dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Mazurolandia czyli... Mazurski Park Atrakcji

Park Miniatur Warmii i Mazur - jako jedyny na świecie prezentuje miniatury najciekawszych, a nierzadko mało znanych zabytków regionu warmińsko-mazurskiego. Drobiazgowo odtworzone obiekty robią wrazenie precyzją wykonania. Większość z nich przedstawiona jest w skali 1:25. Wśród miniatur znajdują się m.in.: zamek w Malborku, bazylika w Świętej Lipce, twierdza Boyen w Giżycku, pałac w Drogoszach, wieża Bismarcka w Mrągowie.

Park Zabaw – polecany najmłodszym. Dzieci mogą bawić się na bezpiecznych urządzeniach rodem z wesołych miasteczek takich jak: kolejka elektryczna, basen z piłeczkami, trampolina, bungee, tor przeszkód, dmuchana mała oraz duża, 11-metrowa zjeżdżalnia.

Grodzisko rycerskie czyli poznajemy „uroki” Średniowiecza. Możecie tu przymierzyć zbroję lub kolczugę rycerską, dobrać odpowiednią broń wraz z tarczą lub sprawdzić swoje siły w konfrontacji z dwuręcznym, ważącym 25 kg „mieczem Podbipięty”. Dla odważnych przewidziano zakuwanie w dyby, a pasjonaci machin oblężniczych ucieszą się z tutejszych eksponatów.

Strzelnica rycerska - tu sprawdzicie czy potraficie dobrze zgrać oko z ręką, strzelając z łuku lub kuszy w asyście rycerza.

Strzelnica militarna ASG – musisz mieć powyżej 7 lat by postrzelać repliką broni z okresu II Wojny Światowej i poczuć się jak bohaterowie z filmów wojennych. Do wyboru jest m.in. Mauser 98 k, Kałasznikow, Thompson, Diektariew.

agroturystyka przyjazna dzieciom na Mazurach

Ostrów Kierwiński - agroturystyka przyjazna dzieciom na Mazurach

Park Militariów – kto nie był w Wilczym Szańcu, ten ma możliwość obejrzenia tutaj jej wiernej makiety. Poza nią jest broń z okresu II Wojny Światowej, pojazdy militarne oraz wystawa „W cieniu Wilczego Szańca” prezentującą kilkaset eksponatów i rzeczy codziennego użytku wykorzystywanych przez żołnierzy w okresie II wojny światowej. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Parku Militariów: www.parkmilitariow.pl.

Poligon militarny – tu zaszaleć można quadami na terenie poligonu jak i na specjalnie przygotowanych ścieżkach oraz pojazdami militarnymi na również specjalnie do tego przygotowanych trasach. Do wyboru jest m.in. czechosłowacko-polski transporter opancerzony Skot, widowiskowy PTS (amfibia), opancerzony samochód BRDM, VW82 Kubelwagen i Praga V3S Jesterka.

Skansen ludowy – chwilę wytchnienia od militarnych rozrywek złapiecie odwiedzając naturalnej wielkości XIX-wieczne chaty: warmińskie i mazurskie. Obie wykańczane są w środku w najdrobniejszych szczegółach. Odtwarzany jest wystrój tradycyjnego mazurskiego i warmińskiego mieszkania z typowym dla danego regionu wyposażeniem. Dzięki temu można zobaczyć różnice między tymi dwoma kulturami.

Przed przyjazdem do Parku Miniatur Warmii i Mazur polecamy wizytę na ich stronie internetowej i zakładkę „Pikniki historyczne”. Jeśli pasjonujecie się rodzinnie tematyką wojenną to być może znajdziecie tu informacje o ciekawych imprezach plenerowych planowanych w danym sezonie.

Komentarze

Gość - Marek z Warszawy 2014-04-25 06:12 przyznana ocena:

Idealne miejsce na weekend z dzieciakami, ale także na wypad z grupą znajomych. Warto zarezerwować sobie na zwiedzanie Mazurolandii co najmniej 3 godz. A jest co oglądać. Tam nie ma czasu na nudę. Polecam też nocleg w namiotach wojskowych, fajna przygoda. Ciekawe miejsce, miła obsługa. Szczerze polecam!

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.