczy świat Odkrywców, Prochowni i Szczeliny trzeba spełnić klika warunków, które niczym tajne hasło z „Baśni tysiąca i jednej nocy” – Sezamie otwórz się! – pozwolą wejść na szlak. Co zatem trzeba zrobić?

Najpierw trzeba zarezerwować telefonicznie termin. Następnie przybyć na miejsce w określonym czasie i z rąk przewodnika wziąć kask, który będzie chronił głowy od momentu wejścia na szlak do wyjścia z jaskini. Rodzice! Musicie mieć pewność, że Wasze dziecko pokona te 130 metrów samodzielnie, gdyż zabronione jest noszenie dzieci na rękach. Zadbajcie też o to, by najmłodsi zjedli i wypili przed zwiedzaniem, ponieważ nie można tego robić będąc w jaskiniach. Jeśli towarzyszy Wam pies, zapewnijcie mu opiekę na czas Waszego zwiedzania (około 45 minut), bo z Wami wejść nie może. Oczywiście wskazane są wygodne buty z zakrytymi palcami i porządną podeszwą oraz coś cieplejszego do założenia na plecy, ale wytrawni turyści to wiedzą, prawda?

Na koniec garść informacji praktycznych: podziemna trasa turystyczna na Kadzielni otwarta jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 15.00. Wejścia odbywają się co 30 minut. Niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna, której można dokonać pod nr tel. 606 996 074 w godzinach 8.00-11.00 i 15.00-18.00. Za bilet wstępu do jaskiń dorośli płacą 10 zł, natomiast dzieci, młodzież ucząca się i emeryci 8 zł. Podziemna trasa znajduje się we wschodniej ścianie dawnego kamieniołomu Kadzielnia, proponujemy dojazd od ul. Krakowskiej, gdzie znajduje się duży parking.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.