dzisiaj jest środa, 30 września 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Astronomiczny Dzień Dziecka

2013-05-29 22:47

To wszystko będzie możliwe dzięki astronomicznej przygodzie w planetarium, które będzie gościć w Cottonina Villa & Mineral SPA Resort w sobotę 1 czerwca z bogatym programem rozrywkowo-naukowym.

PANEL DLA DZIECI (10:00–14:00)

Obserwacje Słońca przez teleskop słoneczny, profesjonalny przyrząd o niewielkich wymiarach, ale ogromnych możliwościach. Dzięki niemu na tle tarczy słonecznej widać mnóstwo niezwykłych szczegółów: ciemne plamy, jasne pochodnie, włókna i pióropusze gorących gazów. Obserwując zmieniający się obraz przekonujemy się, że Słońce jest rozgrzaną do temperatury milionów stopni kulą gazów, wysyłającą ku nam światło i ciepło, wpływającą na nasze życie bardziej niż zazwyczaj nam się wydaje.
Obserwacje będą mogły się odbyć wyłącznie przy sprzyjającej pogodzie.

Pokaz w planetarium, radosny seans muzyczno–słowny "Dzieci Pana Astronoma". Z piosenkami i recytacjami, kolorowymi rysunkami i ruchem. Razem z tytułowymi dziećmi Pana Astronoma, Teleskopką i Teleskopkiem, będziemy wędrować po niebie i Ziemi poznając tajemnice Wszechświata. Czas trwania seansu ok. 30 minut, szczególnie polecany dzieciom w wieku 5–10 lat.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

 

 

Zabawy na świeżym powietrzu w trakcie których zbudujemy własny gnomon, najprostszy przyrząd demonstrujący ruch Słońca. Nauczymy się wyznaczać kierunki świata bez kompasu. Zbudujemy jadalny Układ Słoneczny z warzyw i owoców. Zabawimy się w łowców meteorytów, będziemy poszukiwać prawdziwych przybyszy z Kosmosu wśród ziemskich kamieni. Zajęcia przeznaczone dla dzieci od lat 6.

Warsztaty manualne w trakcie których stworzymy na podstawie własnej inwencji oraz obrazów widzianych w planetarium kawałka nieba za pomocą kredek i farb. Zajęcia ruchowo-plastyczne przeznaczone dla dzieci do lat 6.

 

Astronomiczny dzień dziecka w Świeradowie Zdrój

 

PANEL DLA DOROSŁYCH (16:00–17:00)

Pokaz w planetarium: "Barwy Wszechświata". Światło i kolory towarzysza nam w dzień i w nocy. Światło widzialne jest tylko niewielką częścią promieniowania wypełniającego Kosmos. Zapierające dech obrazy odległych mgławic, kolorowe planety Układu Słonecznego, bujna roślinność, zachód Słońca to tylko niektóre przykłady z pełnego barw Wszechświata. Okazuje się jednak, ze można obserwować świat również na innych falach: radiowych, rentgenowskich czy ultrafioletowych... Seans
stanowi przystępne i pouczające wprowadzenie do tematyki postrzegania barw oraz współczesnych obserwacji astronomicznych.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.