dzisiaj jest sobota, 31 października 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ludzki jezyk łódzki... - konkurs

2013-09-02 11:51

Idea konkursu

„Projekt Ludzki język łódzki to inicjatywa Muzeum Miasta Łodzi, której założeniem jest uwrażliwienie mieszkańców Łodzi i regionu na piękno poprawnej polszczyzny oraz specyfikę ich regionalnego języka” – opowiada Paulina Dzwonkowska, koordynatorka projektu. „Punktem wyjścia do działań będą łódzkie regionalizmy, a patronem projektu - Julian Tuwim – wirtuoz słowa, który niejednokrotnie w swoich utworach mistrzowsko wplatał wypowiedzi potoczne, dodając im przez to oryginalności i kolorytu.” – dodaje.

Warsztaty

W projekcie znalazły się propozycje dla odbiorców w różnym wieku. W trzy kolejne niedziele sierpnia dorośli uczestnicy mogli wziąć udział w szkoleniach literackich z pisania bajek dla dzieci. We wrześniu  (22.09 i 29.09) Muzeum zaprosi natomiast dzieci w wieku od 5 do 12 lat na warsztaty plastyczne. Ich rezultatem będą ilustracje do bajek stworzonych wcześniej przez dorosłych.

Nagrody dla najlepszych

Trzy najlepsze prace (zarówno literackie jak i plastyczne) zostaną nagrodzone czytnikami e-booków, a dodatkowo wraz z innymi wybranymi w wyniku konkursu znajdą się w książce wydanej przez Muzeum Miasta Łodzi.

„W konkursie mogą wziąć udział warsztatowicze, ale nie tylko. Będziemy także zachęcać wszystkie osoby z Łodzi i regionu do nadsyłania swoich prac, nawet jeśli nie będą brały udziału w warsztatach w Muzeum” – mówi Anna Łagodzińska, koordynatorka projektu. „Konkursowe bajki dorosłych uczestników projektu mogą mieć formę wiersza lub prozy. Powinny ponadto wykorzystywać łódzkie regionalizmy oraz być inspirowane twórczością Juliana Tuwima” - dodaje.

Dodatkowe atrakcje w projekcie

Oprócz zajęć otwartych Muzeum Miasta Łodzi w ramach projektu przeprowadzi szkolenia dla nauczycieli w Łodzi i regionie łódzkim z zakresu pracy z regionalizmami na podstawie autorskich scenariuszy lekcyjnych oraz skonstruuje stronę internetową, na której dla wszystkich zainteresowanych dostępne będą narzędzia do dalszej pracy i zabawy, interaktywna gra językowa, słownik gwary łódzkiej oraz biblioteka prac uczestników warszatatów.

Oprócz książki zostanie także nagrany audiobook zawierający bajki z ilustracją muzyczną. Całość zostanie wydrukowana w 1000 egzemplarzach oraz wręczona uroczyście uczestnikom i gościom finału projektu 10 listopada br. oraz rozesłana do wybranych szkół w regionie, jako punkt wyjścia do zajęć z uczniami.

Finał konkursu odbędzie się 10 listopada 2013 r. Nastąpi wówczas spotkanie z Mistrzem Mowy Polskiej, Krzysztofem Jakubcem, ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą bajkę, wręczenie nagród oraz prezentacja książki i strony internetowej.

Dodatkowych informacji udzielają:

Anna Łagodzińska

Koordynatorka Projektu

Tel. 42 254 90 11

Mail: a.lagodzinska@muzeum-lodz.pl

Paulina Dzwonkowska

Koordynatorka Projektu

Tel. 42 254 90 40

Mail: p.dzwonkowska@muzeum-lodz.pl

Komentarze

Gość - . 2014-05-03 03:20

Paulina Dzwonkowska, koordynatorka projektu...CHORA PSYCHICZNIE od 10 lat beskutecznie leczy się u psychologów i psychiatrów. NIKT W MUZEM NIE SPRAWDZA KWALIFIKACJI I ZATRUDNIAJĄ CHORĄ PSYCHICZNIE OSOBĘ DO PRACY Z DZIEĆMI !

Gość - odpowiedz 2014-05-03 03:22

To straszne że muzeum tak postępuje ! Chora psychicznie powinna nie mieć kontaktu z dzięćmi !

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.