dzisiaj jest wtorek, 21 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Farma Alexa czyli witajcie w prawdziwie wiejskiej przygodzie!

2022-07-26 00:19

Farma Alexa to miejsce niezwykłe i unikalne w skali Polski. Jest to pierwsza i jak na razie jedyna taka farma w tej części Europy. Panujący na miejscu sielski klimat zachęca do zabawy na świeżym powietrzu dzieci w każdym wieku. Tu można poznać czym jest prawdziwa polska wieś, zobaczyć jakie sprzęty pracują w polu,  niektórymi się również przejechać, podejrzeć jak piękna jest nasza rodzima roślinność oraz spotkać się z prawdziwymi zwierzętami.

Przyjrzyjmy się zatem atrakcjom, których liczba rośnie każdego roku.

W poprzednich latach poznaliśmy już m.in. Wiejską Szkołę Alexa, Alex Show, Królikowo, Chomikowo, Kozowo, przejażdżki Traktor Ride, Traktorkowo Małe i Traktorkowo Duże oraz Alex Golfa.

Część z tych atrakcji przeszła metamorfozę i tak oto w Traktorkowie Dużym pierwsze co rzuci nam się w oczy to Garaż Alexa. Stąd wystartujemy, aby poznać zupełnie nową Strefę Nauki Jazdy, wyposażoną w sieć znaków drogowych.

Z kolei w Traktorkowie Małym zagościła stacja benzynowa Petro Farm. Benzyna, czy diesel? – co wybiorą nasi najmłodsi operatorzy traktorków?

Po sąsiedzku w Strefie Maszyn Rolniczych Ciągnik Kirowiec zyskał dwie nowe zjeżdżalnie.

Salon gier, który znamy z zeszłego roku zmienił całkiem swoje oblicze i teraz znajdziemy go w centralnej części parku tuż obok ogrodów warzywnych. Zyskał nie tylko lepszą lokalizację, ale również więcej różnorodnych gier.

Wiejska Szkoła Alexa może pochwalić się zupełnie nową atrakcją – Strefą Muzyczną, gdzie najmłodsze dzieci mogą wziąć udział w lekcji muzyki i poznawać różnorakie dźwięki.

Tuż za płotem przy Chacie Kaszubskiej znajdziemy Kamyk Alexa – stację meteorologiczną, która pokaże nam aktualne warunki pogodowe. Domyślacie się co oznacza brak kamyka? Koniecznie to sprawdźcie!  Znajdziemy tu też nowe fotopunkty.

Zaraz obok w Strefie Wiejskich gier czekają na nas nowe eksponaty, tu potrzebna nam będzie dobra kondycja, aby przynajmniej przez chwilę zagrać w każdą z nich.

W drodze na Alex Golfa będziemy mogli sprawdzić się na Ścieżce Zdrowia Alexa – specjalnie przygotowanym torze przeszkód, której punktem kulminacyjnym jest równoważnia.

Dalej w Piaskowie zagościła Piaskowa Kuchnia Alexa, to tu nasi milusińscy będą mogli zgotować prawdziwą piaskową ucztę.

Alex Show wszyscy już znamy, prócz występów gwiazd YouTube – Alexa i Franka, w tym roku premierę będzie miał zupełnie nowy pokaz  - „Mila Show”!

Bez wątpienia największe nowości tego roku to zwierzęta i traktory.

Prócz królików, kur, kóz i owiec na farmie pojawiła się ośliczka Sonia oraz dwie małe krówki. Znajdziemy je koło Kozowa.

Fani wiejskich maszyn rolniczych w tym roku oprócz Traktor Ride, będą mogli się przejechać również Traktor Express - ogromną przyczepą rolniczą wyposażoną w piękny czerwony traktor Tym. Przejazd wokół Farmy to nie lada gratka krajoznawcza, gdzie możemy zobaczyć farmę z trochę innej perspektywy.

Grupy zorganizowane zaś będą mogły wziąć udział w Warsztatach Alexa ze specjalnymi programami ułożonymi pod konkretne grupy wiekowe.

Na Farmie Alexa nie ma miejsca na nudę, gdyż w każdej ze stref czeka na nas inna gra lub zabawa (czy też inna niespodzianka). Mamy pewność, że będzie to dobrze spędzony czas!  Gdyby nam jednak było mało przygód, to zawsze możemy odwiedzić i zasubskrybować kanał youtubowy farmy, gdzie czeka na nas jeszcze więcej atrakcji które pokażą nam nasi ulubieńcy Alex i Franek.

Farma Alexa, Łebska 27
84-352 Charbrowo

https://www.farmaalexa.pl/

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.