dzisiaj jest niedziela, 25 października 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Młyn Klekotki Resort & Spa - wypoczynek na Mazurach dla całej rodziny

2020-03-15 16:25

Warmia i Mazury - odpoczynek w komfortowych warunkach

Lubisz aktywny wypoczynek? To świetny kierunek dla wszystkich, którzy pragną spędzić czas na świeżym powietrzu. Rejon ten oferuje bogadztwo terenów i możliwości do spędzania czasuz rodziną. Wystarczy tylko znaleźć hotel, pensjonat czy agroturystykę, w której spędzimy czas aby cieszyć się przyrodą. Jednym z hoteli jest Klekotki Conference & SPA - urokliwy kompleks położony w zachodniej części Mazur., który powstał w zabytkowym majątku młyńskim pochodzącym z XVII wieku. W obiekcie mamy do dyspozycji 45 pokoje, w tym 8 apartamentów a na jego terenie znajduje się winiarnia z bogatą kolekcją win i miodów pitnych. Hotel jest zlokalizowany między Morągiem a Pasłękiem wśród lasów i jezior w jednym z najczystszych regionów Polski.

Osada Młyńska znajduje się w wyjątkowo malowniczej części Mazur Zachodnich, usytuowanej z dala od zgiełku i gwaru dużych miast. Położona wśród starych lasów bukowych, przepięknie przebarwiających się jesienią, z jeziorem na rzece Wąskiej, z pięknymi naturalnymi ogrodami. Obiekt powstał dzięki zaadaptowaniu XVII-wiecznego młyna wodnego na obiekt hotelowy. Dzięki temu Klekotki to nie tylko znakomite miejsce na wakacyjny urlop, ale także świetny pomysł na organizację wieczoru panieńskiego czy wyjazdu z przyjaciółmi.

Kompleks dysponuje ogromnym terenem o powierzchni ponad 120h, co pozwala znaleźć swoją przestrzeń na relaks i zapomnienie. Na jego terenie znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego, w tym kajaków, rowerów wodnych i kanu, co umożliwia rozpoczęcie spływu kajakowego wprost z terenu kompleksu bez zabierania z sobą całego sprzętu czy szukania wypożyczalni. Miłośnicy wycieczek rowerowych mogą przywieźć rowery z sobą lub skorzystać z wypożyczalni rowerów i wybrać się na okoliczne trasy.

Atrakcje w pobliżu

Z położonej zaledwie 20 km od Klekotek Ornety, rozpoczynają się turystyczne szlaki rowerowe, m.in. po śladzie dawnej linii kolejowej do Lidzbarka Warmińskiego. Dzięki takiemu usytuowaniu szlak jest dostępny dla wszystkich, także rodzin z dziećmi - nie ma na nim męczących przewyższeń.

Miłośnicy kajakarstwa także znajdą coś dla siebie. W ostatnich latach zagospodarowano rzekę Łynę, największą rzekę Warmii. Dzięki nowyn stanicom wodnym wybudowanym z inicjatywy Stowarzyszenia Dom Warmiński możliwe jest zrealizowanie spływów także osobom z małymi dziećmi i tym, niezaprawionym jeszcze kajakarzom, pragnącym poznać walory tej wspaniałej formy rekreacji.

Dla pragnących wędrówek wśród przyrody na pewno spodobają się pobliskie lasy, które ciągną się od Morąga do Pasłęka, najbliżej Klekotek jest m.in. Uroczysko Markowo będące Obszarem Natura 2000. Zamieszkują tu unikatowe gatunki ptaków na skalę Europy, to drugi po Biebrzy ptasi raj w Polsce.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.