dzisiaj jest środa, 19 stycznia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich 2021 w Wieliczce

2021-11-05 15:31

Dla rodzin z dziećmi w wieku 2-7 lat przygotowany został Spacer z księżniczką Kingą  po solnej krainie.

W Zamku Żupnym szczególnie warto zobaczyć wystawę wyjątkowych, królewskich sreber stołowych z kolekcji Helga Matzke. Te piękne i bardzo cenne naczynia sprowadzone z Niemiec prezentowane są w Polsce po raz pierwszy. Dzięki wystawie można zobaczyć jak mogły wyglądać stoły w czasie bankietów towarzyszących ważnym wydarzeniom królewskim - ślubom i koronacjom. Przybliża je zaaranżowany, reprezentacyjny stół z XVIII w. z zastawą dla 12 osób składającą się z ponad 70 przedmiotów.

Ponadto zapraszamy na wystawę „Solniczki – małe arcydzieła sztuki” - wielicka kolekcja solniczek zaliczana jest do najcenniejszych na świecie oraz  „Pradzieje Wieliczki i okolic”. 

Można także zwiedzić Muzeum w kopalni lub uczestniczyć w prowadzonych w podziemiach rodzinnych zajęciach.

Zwiedzanie Zamku jest bezpłatne, zajęcia i zwiedzanie w kopalni w cenie 3 zł.

Na wybrane zajęcia i zwiedzanie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja przez formularz na www.muzeum.wieliczka.pl. Szczegóły poniżej.

Program:

- Zamek Żupny

9.00 – 17.00  - zwiedzanie wystaw zamkowych

10.00 – 15.00 - Prezentacja zabytków geologicznych i archeologicznych:

„Różne oblicza soli” – spotkanie z geologiem

„Różne oblicza archeologii” - spotkanie z archeologiem

15.30 - „ Środkowoeuropejska kultura stołu i królewskie srebra stołowe (XVI – XVIII wiek) z kolekcji Helga Matzke” – zwiedzanie wystawy z kuratorem – rezerwacja przez formularz na www.muzeum.wieliczka.pl od 8 listopada od godz. 9.00 do wyczerpania miejsc.

 

- Trasa Muzeum w Kopalni Soli

10.00, 11.00, 13.00, 14.00 - Zajęcia  rodzinne: Spacer z księżniczką Kingą  po solnej krainie.

          Wiek dzieci:2-7 lat.

12.00, 15.00  - Zwiedzanie z przewodnikiem dla osób dorosłych

Rezerwacja zwiedzania Trasy Muzeum i zajęć tylko przez formularz na www.muzeum.wieliczka.pl od 8 listopada od godz. 9.00 do wyczerpania miejsc.

Zakup biletów i zbiórka grup w kasie w Zamku Żupnym w Wieliczce (wejście od strony Ogrodu Żupnego).

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.