dzisiaj jest środa, 22 stycznia 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Morskie Muzeum na wakacje 2019 - wakacje w Narodowym Muzeum Morskim

2019-06-04 10:10

- Zapraszamy do Gdańska, Tczewa i Kątów Rybackich, jeśli chcecie poznawać świat morskich przygód pod opieką edukatorów – zaprasza Przemysław Węgrzyn, kierownik działu Edukacji NMM - Jeżeli zdecydujecie się na wizytę w innym z naszych oddziałów, także z radością Was powitamy!

Na letnie zajęcia w Gdańsku zapraszamy do: Ośrodka Kultury Morskiej, Żurawia, Spichlerzy i na statek-muzeum „Sołdek”. W Spichlerzach na Wyspie Ołowiance na odkrycie czekają ciekawostki podwodnej archeologii, świat zatopionych statków, okrętów i łodzi oraz gra muzealna o przygodach marynarzy rzecznych flotylli. Żuraw będzie „bazą wypadową” podróżników po gdańskich zaułkach, na statku-muzeum „Sołdek” przemierzycie metalowe labirynty w poszukiwaniu tajemniczych urządzeń, a w Ośrodku Kultury Morskiej zostaniecie mianowani na odkrywców i ekologów!

W tczewskim Muzeum Wisły  rozegracie grę poświęconą największej polskiej rzece, a w Centrum Konserwacji Wraków Statków… pomieszacie wszystkie kolory lata!

Goście Muzeum Zalewu Wiślanego w pięknych Kątach Rybackich dowiedzą się, czym zajmowali się mieszkańcy tych terenów, czyli jak łowiło się ryby i budowało łodzie na początku XX wieku!

WAKACJE W GDAŃSKU

SPICHLERZE NA OŁOWIANCE

50 lat bałtyckich tajemnic

TERMIN: 24 CZERWCA – 5 LIPCA

Podczas zajęć poznamy tajemnice wraków statków, które przez setki lat skrywały się na dnie Morza Bałtyckiego. Jaka jest ich historia? Dlaczego zatonęły oraz jak zostały odkryte? Kim byli ludzie, którzy na nich pływali? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, to zapraszamy na wakacyjną lekcję muzealną, podczas której staniecie się odkrywcami archeologicznych ciekawostek i poznacie życie codzienne dawnych marynarzy.

Monitorowy zawrót głowy

TERMIN: 5 SIERPNIA – 16 SIERPNIA

Zapraszamy na wystawę poświęconą formowaniu się Polskiej Marynarki Wojennej u zarania niepodległości. Podczas wakacyjnych zajęć odbędziemy podróż w czasie – wszystko za sprawą gry muzealnej, która zabierze nas 100 lat w przeszłość. Na zakończenie spróbujemy sił w grach planszowych przygotowanych specjalnie z myślą o dawnych marynarzach rzecznych.

STATEK-MUZEUM „SOŁDEK”

Projektujemy ekologiczny plakat

TERMIN: 1 LIPCA – 5 LIPCA; 26 SIERPNIA – 30 SIERPNIA

Zapraszamy na zajęcia o ekologii morza, związane z wystawą czasową „Plastikowe morze”. Dowiemy się, jak niewidoczny plastik szkodzi morskim organizmom i czy możemy go całkowicie usunąć z mórz i oceanów. Spróbujemy oczyścić wydmę i posegregować znalezione na niej śmieci. Zaprojektujemy także ekologiczny plakat z plastikowych kubków, kartonowych pudełek, słomek i innych materiałów.

Zagadki węglem i parą pisane

TERMIN: 22 LIPCA – 2 SIERPNIA

Zapraszamy na aktywne zwiedzanie statku-muzeum „Sołdek”, w czasie którego poznamy zakamarki starego parowca i rozwiążemy zadania związane z jego konstrukcją. Odszukamy dawne urządzenia, rozpoznamy dziwne dźwięki i dowiemy się m.in. do czego służyła radiostacja, a do czego telegraf maszynowy. Sprawdzimy także, czy koło sterowe obracało się w obie strony i jakimi ścieżkami chodził pan kapitan.

ŻURAW

Żółw i lokomotywa. Pokręć się po Gdańsku!

