dzisiaj jest niedziela, 11 kwietnia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

5 sposobów na zwiedzenie Krakowa, których mogłeś nie znać!

2021-03-29 19:44

Kraków w jeden dzień

Jednym z popularniejszych sposobów na zwiedzanie Krakowa, jest jednodniowa wycieczka, podczas której jesteśmy w stanie zobaczyć najważniejsze i najbardziej okazałe zabytki tego miasta. Tego typu wycieczka przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które mają mało czasu, ale chcą zobaczyć najistotniejsze miejsca. Tego typu wycieczka jest bowiem zazwyczaj dosyć krótka i nie przekracza 3 godzin. W tym przypadku szczególnie istotna jest rola przewodnika, który zna wszystkie najważniejsze zabytki i jest w stanie poprowadzić wycieczkę w taki sposób, aby w krótkim czasie zapoznać turystów ze wszystkimi najistotniejszymi informacjami. Oczywiście tak ekspresowe zwiedzanie nie może odbywać się na pieszo – zazwyczaj w takim wypadku poruszamy się melexem. Jest to wygodny sposób na zwiedzenie Krakowa w jeden dzień.

Kraków nocą

Miłośnicy nocnych krajobrazów zdecydowanie docenią możliwość zwiedzenia tak pięknego miasta, jakim jest Kraków po zmroku. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na tę opcję? Ponieważ można poznać miasto w całkiem innej odsłonie. Gdy Kraków spowija mrok, zapalają się światła, oświetlające Rynek Główny, Stare Miasto i Wawel. Mimo że zapada noc, miasto królów nie zasypia. Wręcz przeciwnie, odsłania przed nami swoją skrywana za dnia naturę. Obowiązkowym punktem takiej wycieczki będzie m.in. oświetlony Barbakan czy teatr Juliusza Słowackiego. Kraków nocą to opcja idealna dla osób, które cenią sobie romantyczny klimat podczas spacerów albo przejażdżek. Takie bowiem jest właśnie zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem po zmroku – klimatyczne, nieco romantyczne... ale bywa i mroczne.

Zwiedzanie mrocznej strony Krakowa

Wielbiciele strasznych historii zareagują entuzjazmem na możliwość poznania mrocznej strony Krakowa. Zwiedzanie w tym klimacie zdecydowanie nie jest nudne. Jak to zatem wygląda? Jeśli wybierzemy opcję zwiedzania strasznego Krakowa, to podczas nocnej wycieczki po mieście królów, poznamy cały przekrój mrożących krew w żyłach historii. Od średniowiecznych tortur, przez niewyjaśnione zjawiska po współcześniejsze i prawdziwe historie kryminalne. Jest to opcja idealna nie tylko na październikowe wieczory. Wręcz przeciwnie. Okres wiosenno-letni sprzyja wieczornym eskapadom w szczególności z uwagi na to, że pogoda sprzyja wieczornym spacerom.

Pieszo po Krakowie

Fanów pieszych wędrówek nie brakuje i zdecydowanie chętniej wybiorą oni możliwość pieszego zwiedzenia Krakowa, niż melexem. Nie dość, że jest to zdrowa aktywność, to jeszcze dowiadujemy się ciekawych rzeczy, poszerzamy swoje horyzonty i wiedzę na temat dawnej stolicy Polski. Zwiedzanie Krakowa pieszo ma jeszcze jedną zaletę – pozwala nam więcej dostrzec. Możemy podejść do interesującego nas obiektu, przyjrzeć się mu, zrobić zdjęcie z takiej perspektywy, która nam najbardziej odpowiada. Jest to zatem opcja bardziej niezależna i przypominająca spacer. Dlatego przyciąga rzeszę fanów pieszych wycieczek. Warto mieć jednak na uwadze, że wybierając tę opcję, może być nam trudno, albo w ogóle stanie się niemożliwe, żeby zwiedzić Kraków w jeden dzień. Osoby, które chcą zobaczyć jak najwięcej w jak najkrótszym czasie, powinny jednak wybrać możliwość wycieczki samochodem elektrycznym.

Zwiedzanie Krakowa melexem

Kto chociaż raz był w mieście królów, z pewnością kojarzy wycieczki samochodami elektrycznymi, które się tam odbywają. Taka możliwość ma wiele zalet. Po pierwsze pozwala nam poznać wiele ciekawych miejsc, do których dojście mogłoby zająć nam zbyt dużo czasu, albo okazać się zbyt energochłonne. Jest to również jedyny słuszny sposób na zwiedzenie sporej części Krakowa w jeden dzień. Pamiętajmy również, że z różnych względów, nie każdy może pozwolić sobie na piesze wędrówki. Dlatego z możliwości zwiedzania Krakowa melexem z chęcią korzystają osoby starsze. Takim sposobem mogą wiele wynieść z wycieczki do tak interesującego miasta, jakim jest Kraków, nie narażając przy tym swojego zdrowia.

Artykuł powstał we współpracy z krakow-zwiedzanie.pl

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.