dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

W Pacanowie questing kują

2013-08-25 22:52

Questing łączy w sobie elementy podchodów z poznawaniem dziedzictwa regionu. Wyposażony w bezpłatnie dostępną ulotkę turysta samodzielnie pokonuje trasę, rozwiązując po drodze szereg zagadek związanych z historią i kulturą miejsca. Jest to świetna zabawa dla dzieci i młodzieży.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

W Pacanowie powstaną cztery ścieżki tego typu. Piąta dostępna będzie w pobliskiej Wiślicy. – To będzie dodatkowa atrakcja dla naszych gości. Dzięki questom prócz wizyty w naszym Centrum będą też mogli w ciekawy sposób poznać Pacanów i jego okolice – wyjaśnia Karolina Kępczyk, dyrektor Europejskiego Centrum Bajki.

Oficjalna inauguracja projektu miała miejsce w środę 21 sierpnia br. W ECB odbyło się szkolenie na temat questingu, w którym uczestniczyli pracownicy Centrum oraz mieszkańcy Pacanowa. Na miejsce charakterystycznym żółtym retro autobusem dotarła również młodzież z grupy JuniorBałt, która pomaga w wytyczaniu nowych szlaków.

Bałtowscy juniorzy mają już za sobą udział w tworzeniu kilkunastu ścieżek w swoim regionie. Są też przykładem pobudzania lokalnych społeczności poprzez tworzenie nowych atrakcji dla turystów. 

Wizyta JuniorBałta w Pacanowie rozpoczęła współpracę dwóch spośród znanych atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego. – W Pacanowie dzielimy się swoim doświadczeniem pobudzania przedsiębiorczości społecznej – mówi Edyta Lenart, opiekunka JuniorBałta. – W naszym rozumieniu questing to narzędzie zwiększenia ruchu turystycznego, ale też sposób angażowania mieszkańców w dzielenie się dziedzictwem regionu.

Questing pozwala odkrywać mniej znane miejsca. Ma także swój wymiar promocyjny. – Przyciąga specyficzny typ turystów, pragnących autentycznych przeżyć i poznania walorów miejsc poprzez ich osobiste doświadczanie – tłumaczy Łukasz Wilczyński, certyfikowany trener questingu z agencji Planet PR, który prowadził szkolenie w Pacanowie.

Powstanie ścieżek questingowych w Pacanowie i Wiślicy uzyskało dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Młodzież z Bałtowa bierze w nim udział dzięki wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na realizację programu „Centrum Dziedzictwa Przedsiębiorczości Społecznej”.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.