dzisiaj jest piątek, 19 sierpnia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Weekendowy wyjazd do Berlina? Gdzie najlepiej kupić euro?

2018-07-18 15:07

Dlaczego wymiana euro w internecie jest tak opłacalna?

Użytkownicy internetowych giełd walutowych wymieniają walutę po dowolnych kursach. Serwisy tego typu nie obarczają kursów jakąkolwiek marżą, ponieważ jedynie pośredniczą w zawieranych transakcjach. Użytkownicy składają własne oferty lub wymieniają walutę poprzez akceptację najkorzystniejszych w danej chwili warunków. System automatycznie dopasowuje komplementarne oferty, co pozwala uczestnikom platformy zaoszczędzić czas.

Serwisy społecznościowej wymiany walut zarabiają na niewielkiej prowizji, która dla przeciętnych użytkowników jest praktycznie niezauważalna. W przypadku najpopularniejszej w Polsce giełdy Walutomat, wynosi ona maksymalnie 0,2%. Platforma ta działa nieprzerwanie od 2009 roku i liczy już ponad 260 tysięcy użytkowników.

W jaki sposób wypłacić euro wymienione w Walutomacie?

Uczestnicy giełdy Walutomat mają dwie możliwości wypłaty zakupionego euro. Mogą przelać je na dowolny rachunek walutowy w Polsce – zarówno własny, jak i innej osoby. W przypadku przelewu na konta w większości popularnych banków w Polsce, transakcja taka nie wiąże się z jakąkolwiek dodatkową opłatą. Lub mogą je przelać zagranicę do ponad 30 europejskich krajów. Ceny przelewow zagranicznych w Walutomacie są bardzo konkurencyjne.

Jakich kursów wymiany można się spodziewać?

Na podstawie archiwalnych notowań kursów transakcji zawieranych przez użytkowników serwisu Walutomat, możesz przekonać się o opłacalności takiego rozwiązania. W celu uzyskania czytelnych danych, wystarczy udać się na stronę pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. Historyczne notowania euro znajdują się na kolorowym wykresie, obejmującym najlepsze oferty zakupu i sprzedaży euro, w porównaniu do średnich kursów na świecie. Jedynie od Ciebie samego zależy, jaki przyjmiesz przedział czasowy prezentowanych danych. Pod wykresem możesz również sprawdzić kursy wymiany EUR-PLN z ostatnich kilku minut, a także sumaryczne kwoty transakcji, zawieranych przez wszystkich uczestników giełdy w ciągu ostatnich 10 dni.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.