dzisiaj jest sobota, 27 lutego 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kocyki do fotelika samochodowego od Jukki

2021-02-09 09:49

Czym jest kocyk do fotelika samochodowego dla niemowląt?

Kocyk do fotelika samochodowego niewiele różni się od tego tradycyjnego. Podobnie jak on ma zapewniać maluchowi komfort cieplny w chłodniejsze dni. To, dlatego w Jukki.pl kocyki do fotelika samochodowego dla dzieci szyte są ręcznie z mięciutkiej 100% oddychającej tkaniny bawełnianej i uzupełniane przyjemnym w dotyku materiałem minky lub przytulnym velvetem. Wewnętrzna strona kocyka to natomiast antyalergiczna włóknina silikonowa, która zapewnia miękkość i ciepło. Użycie takich materiałów gwarantuje bobasowi wygodę, komfort cieplny i bezpieczeństwo. W zakresie tkanin kocyki do fotelika samochodowego dla niemowląt niewiele różnią się więc od tych tradycyjnych.

Różnice widać natomiast w wyglądzie kocyka. Ten przeznaczony do fotelika pochwalić może się specjalnymi otworami. Zostały one umieszczone w strategicznych miejscach, dzięki czemu kocyk do fotelika samochodowego Jukki.pl pasuje do wszelkiego rodzaju nosidełek, bujaczków, gondoli, spacerówek, a także fotelików. Ważne, żeby miały odpinane 3- lub 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Otwory pozwolą prawidłowo poprowadzić i zapiąć pasy, nie pozostawiając żadnych niebezpiecznych luzów. To właśnie te otwory sprawiają, że kocyk do fotelika samochodowego jest o wiele wygodniejszy niż ten tradycyjny w czasie podróży. Okrywanie malca nim jest wygodniejsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Kiedy warto kupić kocyk do fotelika samochodowego?

Kocyki do fotelika samochodowego dla dzieci to akcesorium, które przyda się wszystkim rodzicom, nawet jeśli na początku uważają go za zbędny gadżet. Po raz pierwszy użyć można go już w czasie podróży ze szpitala do domu, szczególnie jeśli maluch jest tzw. dzieckiem zimowym lub jesiennym. Dzięki niemu gruba kurtka czy kombinezon nie będą przeszkadzać w prawidłowym zapięciu pasów bezpieczeństwa. Kocyk do fotelika samochodowego zagwarantuje także maluchowi komfort cieplny przez cały okres podróży. W przypadku, gdy w samochodzie będzie natomiast za gorąco, można szybko go odkryć. Jest go też o wiele łatwiej zdjąć niż kombinezon lub kurtkę. Istotne jest to szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci, które często śpią w czasie samochodowych podróży, gwałtowne rozbieranie z zewnętrznych warstw odzieży może wybudzić je z drzemki.

Warto pamiętać, że kocyk do fotelika samochodowego dla dzieci sprawdzi się nie tylko zimą czy jesienią, ale przydatny będzie w cieplejsze pory roku - w końcu wiosną, a nawet latem zdarzają się chłodniejsze dni. Najlepiej więc otulacz do fotelika samochodowego wpisać na listę wyprawki niemowlęcej. Przyda się on na pewno, ponieważ maluch w foteliku będzie jeździł przynajmniej przez kilka lat. Kocyk od Jukki.pl najlepiej sprawdzi się w pierwszych 3-4 miesiącach życia Maluszka, natomiast może posłużyć nawet przez ok. 8-12 miesięcy, a zatem będzie przydatny przez minimum 2 sezony.

Ciepło i bezpiecznie – zalety kocyka do fotelika samochodowego

Kocyk do fotelika samochodowego to produkt, który ma wiele zalet. Wielu rodziców uważa, że można zastąpić go tym tradycyjnym, który wkłada się do dziecięcego łóżeczka – nic bardziej mylnego! Standardowe kocyki nie posiadają bowiem wycięcia na pasy, a to właśnie te są gwarancją bezpiecznej podróży i to nie tylko w samochodzie, ale i w gondoli czy spacerówce. Kocyki z otworami na pasy wykorzystać można również do bujaczków czy nosidełek. Jego zakup będzie więc tym z serii praktycznych i niezbędnych. Wybierając kocyk, warto sprawdzić materiał, z jakiego jest uszyty. Obowiązkowo powinien być bezpieczny i miły dla dziecięcej skóry. Choć nie jest to najważniejsze dobrze, jeśli wzory na kocyku są przyjazne najmłodszym. Maluchy polubią się z deseniami kwiatowymi, zwierzęcymi lub geometrycznymi. Ich wzrok będą stymulować jasne, pastelowe kolory. Bezpieczeństwo i wygodę zapewnią natomiast kocyki do fotelika samochodowego z uniwersalnymi otworami, które umożliwia przełożenie wszystkich rodzajów pasów np.  3- czy 5-punktowych nierozdzielnych.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.