dzisiaj jest środa, 19 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Zimowa czapka przeciwwiatrowa Montane Windjammer Alpine Beanie - test/opinia użytkownika

2019-09-20 11:38

Montane Windjammer Alpine Beanie to lekka czapka zimowa z membraną GORE WINDSTOPPER®. Czapka o niskim profilu, ściśle dopasowana, chroni głowę i uszy przed wiatrem. Znakomicie sprawdza się podczas różnego rodzaju sportów zimowych.

Cechy:

  • Materiał: GORE WINDSTOPPER® - zapewnia bardzo dobrą ochronę przed wiatrem
  • Miękka wyściółka wewnętrzna, która zapewnia komfort noszenia
  • Przedłużony krój w okolicy uszu - świetnie chroni uszy
  • Zastosowana perforacja (niewielkie otwory w czapce) w okolicy uszu poprawia słyszenie. Minusem jest jednak szumienie w trakcie jazdy, gdy mocno wieje ;)
  • Płaskie szwy - zapewniają wygodę przy noszeniu pod kaskiem
  • Waży zaledwie 34 g

Czaspka występuje w jednym rozmiarze oraz wyłącznie w czarnym kolorze.

Perforacja w zimowej czapce na rower Montane Windjammer

Widoczna perforacja na wysokości uszu.

Czapkę używam przede wszystkim podczas jazdy na rowerze ale także podczas różnych aktywności zimowych - wyjścia na sanki z dziećmi, łyżwy a także rzadziej na nartach - zjazdowych i skiturowych. Dzięki niej nie mam problemu z zatokami, co zdarzało mi się często przy korzystaniu ze zwykłych czapek i jazdy na rowerze - licząc, że nie chodzę na L4 z powodu problemów z zatokami po jeździe na rowerze w zimne dni, zwróciła się już kilka razy ;) Ponieważ rower wykorzystuję w codziennyc dojazdach do pracy (także zimą), był to dla mnie zakup konieczny!

Oczywiście w zimne dni zakładam na nią drugą czapkę, która chroni głowę przed utratą ciepła - nie zakładam wtedy na rower kasku. Pod kask narciarski czy wspinaczkowy, zakładam tylko tę czapkę, ew. dodatkowo chustę. Doskonale przylega do głowy.

Montane Windjammer podczas wycieczki skiturowej w Tatrach Zachodnich.

Montane Windjammer - podczas wycieczki skiturowej w Tatrach Zachodnich.

Polecam wszystkim, którzy lubią jeździć zimą (w chłodne/wietrzne dni) na rowerze lub uprawiać inne sporty zimowe - ale nie tylko :)

Cena czapki: 129 zł, kupiłem ją w ramach świątecznej promocji 20% taniej.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.