dzisiaj jest środa, 22 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Nie masz cwaniaka nad warszawiaka czyli... Pomnik Kapeli Praskiej

Pewnie trudno będzie najmłodszym wytłumaczyć, czym była dla miasta taka kapela podwórkowa. Zamknięte osiedla nie pozwalają dziś takim grupom na wędrowanie z podwórka na podwórko, dlatego warto tu zajrzeć, zatrzymać się na kilka minut i posłuchać klimatycznych warszawskich piosenek, a potem wspólnie całą rodziną zaśpiewać razem z Kapelą. Dzieciom na pewno wpadnie w ucho piosenka Staśka Wielanka (kto wie, co to za postać?) „Nie masz cwaniaka nad warszawiaka”.

Kapela składa się ze skrzypka, akordeonisty, gitarzysty, bandżolisty i bębniarza odlanych z mosiądzu. Wszyscy ubrani są w kraciaste marynarki, jak przystało na prawdziwych warszawiaków z Pragi rodem z ubiegłego wieku. By ich ożywić i namówić do grania trzeba wysłać SMS-a na numer 7141. Wieczorem pomnik Kapeli Podwórkowej jest podświetlany, a mrugające kolorowe światła nadają rzeźbie wrażenie ruchu.

Polecamy wybranie się tam w dzień bez opadów atmosferycznych, bowiem zdarza się, że kapela nie gra ze względu na wysoką wilgotność.

Komentarze

Gość - Magda 2016-12-27 14:06 przyznana ocena:

Niestety wysłałam sms'a pod numer podany na rzeźbie i muzyka nie grała pomimo czekania powyżej 5 minut. Tu nie chodzi o 1,23PLN tylko o zasadę. Jeśli jest pobierana opłata za usługę, to powinna być ona aktywna.

Gość - Wojtek63 2017-09-24 07:38

W maju tego roku postanowiłem pokazać wnuczkowi jak działa pomnik Kapeli Praskiej. No i pokazałem...że nie działa. A właściwie działa, tylko trochę inaczej. Inaczej znaczy jak marnej jakości złodziej.
1,23 pln poszło się j...bać, bo Kapela nie zagrała akurat ,,Chodź na Pragę''. Bo kapela w ogóle nic nie gra, tylko kradnie pieniądze.
Pomnik jest w gestii kurii warszawsko-praskiej(celowo z małych liter). Dzwoniłem tam, a pani, która odebrała telefon słowami ,,szczęść boże'' poradziła mi przyjazd do kurii na rozmowę w tej sprawie. Zaśmiałem się głośno gratulując tej pani wyśmienitej porady. Do kurii oczywiście nie pojechałem.
Bóg mi tym razem nie poszczęścił, bo straciłem 1,23 pln i autorytet w oczach wnuczka.
Suma sumarum: jakaś kuria ukradła mi 1,23 pln.
Zatem przestrzegam wszystkich, którzy zamierzają posłuchać warszawskich piosenek przy Floriańskiej i pokazać dzieciom grający pomnik- nie marnujcie pieniędzy na sms-y. To co tam się dzieje to ordynarne i pozbawione kunsztu złodziejstwo !!!

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.