dzisiaj jest wtorek, 21 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Akwaria Oceanika, Park Miniatur Świętokrzysko ... czyli Kompleks Świętokrzyska Polana

W skład obiektu wchodzą:

Akwaria Oceanika, czyli zespół wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z wód rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata. Łączna objętość wody w zbiornikach to ponad 250 000 litrów. 

Jest m.in. akwarium z biotopem Azji, w którym pływają sumy, pangi, tołpygi, sum ludojad oraz kilka gatunków, które wyginęły już w warunkach naturalnych. Wśród ryb z Ameryki Południowej są bardzo rzadkie sumy, pielęgnice czy prapłaziec - ryba dwudyszna, której przodkowie dali początek dominacji czworonożnych zwierząt na suchym lądzie.

W Oceanice znalazł się też zbiornik z rybami z jeziora Malawi, a w nim kilkadziesiąt gatunków kolorowych ryb o różnych wzorach, a także akwarium z niezwykłymi rybami rafowymi. Jest akwarium z rybami z szelfu kontynentalnego, w którym pływa m.in. Rocha swoim kształtem przypominająca gitarę, żarłacze- czarnopłetwy i gruby, a także Ognica pstra o silnym jadzie powodującym ogromny ból po ukłuciu kolcem jadowym.

Akwaria Oceanika - atrakcje dla dzieci świętokrzyskie

Wyjątkową atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, jest niecka z tzw. akwarium dotykowym, w którym można samodzielnie nakarmić ryby.

Są też zbiorniki z ośmiornicami, łodzikami, krabami japońskimi i meduzami.

Dodatkowo na wszystkich, którzy chcieliby na własnej skórze poczuć, jak maleńkie rybki robią masaż i poprawiają krążenie, w Oceanice czekają rybki Garra Rufa, które za pomocą swoich przyssawek oczyszczają skórę i łaskocząc wykonują delikatny masaż.

Park Miniatur Świętokrzysko to miejsce, które przeniesie każdego w niezwykłą podróż po zabytkach Ziemi Świętokrzyskiej. Zobaczyć w nim można 20 najsłynniejszych obiektów z całego województwa świętokrzyskiego. W skali 1:20 odtworzone zostały tam zamki, pałace, kościoły i zabytki techniczne. Pokazano je tak, jak wyglądały w latach swojej świetności. Zwiedzający mogą choć przez chwilę poczuć się jakby przenieśli się w czasie. Park Miniatur zwiedza się słuchając słuchowiska w e-przewodniku. Teksty dostosowane są do wieku zwiedzającego.

Kraina Zabawy – powstała z myślą o dzieciach. Jest to plac zabaw z wielkimi dmuchańcami i karuzelą. Wszystkie atrakcje zostały utrzymane w charakterze podwodnego świata. Są wielkie zjeżdżalnie, ruchomy statek, olbrzymie kule i kilka mniejszych dmuchanych obiektów dla najmłodszych dzieci.

Oprócz tego w specjalnym basenie można popływać kolorowymi łódeczkami, a na najwyższym występującym w Polsce 8-metrowym eurobungee, skakać na wysokość nawet 11 metrów.  Na amatorów mocniejszych wrażeń czeka park linowy z dwoma trasami o różnej trudności.

Kraina zabawy - atrakcie dla dzieci świętokrzyskie

Brzozowa Zagroda to królestwo zwierząt. Tutaj na dzieci czekają puszyste króliki, małe świnki wietnamskie, owce miniaturki i dostojne pawie. Każdy może tu wejść, nakarmić je i z bliska i się im przyjrzeć;

Lipowy Dwór – to klimatyczne miejsce na organizację wszelkiego rodzaju bankietów, eventów, imprez o charakterze rodzinnym, konferencji i szkoleń. W budynku znajduje się sala bankietowa na ponad 120 osób oraz klimatyczna antresola. Na parterze Lipowego Dworu swoje miejsce znalazło Bistro CoNieco, w którym odwiedzający mogą sami skomponować swój posiłek z wielu oferowanych tam domowych dań bufetowych.

Noclegi - Do dyspozycji Gości oddajemy pokoje 2, 3 i 4-osobowe, znajdujące się w nowoczesnych domach wolnostojących „Świętokrzysko”. Wszystkie budynki, większość pokoi oraz cały teren ośrodka są w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Każdy dom składa się z 10 pokoi dwuosobowych z łazienkami (na poziomach parteru i poddasza). Domy wyposażone są w aneksy kuchenne, przeznaczone do przygotowania gorących napojów lub prostych posiłków. W cenę noclegu wliczone jest śniadanie.

Zakwaterowanie:

Posiadamy ponad 300 miejsc noclegowych w domach i części hotelowej.

  • 122 pokoje – 2,3 i 4 osobowe,
  • 12 domków wolnostojących,
  • 8 – 10 pokoi w każdym domku,
  • każdy pokój z łazienką,
  • komfortowo wyposażone pokoje,
  • aneksy kuchenne w domkach,

Część hotelowa budynku gównego oferuje 9 komfortowych pokoi dwuosobowych. Pokoje znajdują się na piętrze, na które można wjechać dwoma nowoczesnymi windami. Wszystkie budynki, większość pokoi oraz cały teren Kompleksu są w pełni przystosowane dla osób niepenosprawnych.

NOCLEGI ZE ŚNIADANIAMI:

- w domach Świętokrzysko:

Pokój Standard dwuosobowy – 200 zł

Pokój Standard trzyosobowy – 250 zł

Pokój Standard czteroosobowy – 300 zł

Pokój Studio - 450 zł

Pokój LUX – 220 zł

Dzieci do lat 3 – bezpłatnie

Dzieci od 3 do 12 lat – 70 zł/doba

w domach Polanika:

Pokój Standard Plus – 220 zł/doba

Dostawka – 80 zł/doba

w budynku głównym:

Pokój Superior – 250 zł

Pokój jednoosobowy– 180 zł

Junior Suite - 450 zł,

Apartament Delux - 500 zł

Dostawka – 100 zł/doba

WYŻYWIENIE:

  • Obiad od 20 zł
  • Kolacja od 15 zł
  • Możliwość wykupienia dziecięcych porcji
  • Specjalne menu dla dzieci

Zniżki na bilety wstępu do atrakcji:
Karta dużej rodziny – 10% raba
Karta Parkmania – 10 % rabat
Bilet urodzinowy – 1 zł

Komentarze

Gość - BuryOrzel 2018-04-15 13:17 przyznana ocena:

Super

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.