dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Gdzie na wakacje z dziećmi? Co warto zobaczyć w Karkonoszach?

2023-07-27 12:04

Najwyższy szczyt i piękna panorama ze Śnieżki

Góra Śnieżka to najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów, wznoszący się na 1603 m n.p.m. Chociaż Śnieżka zbudowana jest z granitu i nie posiada bogatej szaty roślinnej, bez wątpienia warto obrać ją za cel jednej z rodzinnych wycieczek podczas wakacji. Szlaki turystyczne prowadzące na sam szczyt zachwycają malowniczymi widokami.

Przy dobrej pogodzie ze szczytu można podziwiać panoramę Sudetów oraz okolicznych terenów. Choć przez zdecydowaną większość roku szczyt Śnieżki spowija mgła, podczas słonecznej pogody jest szansa zobaczyć niepowtarzalny widok na odległość jakichś 200 kilometrów!

Hotel Lake Hill wyróżnia się urokliwym położeniem fot. lakehill.pl

Śnieżka jest znana także z Obserwatorium Meteorologicznego z charakterystycznymi „dyskami”, na tle których każdy turysta robi sobie pamiątkowe zdjęcie. Piesze wędrówki karkonoskimi szlakami górskimi oraz zdobycie Śnieżki to świetny sposób na aktywne spędzenie czasu z dziećmi. Najlżejszą trasę można pokonać w około godzinę. Spokojnie dadzą radę na niej nawet kilkulatki.

Na miejscu nie brakuje atrakcji. Jedną z nich jest kolejka górska, którą można wjechać na sam szczyt w kilka minut. To dobra opcja dla tych, którzy nie przepadają za długimi wędrówkami oraz dla rodzin z małymi dziećmi.

Urokliwy Kocioł Małego Stawu

Innym miejscem wartym zobaczenia podczas urlopu w Karkonoszach jest wyjątkowa formacja skał „wyrzeźbiona” przez lodowiec. Są to Śnieżne Kotły położone między wierzchołkami Wielkiego Szyszaka i Łabskiego Szczytu. Wielki i Mały Kocioł Śnieżny przyciągają turystów z całego kraju, a także zza granicy. Widok zapiera dech w piersiach.

W obrębie Kotłów niemalże stale jest obecny śnieg. Znajduje się tu jedyna w całej Europie skalnica śnieżna. Rośnie również wyjątkowa odmiana paproci – rozrzutka alpejska, którą można spotkać jeszcze w Tatrach. Alpejski klimat tego miejsca sprawia, że jest ono magiczne. Nie bez powodu władze objęły ten region ochroną, czyniąc z niego ścisły rezerwat.

Wielki Szyszak to drugi co do wysokości szczyt, który znajduje się po polskiej stronie Karkonoszy fot. lakehill.pl

Jeszcze jedną atrakcją tego miejsca są Śnieżne Stawki – to nieduże, płytkie jeziorka zlokalizowane nieopodal dna kotłów, które zachwycają krystalicznie czystą wodą. Nad Śnieżne Kotły można wybrać się karkonoskimi szlakami górskimi o różnym stopniu trudności. Dla rodzin z dziećmi polecany jest szlak zielony, który prowadzi na Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem i pozwala podziwiać Śnieżne Kotły od podnóża.

Bezcenne dzieło sztuki nordyckiej Świątynia Wang

Wymieniając najważniejsze atrakcje w Karkonoszach, nie można nie wspomnieć o nordyckiej Świątyni Wang. Znajduje się w Karpaczu Górnym na wysokości 885 m n.p.m. Kościół powstał w XII wieku w miejscowości Vang w Norwegii i został w późniejszym czasie przeniesiony w Karkonosze. Wykonano go z niezwykle trwałego drewna sosny norweskiej, w stylu romańskim i nordyckim.

Dzisiaj to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Karkonoszach. Świątynia Wang znacząco różni się od innych kościołów, które można zwiedzać w Polsce, nie tylko ze względu na jej unikatową architekturę, ale również malownicze położenie. To świetne urozmaicenie pobytu zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Jak wybrać idealny hotel na wczasy z dziećmi?

To oczywiście tylko kilka z wielu atrakcji dostępnych w Karkonoszach w okresie letnim. Organizując wakacje dla dzieci w górach, możesz mieć pewność, że zobaczą coś zupełnie nowego, a przy tym dowiedzą się ciekawych informacji z historii i geografii.

Zobacz wszystkie oferty wakacyjne w hotelu Lake Hill Hotel

Aby jednak pobyt był udany, istotne jest wybranie odpowiedniego hotelu w Karkonoszach. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie apartamentu w hotelu z basenem, strefą Spa & Wellness i innymi atrakcjami dla dzieci. Nawet jeśli w jakimś dniu nie dopisze pogoda, można wspaniale spędzić czas na terenie hotelu.

Jednym z miejsc, w jakim warto się zatrzymać w Karkonoszach, jest luksusowy hotel w Sosnówce Lake Hill Resort & SPA. To wygodny, dostosowany do potrzeb dzieci hotel nad Zalewem Sosnówka. Zarówno fasada hotelu, jak i jego wnętrze idealnie współgrają z górskim klimatem panującym wokół. Z pokoi hotelowych rozciąga się wspaniały widok nad Zalew Sosnówka i Śnieżkę.

Idealny hotel na wakacje z dziećmi fot. lakehill.pl

Lake Hill Resort & SPA oferuje także 88 apartamentów rodzinnych. Zaaranżowane w stylu górskim oraz w pełni wyposażone umożliwiają rodzinom z dziećmi zorganizowanie niezależnego wypoczynku z dala od zgiełku miasta.

Wokół apartamentów rozciągają się duże przestrzenie, w pobliżu znajdują się leśne ścieżki, górskie szlaki, a także trasy biegowe i narciarskie. Nie brakuje tu wielu rozrywek dla rodziców i dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą hotelu.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.