dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Przyczepka rowerowa Thule Cross 2 – opinia użytkownika/test

2022-11-24 23:36

Mąż w wolnych chwilach zabiera naszą starszą córkę na wycieczki rowerowe, w zeszłym sezonie korzystał z krzesełka montowanego na tylni bagażnik. Takie rozwiązanie wydaje się być dobre jedynie na krótkie przejażdżki. Dlatego zaczęliśmy zastanawiać się nad zakupem przyczepki rowerowej, która jest bardziej komfortowym rozwiązaniem na długie wycieczki dla dwójki maluchów. Ja jestem zapaloną biegaczką i gdy tylko sytuacja na to pozwala wychodzę na krótkie przebieżki po okolicy. Połączenie biegania ze spacerem z dziećmi jest bardzo korzystnym dla mnie rozwiązaniem. Po krótkiej naradzie rodzinnej zdecydowaliśmy się na zakup wózka do biegania/przyczepki rowerowej Thule Chariot Cross 2, która jest nowością (produkt wprowadzony w 2017 r,) na rynku przyczepek rowerowych. Jest to następca wózka Chariot Cougar 2. Do wózka dokupiliśmy:

- zestaw adaptacyjny do biegania;

- hamak dla naszej nowonarodzonej córki;

- poszewkę na siedzenie.

Hamak zamontowany w Thule Cross 2 jest wygodny.

Hamak zamontowany w Thule Cross 2 jest wygodny.

Zestaw użytkujemy od lutego 2017 r. i uważamy, że sprawdza się świetnie. Dotychczas Thule Chariot Cross 2 wykorzystywaliśmy jako wózek do codziennych spacerów oraz jako wózek do biegania ze starszą córką.

Wózek na zakupy oraz krótkie i długie spacery

Thule Chariot Cross 2 jest bardzo poręczny, lekki i zwrotny. Mimo tego, iż w wózku siedzi dwójka dzieci obok siebie, wózek nie jest zbyt szeroki i bez problemu mieści się w pojedyńcze drzwi (rozmiar drzwi 90 cm). Regulowana wysokość rączki do prowadzenia wózka sprawia, że każdy ustawi sobie odpowiednią wysokość celem zapewnienia komfortu prowadzenia wózka. Ważną informacją dla matek jest fakt, że wózek posiada bardzo dużą kieszeń (bagażnik) co pozwala pomieścić dość spore zakupy lub ogrom drobiazgów jakie trzeba zabrać na dłuższy spacer z maluchami. Bagażnik (jeśli nie ma w nim ładunku) można podpiąć pod przyczepkę - to ułatwienie dla biegających, szczególnie tych, którzy stawiają duże kroki w trakcie biegania. Thule Chariot Cross 2 posiada nożny hamulec, który pozwala szybko i bezpiecznie zablokować/odblokować koła wózka. Jedyną niedogodnością podczas użytkowania wózka jaką do tej pory zauważyłam to fakt, że nie zawsze odblokowują się oba koła jednocześnie po zwolnieniu hamulca. Trzeba wtedy jeszcze raz zaciągnąć hamulec, odpuścić i wtedy oba koła odblokowują się.

Bagażnik w Thule Cross 2 można podpiąć do konstrukcji, co daje więcej miejsca na nogi podczas biegania.

Bagażnik w Thule Chariot Cross 2 można podpiąć do konstrukcji, co daje więcej miejsca na nogi podczas biegania.

Wózek Thule Chariot Cross 2 jest wygodnym wózkiem dla dwójki dzieci. Nasze maluchy (wiek 2 lata 3 miesiące oraz 3 miesiące) wygodnie podróżują w wózku. Dodatkowy komfort zapewnia dokupiona przez nas wyżej wspomniana wkładka piankowa. Piankowa poszewka jest bardzo łatwa w montażu i sprawia, że siedzenie jest bardziej miękkie oraz izoluje przed chłodem. Młodsza córka podróżuje w nosidle (hamaku) dla niemowląt, które jest bardzo wygodne. Wnioskuje to na podstawie zachowania dziecka, które potrafi przespać spokojnie około 2-godzinny spacer w wózku. Dzieci zapięte są w pięciopunktowe pasy co zapewnia ich bezpieczeństwo. Regulowany stopień pochylenia oparcia pozwala mojej starszej córce zdrzemnąć się w wygodnej dla niej pozycji.

Wózek wyposażony jest w osłony przeciwsłoneczną oraz przeciwdeszczową/przeciwwiatrową. Często korzystamy z osłony przeciwsłonecznej podczas naszych spacerów. Po zamontowaniu osłony przeciwdeszczowej/przeciwwiatrowej siatkowe elementy wózka umożliwiają swobodną wymianę powietrza. Dzięki tej osłonie możliwy jest spacer nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, pod warunkiem, że rodzic wyposażony jest w odpowiednie ubranie przeciwdeszczowe:) Wózek posiada także moskiterę.

Przyczepka Thule Cross 2 wyposażona jest w moskitierę, ruchomą osłonę przeciwsłoneczną i folię przeciwdeszczową.

