dzisiaj jest środa, 12 sierpnia 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kraków – najpiękniejsze miasto w Polsce dla dzieci i dorosłych

2019-02-28 13:10

Atmosfera i historia

Przede wszystkim Kraków to wielowiekowa tradycja, którą widać w każdym z licznych zabytków oraz oczywiście w podtrzymywanych stale rytuałach. Poza tym to miasto, w którym artyści zaznaczyli swój wyjątkowy ślad, więc atmosfera będzie zawsze wyjątkowa. Oczywiście okolice Krakowa także dają pretekst, by pojechać, zwiedzić zakosztować i okazuje się, że urlop jest zawsze za krótki, by nacieszyć się stolicą Małopolski. A jest z czego wybierać. W samym mieście jest szereg atrakcji, które przyciągają różnych turystów, poza tym na przykład Wieliczka czy Auschwitz stanowią punkty obowiązkowe wyprawy.

Niemalże każda wyprawa do Krakowa skupia się przede wszystkim na zobaczeniu Barbakanu, Bramy Floriańskiej, Plant, Sukiennic, Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tu oczywiście niezwykle ważny jest rys historyczny oraz niemalże uświęcone tradycje tego miejsca takie jak legenda o smoku czy też postać Lajkonika. Atmosferę oczywiście podkreślają przykuwające uwagę dorożki oraz rozbrzmiewający regularnie hejnał. Miłośnicy historii z pewnością będą chcieli zobaczyć ołtarz Wita Stwosza, a liczne pomniki są idealnymi świadkami kilku stuleci tradycji. Rynek Główny tętni życiem. Poza tłumami turystów to właśnie aktorzy, grajkowie i animatorzy zabaw uprzyjemniają czas i młodszym i starszym.

Podziemia rynku w Krakowie.

Atrakcyjne noclegi w Krakowie

Przede wszystkim Kraków to idealne miejsce dla turystów – zarówno tych weekendowych, jak i tych, którzy planują dłuższy odpoczynek i ze stolicy Małopolski robią atrakcyjny punkt wypadowy do innych miejsc. Przyciąga rodziny z dziećmi i klientów biznesowych, a ogromne możliwości noclegowe sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie w zależności od tego, jakiego standardu wymaga i oczywiście, ile jest w stanie za miejsce zapłacić. Kraków – najpiękniejsze miasto w Polsce dla dzieci i dorosłych to gwarancja wypoczynku szytego na miarę. Zarówno te ekskluzywne i drogie miejsca, jak i tańsze propozycje ulokowane są w ścisłym centrum lub w pobliżu i dzięki temu będziesz mieć blisko do wszystkich najważniejszych atrakcji.

Oferta noclegów w Krakowie dla rodzin z dziećmi to szereg różnych możliwości. Popularne są hotele o zróżnicowanym standardzie, jak i apartamenty czy hostele. Większość z nich znajduje się w ścisłym centrum, na Kazimierzu, w mniejszej ilości w Starym Podgórzu jak i na obrzeżach miasta. Dzięki temu nie będziesz marnować czasu a także pieniędzy na poruszanie się komunikacją do centrum. Turyści coraz częściej decydują się na wynajęcie apartamentów. To w pełni wyposażone mieszkania, które zapewniają spokój oraz prywatność. Standard wykończenia i wyposażenia jest oczywiście bardzo zróżnicowany tak jak i cena, a w szeregu ofert bez problemu znajdziesz tę odpowiednią na krótszy lub dłuższy pobyt. Apartamenty to doskonałe rozwiązane, gdy podróżuje się z dziećmi. Dostęp do kuchni oraz pewnego rodzaju swoboda gwarantują, że rodzina będzie zadowolona. W większości zlokalizowane są w obszarze Starego Miasta zazwyczaj w klimatycznych kamienicach z końca XIX w. Ogromną zaletą jest również umiarkowana cena. Wiele osób decyduje się również na skorzystanie z oferty licznych hosteli. To nieco mniej luksusowe wersje hoteli, które są nastawione przede wszystkim na młodego turystę. Kuszą ceną, ale ich standard może być różny. Często łazienka jest wspólna, a łóżko znajduje się w pokoju wieloosobowym. Z drugiej strony możliwość korzystania z kuchni czy aneksu. Przestrzeń relaksu pozwala poznać turystów z całego świata, którzy często właśnie korzystają z tego typu noclegu nie tylko ze względu na oszczędności, ale również na klimat.

Najtańszą opcją jest skorzystanie w oferty schronisk młodzieżowych. Czasem mogą one przypominać standard rodem z poprzedniej epoki, ale także w tego typu miejscach z roku na rok jest coraz lepiej. Przede wszystkim w schroniskach obowiązują dość restrykcyjne zasady. Poza tym noclegi często są w wieloosobowych pokojach, a za pościel trzeba zapłacić. Kusi oczywiście cena, ale warto dokładnie zapoznać się z zasadami konkretnego miejsca na przykład z tym, w jakich godzinach schronisko jest otwarte.

Kraków to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miast Polski. Nie tylko zabytki, architektura czy Wawel przyciągają tysiące turystów z całego świata. To właśnie klimat kawiarni i restauracji, długie spacery uliczkami oraz charakterystyczne obwarzanki czy też niepowtarzalny klimat sprawiają, że miasto tętni życiem a mieszkańcy i turyści wraz z nim. Stolica Małopolski niezmiennie zachwyca, jest kulturalną i turystyczną mekką pieśniarzy i poetów, a także symbolem pewnej wolności myślenia. Jedź, poczuj to miejsce i na pewno tu wrócisz, bo wszyscy wracają.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.