dzisiaj jest poniedziałek, 06 kwietnia 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kilka słów o fotelikach rowerowych montowanych z tyłu oraz z przodu

2018-05-17 15:43

Już od 2 lat jeździmy i miałam okazję potestować różne rodzaje fotelików. Jeździliśmy też przyczepką, jak dla mnie sprawdza się doskonale na dłuższe wyprawy. Po mieście, na krótkie trasy łatwiej poruszać jest mi się z fotelikiem ze względu na wychodzenie z domu i szybkość montażu oraz przechowywanie. Postanowiłam napisać kilka słów o tym jak mi się sprawdzają poszczególne foteliki, bo sporo zastanawialiśmy się nad wyborem i może komuś ta wiedza się przyda.

Fotelik montowany z tyłu

Zalety:
Zdecydowanie najpopularniejszy i można go kupić taniej, gdy zdecydujemy się na wersję używaną.

Starczy na dłużej bo jest większy.

Wady:
Brak kontroli nad dzieckiem.

Większa szansa, że dziecko zaśnie, a spać nie powinno.

Nawet w wersjach rozkładanych głowa skacze i jest to niebezpieczne dla małego kręgosłupa, szczególnie u dzieci najmniejszych.

Rower robi się niestabilny. Mnie osobiście prowadzi się bardzo źle i bałam się sama jeździć z takim fotelikiem. Zdecydowanie lepiej zachowują się rowery z ramą damską, łatwiej też schodzić z takiego roweru, na którym zamontowany jest fotelik.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Fotelik montowany z przodu

Zalety:
Dziecko więcej widzi

Mamy większą kontrolę nad dzieckiem, możemy pilnować, aby nie zasnęło (oczywiście jak długo będziemy jechać to pewnie i tak zaśnie, ale łatwiej tego uniknąć zagadując itd.).

Rower jest dużo stabilniejszy.

Możemy się przytulać i rozmawiać - jazda jest po prostu przyjemniejsza.

Wady:
Ze względu na swoją wielkość prawdopodobnie starczy na krócej, choć nasz syn ma już 3 lata i mieści się wciąż bez problemu.

Zdecydowanie bardziej odpowiada mi fotelik przedni i polecam taki model. Dla dziecka starszego dostępne są inne rozwiązania np. rowerek montowany za pomocą ramy do roweru rodzica. A komfort jazdy z fotelikiem przednim jest bez porównania lepszy. Zdecydowałam się na fotelik WeeRide i na jego przykładzie opisałam swoje wrażenia. Innych firm właściwie nie widziałam i nie znam. Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić, to brakuje mi zapięcia na nóżki (mój syn potrafi je wyjąć z uchwytów podczas jazdy) oraz udoskonaliłabym system zapinania pasów. Poza tym - szczerze polecam. I Tymek też :)

Asia i Tymek

Komentarze

Gość - kasia 2015-03-25 10:03

Dziękuję Ci Asiu za ten wpis, właśnie czegoś takie szukałam, utwierdziłaś mnie w tym aby kupić fotelik przedni. teraz już wiem dokładnie czego szukać, pozdrawiam

Gość - Katarzyna 2018-04-13 13:04

Jaka jest wysokość oparcia w tym foteliku?

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.