dzisiaj jest sobota, 07 grudnia 2019

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Od tabliczki do tabletu – rodzinne warsztaty twórcze

2014-03-20 09:15

Kolejne familijne spotkanie na wystawie czasowej „Unplugged, czyli życie bez prądu”, to podróż przez stulecia by poznać, jak ludzie utrwalali swoje myśli, słowa i wrażenia za pomocą pisma. Począwszy od naskalnych ideogramów, przez hieroglify, pismo sumeryjskie, zapisywane piórem i inkaustem, bogato zdobione inkunabuły, pierwsze drukowane książki, aż po edytory tekstów i formaty pdf.

Podczas naszej podróży zatrzymamy się na chwilę w Mezopotamii, stworzymy gliniane tabliczki i uwiecznimy imiona pismem klinowym. Odwiedzimy średniowieczne skryptorium, by gęsim piórem zapisać złotą myśl i przyozdobić ją wspaniałym inicjałem. Jak Gutenberg przygotujemy klocki drukarskie i odbijemy na papierze słowa z zestawionych czcionek. Poznamy niezwykłe dzieje materiałów piśmienniczych, dziś zastąpionych przez komputery, tablety i telefony komórkowe.

Zapraszamy wszystkich młodych odkrywców z opiekunami na wyprawę „Od tabliczki do tabletu” w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej 10/12, w dniu 23 marca 2014 r., o godz. 11.00.

Koszt warsztatów to 5 PLN od osoby. Organizatorzy zapewniają materiały.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia chęci udziału do dnia 21 marca 2014 r. pod numerem telefonu 54-232-50-61. Zapisy przyjmuje Adam Zapora. Ilość miejsc jest ograniczona.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.