Przyczepka Thule Chariot Cross 2 wyposażona jest w moskitierę, ruchomą osłonę przeciwsłoneczną i folię przeciwdeszczową.

Wewnątrz wózka każde dziecko posiada własną kieszonkę na rzeczy. Nasza dwulatka często zabiera ze sobą na spacer książeczki oraz maskotki, do których ma swobodny dostęp będąc zapięta w pasy. Sprawia jej to ogromną frajdę, że może sobie chować i wyjmować z kieszonki zabrane ze sobą na spacer rzeczy.

Thule Chariot Cross 2 jako wózek do spacerowania jest stosunkowo wygodny w transporcie. Bardzo łatwo się składa i bez problemu mieści się w bagażniku samochodu bez demontażu kół. Jest lekki i poręczny. Jestem drobną osobą i sama bez żadnego wysiłku składam wózek i wkładam go do auta. Wprawdzie mamy dość spory samochód ale wydaje mi się, że wózek po złożeniu spokojnie zmieści się do auta typu kombi.

Thule Cross 2 jako wózek do biegania

Miałam również wielokrotnie okazję wykorzystać Thule Chariot Cross 2 jako wózek do biegania. Na przebieżki z wózkiem zabieram jedynie starszą córkę. Ze względu na drobne wstrząsy podczas biegania nie jest dozwolony przez producenta jogging z niemowlęciem leżącym w nosidle, zamontowanym w wózku. Nasza starsza córka jest bardzo żywym dzieckiem i bieganie z mamą sprawia jej wielką przyjemność. Często buntuje się jak chcę już wracać do domu:)

Zestaw adaptacyjny do biegania jest bardzo łatwy w montażu, a sama zmiana wózka z opcji spacerowej do biegania zajmuje około 1-2 minuty. Wózek do biegania jest bardzo lekki i łatwy w prowadzeniu. Poprzez lekkie uniesienie przedniego koła wózek staje się bardzo zwrotny. Duże tylne koła wózka świetnie amortyzują wszelkie wstrząsy i nierówności terenu. Wózek wyposażony jest w materiałową opaskę, którą zakładam na nadgarstek żeby uniknąć utraty kontroli nad wózkiem podczas zbiegania ze wzniesienia. W opcji można dokupić hamulec ręczny, który pozwala kontrolować prędkość wózka podczas biegania poprzez lekkie przyhamowanie. Hamulec już zamówiliśmy i po krótkim użytkowaniu podzielimy się wrażeniami.

Koła wersji wózek można schować w skrzydła przyczepki Thule Cross 2, co umożliwia ich transportowanie bez konieczności zmniejszania przestrzeni bagażowej.

Koła wersji wózek można schować w skrzydła przyczepki Thule Cross 2, co umożliwia ich transportowanie bez konieczności zmniejszania przestrzeni bagażowej.

Torba na rzeczy z tyłu wózka jest składana, dzięki czemu podczas beiganiania jest więcej przestrzeni na nogi.

Thule Cross 2 jako przyczepka rowerowa

Ze względu na fakt, iż przyczepkę zakupiliśmy w sezonie zimowym, a wiosna 2017 jest bardzo zimna i deszczowa nie mieliśmy jeszcze okazji wykorzystać go jako przyczepki rowerowej. Po zakończeniu sezonu rowerowego opiszemy jak Thule Chariot Cross 2 sprawował się jako przyczepka rowerowa i prześlemy kilka zdjęć z naszych wypraw.

Podsumowując, Thule Chariot Cross 2 jest dość sporym wydatkiem mimo to, moim zdaniem warto się zdecydować na zakup.

Kasia, biegająca mama 2 dzieci

Uwagi ekipy Dzieciaki w Plecaki:

W obecnym modelu niestety Thule zapomniało o:
- wentylacji bocznej - poprzednik, czyli Chariot Cougar miał otwory o powierzchni kilkudziesięciu cm2;

W 2019 r. wprowadzono możliwość wentylacji poprzez wprowadzenie regulowanych otworów wentylacyjnych w części czołowej przyczepki.

- zastosowaniu porządnego materiału na kołach spacerowych - ta pianka, która jest teraz wyciera się i szwankuje z czasem na śliskich nawierzchniach - przednie koła przestają się kręcić, trzeba delikatnie podbić je poprzez podniesienie tyłu za pomocą kierownicy, ale za to są lżejsze...;

- miejscu w oparciu na kask - siateczka jest na tyle sztywna, że kask dziecka nie chowa się głęboko, przez co odstaje od powierzchni;

- szybkim rozwinięciu folii przeciwdeszczowej - czasami przychodzi nagle silny deszcz a zakładanie tej folii trochę trwa. Rozwiązaniem jest wstępne zapięcie na 4 górne haczyki. Gdy pada zapina się dwa dolne i po temacie.

Komentarze

Gość - Wioletta 2018-04-17 08:32

Witam, a co jeśli chcemy sie wybrać z jednym dzieckiem? To nie problem?

dwp 2018-05-01 00:50

Jeśli wozimy jedno dziecko, siedzi po jednej ze stron. Nie sprawia to żadnych problemów ze stabilnością.

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.