dzisiaj jest sobota, 13 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Powody, dla których warto jechać nad polskie morze

2022-06-22 00:46

Znajomość kraju i języka

Pierwszy argument jest dość oczywisty, nie mniej warto wziąć go pod uwagę. Wyjazd nad polskie morze jesteśmy w stanie zaplanować praktycznie z dnia na dzień. Nawet jeżeli mieszkamy na południu Polski, to taki weekendowy odpoczynek jest jak najbardziej możliwy. Czasem w piątek po pracy możemy uznać, że najbliższe dwa dni spędzimy na plaży, więc wsiadamy w samochód lub pociąg i jedziemy. Jest to duży komfort, nie da się ukryć.

W dodatku prosta jest również komunikacja z obsługą hotelu czy kelnerami w restauracjach. Jeśli nie znamy języków obcych, to podróżowanie po Polsce jest zdecydowanie łatwiejszym rozwiązaniem. Przydaje się to również w sytuacjach kryzysowych, na przykład, gdy musimy udać się do lekarza i wyjaśnić mu, co nam dolega.  

Animacje dla dzieci po polsku

Gdy wyjeżdżamy za granicę razem z dziećmi, liczymy na to, że w hotelu będą odbywały się animacje, które zaangażują nasze dzieci. W ten sposób my zyskamy trochę czasu dla siebie i również będziemy mogli odpocząć. Problem polega jednak w barierze językowej. Za granicą rzadko który hotel organizuje animacje w języku polskim (choć trzeba przyznać, że w ostatnim czasie sytuacja nieco się poprawiła). To sprawia, że naszym dzieciom ciężko jest się zaangażować, ponieważ nie wiedzą, co się do nich mówi. Przy zabawach tanecznych nie jest to jeszcze aż tak duży problem, jednak przy innych zabawach często jest to bariera nie do przeskoczenia. W efekcie dzieci wracają do rodziców, ponieważ taka zabawa ich nie interesuje. Rodzicom z kolei ciężej jest odpocząć, ponieważ muszą zajmować się dziećmi.

Właśnie dlatego polskie hotele mają pod tym względem przewagę. Animacje w ojczystym języku są dla dzieci zdecydowanie bardziej przystępne, więc rodzice mogą mieć pewność, że choć na chwilę będą mogli zająć się sobą. 

Polska to piękny kraj

Pamiętajmy też o tym, że najzwyczajniej w świecie żyjemy w naprawdę ślicznym państwie. Góry, morze, lasy, jeziora, parki – Polska ma do zaoferowania bardzo dużo. Tymczasem wielu z nas nie widziało jeszcze masy pięknych miejsc. Dlatego czasem zamiast zagranicznego wyjazdu warto postawić na nasze lokalne atrakcje. 

W ramach ciekawostki – w naszym kraju jod jest zdrowszy niż w wielu innych państwach. Wszystko za sprawą nieco chłodniejszego morza. Tymczasem jod korzystnie wpływa na nasz organizm. Nie tylko zmniejsza stężenie cholesterolu we krwi, ale również zwiększa naszą naturalną odporność. Można więc powiedzieć, że wczasy nad polskim morzem mogą naprawdę wyjść na zdrowie. 

Poza tym duże znaczenie ma również kwestia bezpieczeństwa. Jak pokazują badania, nasze państwo jest trzecim najbezpieczniejszym krajem w Europie (a na świecie szóstym). Do tego niska przestępczość oraz miejscowi otwarci na turystów. To sprawia, że wakacje w Polsce mogą być naprawdę udane.

Piękne krajobrazy i kontakt z naturą

Jeśli zdecydujemy się na domki z widokiem na morze, to nasze oczy każdego dnia będzie koił widok pięknego słońca na tle błękitnego morza oraz nieba. Spacery po plaży o zachodzie słońca, zwiedzanie okolicznych lasów, rejsy statkiem czy jazda rowerem wzdłuż promenady – jeżeli jesteśmy żądni pięknych widoków, to polskie morze bez problemu je nam zapewni. 

No właśnie, domki letniskowe. Zdecydowanie warto choć jeden raz spróbować noclegu właśnie w nich. Zapewniają one zupełnie inne doświadczenie. Mamy dla siebie więcej przestrzeni, mocniej obcujemy z naturą, a do tego możemy czuć się swobodniej niż w zwykłym hotelu. Mamy dużo przestrzeni do gry w piłkę siatkową czy badmintona, możemy udać się na wieczorną przechadzkę po plaży, ponieważ domki przeważnie są zlokalizowane blisko morza. Z całą pewnością jest to doświadczenie, którego przeżycie warto rozważyć. 

Polska jak co roku czeka na turystów. Czy wiesz już, jaką miejscowość odwiedzisz w te wakacje?

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.