dzisiaj jest środa, 22 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo małopolskie

zmień:
małopolskie

Województwo małopolskie to obszar niezwykle atrakcyjny turystycznie. Do odwiedzenia Krakowa zachęcać nikogo nie trzeba. W grodzie Kraka historia w wersji dla dzieci w fascynujący sposób łączy się z legendą: wizyta w Smoczej Jamie w poszukiwaniu śladów Smoka Wawelskiego to obowiązkowy punkt programu. W okolicach dawnej stolicy Polski warto odwiedzić dawne kopalnie soli w Bochni i Wieliczce, które przygotowały liczne atrakcje z myślą o dzieciach. Jadąc dalej na południe polecamy Pieniny z tajemniczymi ruinami, malowniczymi wąwozami i wapiennymi skałami. W Tatrach zarówno dzieci jaki i dorośli zachwycą się dziką górską przyrodą i wspaniałymi widokami.

Wycieczki

Noclegi

 • Doliną Małej Łąki ku Czerwonym Wierchom

  Doliną Małej Łąki ku Czerwonym Wierchom0

  Wycieczka w spokojnym tempie, w znacznej mierze w lesie dającym schronienie przed słońcem, bez wybitnych podejść, co pozwala na pokonanie trasy nawet małym piechurom. Zdecydowanie nie dla wózków dziecięcych!

  2017-01-26 00:10

  miejscowość:Zakopane

  długość trasy:

 • Na Kopiniec Wielki

  Na Kopiniec Wielki0

  Wycieczka dedykowana rodzicom, którzy noszą swoje pociechy w nosidełkach lub dla młodych piechurów, w dużej mierze prowadzi przez las, podejścia miejscami ze sporym przewyższeniem. Trzeba zachować ostrożność szczególnie po lub w trakcie deszczu, przy zejściu, gdyż podejścia są strome a kamienie śliskie.

  2016-08-05 17:22

  miejscowość:Zakopane

  długość trasy:

 • Na Psią Trawkę

  Na Psią Trawkę0

  Krótka, w spokojnym terenie, z dala od tłumów na tatrzańskich szlakach. Bez spektakularnych widoków, ale za to z górskim charakterem, w sam raz na rozruszanie się lub dzień wolniejszy od długich i trudnych wycieczek. Trasę zrobiliśmy z 5 latkami (całość na własnych nóżkach) oraz 8,5 i 13 mies. maluchami.

  2016-07-28 23:06

  miejscowość:Zakopane

  długość trasy:ok. 6 km

 • Doliną Strążyską do Wodospadu Siklawica

  Doliną Strążyską do Wodospadu Siklawica1

  Wyruszamy spod bramy TPN. Obok przy ulicy Strążyskiej parkingi dla samochodów lub przystanek komunikacji miejskiej (regularna linia). W sezonie dolinka odwiedzana jest licznie przez turystów indywidualnych i wycieczki/kolonie. Ostatnio droga została trochę wyrównana, regularnie dojeżdża tu auto do bacówki na polanie. Przejście wóżkiem wymagałoby dużo determinacji, nie polecamy tego - zdecydowanie łatwiej wziąć nosidło, chustę. Ta dolinka to bezpieczne miejsce, żeby trochę rozruszać naszego małego turystę.

  2013-12-28 21:18

  miejscowość:Zakopane

  długość trasy:

 • Dolina Chochołowska z dziećmi

  Dolina Chochołowska z dziećmi0

  Dojeżdżamy do parkingu na Siwej Polanie. Z Zakopanego kursują tu regularnie busiki z Dworca Autobusowego. Za szlabanem wyznaczającym wejście do doliny znajduje się przystanek kolejki turystycznej wożącej turystów do polany Huciska (4 km). W ten sposób można sobie skrócić asfaltowy odcinek drogi prowadzącej niemal w całości przez gęsty las. Kolejka przerobiona z ciągnika niestety bardzo hałasuje, więc co wrażliwsze na dźwięki dzieci mogą się wystraszyć… Kolejką można zabrać się bez problemu z wózkiem, nawet takim nie składanym. Ale w sezonie zawsze czeka na ten transport niemała kolejka.

  2013-12-28 16:15

  miejscowość:Zakopane

  długość trasy:

 • Zimowe atrakcje Zakopanego z perspektywy wózka i nosidła

  Zimowe atrakcje Zakopanego z perspektywy wózka i nosidła0

  Zakopane i Tatry zazwyczaj kojarzą się z trudnymi i długimi wędrówkami i zatłoczonymi Krupówkami, na których kwitnie życie. Niektórzy omijają Zakopane szerokim łukiem uważając, że Tatry nie są odpowiednimi górami dla dzieci. Tymczasem w okolicy Zakopanego jest wiele tras, na które można wybrać się z wózkiem (niekoniecznie terenowym) lub nosidełkiem turystycznym. Przedstawiamy relację z kilkudniowej zimowej wycieczki do Zakopanego, jaką odbyła Monika Deyk wraz z mężem i dwiema córkami (starszą – lat sześć i młodszą – w wieku 8 miesięcy).

  2013-12-17 08:50

  miejscowość:Zakopane

  długość trasy:

 • Przez las na Gęsią Szyję czyli... przepiękna panorama Tatr Wysokich w nagrodę

  Przez las na Gęsią Szyję czyli... przepiękna panorama Tatr Wysokich w nagrodę2

  Wycieczka na Gęsią Szyję jest świetną propozycją dla rodzin z dziećmi. My wybraliśmy się w 2 rodziny, a wśród wędrujących była dwójka 5latków, 8 i 13 miesięczne maluchy. Starszaki na własnych nogach, maluchy w nosidłach.

  2013-11-05 20:17

  miejscowość:Zakopane

  długość trasy:

  ocena:

 • W Dolinę Rybiego Potoku z dziećmi... czyli ceprostradą nad Morskie Oko

  W Dolinę Rybiego Potoku z dziećmi... czyli ceprostradą nad Morskie Oko5

  Tutaj koniecznie wyruszcie rano!!! Unikniecie tłoku przy dojeździe (szczególnie w weekendy) i tłumu ludzi przy dojściu do schroniska. Z doświadczenia – godz. 9:00 rano na parkingu na Palenicy to dobra pora na start … Koszt parkingu na cały dzień to ok. 20 zł, jeśli jedziemy więccałą  rodziną nie opłaca się wsiadać w busy.

  2013-11-03 12:15

  miejscowość:Zakopane

  długość trasy:

 • 1
wyświetlanie rekordów 1 - 8 z 8