TERMIN: 19 SIERPNIA – 30 SIERPNIA

Zapraszamy na wakacyjne spacery po uliczkach starego Gdańska. Naszą przygodę rozpoczniemy spod historycznego Żurawia, „pokręcimy” się i pomyszkujemy po zakątkach naszego miasta, rozpoznając ukryte symbole, tajemnicze ślady, słowem - historie zaklęte w rzeźbach i budynkach. Dowiemy się, jak dawni gdańszczanie spędzali lato, czym pachniał stary Gdańsk  i kto należał do orszaku Neptuna. Letnią wędrówkę skończymy także pod Żurawiem, który będzie naszym stałym drogowskazem.

OŚRODEK KULTURY MORSKIEJ

Ekolog w podróży

TERMIN: 8 LIPCA – 19 LIPCA

Jak najszybciej opłynąć świat? Oczywiście odwiedzając wystawę „Łodzie ludów świata”!  Z zapamiętanych wypraw do Włoch, Wielkiej Brytanii, Kanady, Peru i innych krajów stworzymy makiety portowych miast, zamków i pałaców. A wszystko z kartonowych, ekologicznych klocków wielokrotnego użytku. Tektura to nie tylko makulatura, a my się przy okazji nauczymy dbać o nasze środowisko.

Wakacje w gdańskich oddziałach - Informacje praktyczne:

Grupy zorganizowane, od poniedziałku do piątku, do 25 osób

Czas trwania: 60 minut

Cena: 6 zł od dziecka, 1 zł od opiekuna

DLA DZIECI W WIEKU 6-12 LAT

Rezerwacja: edukacja@nmm.pl

WAKACJE W TCZEWIE

(24 czerwca – 30 sierpnia)

MUZEUM WISŁY W TCZEWIE

Bitwa o rzekę

Jak zostać władcą rzeki? Nie jest to proste zadanie. Potrzebna będzie  współpraca całej drużyny oraz wiedza o Wiśle i geografii Polski, a nawet wykazanie się niektórymi umiejętnościami żeglarskimi. Na najlepszych czekają nagrody! Przy okazji - w ten niecodzienny sposób - poznamy wystawy w Muzeum Wisły.

CENTRUM KONSERWACJI WRAKÓW STATKÓW W TCZEWIE

Wszystkie kolory tęczy

Jak działa pryzmat? Kiedy możemy zobaczyć tęczę i z jakich kolorów się składa? Zapraszamy na niezwykłą zabawę z kolorami. Bawiąc się kolorami, będziemy barwić, przelewać i mieszać. Zbadamy także, jakie tajemnice skrywa czarna barwa!

Wakacje w tczewskich oddziałach - Informacje praktyczne:

Grupy zorganizowane, od poniedziałku do piątku, do 20 osób

Czas trwania: 60 minut

Cena: 6 zł od dziecka, 1 zł od opiekuna

DLA DZIECI W WIEKU 6-12 LAT

Rezerwacja: edukacja.ckws@nmm.pl

WAKACJE W KĄTACH RYBACKICH

(24 czerwca – 30 sierpnia)

MUZEUM ZALEWU WIŚLANEGO W KĄTACH RYBACKICH

Zapraszamy na letnie oprowadzanie po Muzeum Zalewu Wiślanego. Zwiedzający poznają historię rybołówstwa i szkutnictwa, będą mieli okazję zobaczyć nie tylko jednostki, które dawniej pływały po Zalewie, ale także oryginalny warsztat szkutniczy z okolic Łaszki. Dodatkową atrakcją będzie działająca maszyna powroźnicza oraz pełen opis wykorzystywanych w powroźnictwie narzędzi. Odwiedzające nas grupy będą mogły obejrzeć również wystawę czasową poświęconą Zygmuntowi Choreniowi - słynnemu polskiemu konstruktorowi żaglowców.

Wakacje w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich – informacje praktyczne:

Oprowadzania od poniedziałku do piątku

Bilety:

Normalny - 6 zł

Ulgowy - 4 zł

Przewodnik:

Grupa do 30 osób - 25 zł

Grupa powyżej 30 osób - 35 zł

Środa - wstęp bezpłatny (opłata tylko za przewodnika)

Rezerwacja: m.zalewu@nmm.pl

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.