dzisiaj jest niedziela, 20 czerwca 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Komentarze

Gość - Marcin 2014-08-07 21:57

Witam,
Proszę mi powiedzieć, czy taka przyczepka nadaje się dla pięcio i sześcioletniego dziecka.
moja córka nie potrafi jeszcze jeździć sama, ale lubi wyjeżdżać ze mną na dłuższe trasy, boję się tylko że przyczepka będzie za mała.
druga sprawa, czy przyczepka nadaje się na niezbyt wymagające górskie trasy jako wózek?

Gość - Sebastian_DWP 2014-08-23 23:16

Witam,

Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz. Mieliśmy jedną rodzinę, która kupiła tę przyczepkę dla 5 letniego chłopca - z racji choroby ma ograniczone możliwości samodzielnej jazdy. Jest długa w środku, więc było ok.

Co do górskich tras - wydaje mi się, że raczej tylko z zestawem do biegania, czyli większym i pompowanym kołem. Kiedyś wybraliśmy się w Gorcach z Croozerem bez koła do biegania i mieliśmy problem. Z Qeridoo w takim terenie nie byliśmy.

Gość - Food-mavie.blogspot.fr 2014-10-06 09:18

Użytkujemy przyczepkę od 2 miesięcy ale intensywnie bo parę razy w tygodniu po 30km. Nasz syn ma 16 miesięcy. Pierwsze dwa razy były koszmarne, bo dziecko w tym wieku nie lubi być ograniczane ale za 3 sam wsiadał do przyczepki z głośnym "bum bum" teraz jest zachwycony każdą wycieczką. Przyczepka jest bardzo zwinna, łatwo się prowadzi w obydwu funkcjach. Póki co z materiałem nic się nie dzieje, oprócz jakiś dziwnych obawie na foli z boku. Boję się trochę o to jak będą wyglądały rzepy po kilku latach. Bardzo łatwo się ją składa, z montażem do roweru trochę mniej wygodnie, bo trzeba ją mocno przechylić co z dzieckiem w środku jest trudne. Dwie jej największe wady to, że gdy dziecko śpi główka spada na boki... a tak nie może być. To jest ani niewygodne dla dziecka ani bezpieczne. Musieliśmy włożyć dwie poduszki z boku żeby trzymały główkę... druga poważna wada to piach, który leci spod kół prosto na dziecko... również trzeba poradzić sobie z tym problemem po swojemu. Można zasłonić siatkę folią od deszczu jednak wolę jak dziecko ma więcej świeżego powietrza. Gdy się z tym uporamy dziecko zaśnie jak susełek, bardzo dobrze amortyzowany.

Gość - SEBASTIAN_DWP 2014-10-15 22:47

Te znaki na bocznych foliach prawdopodobnie powstają w wyniku odciśnięcia się kół podczas transportu złożonej przyczepki.
A głowa leci na boki chyba w każdej przyczepce. Przynajmniej my mamy takie doświadczenia. Podobnie piach. Jedyne wyjście to błotniki w rowerze albo pieluszka, która zasłania dół przyczepki.

Pozdrawiam,
Sebastian Miernik
www.dzieciakiwplecaki.pl

Gość - Hubik 2016-04-06 09:16

Nie pojmuję, dlaczego nie robi się przyczepek dla dzieci powyżej 5 lat. My z żoną uwielbiamy podróże po Polsce, często robimy trasy po 60 km dziennie i więcej. Na takie wycieczki dziecko 5 letnie nie pojedzie na własnym rowerze. Ale chętnie pojedzie w przyczepce. A wszystkie przyczepki mają standardową długość na nogi, czyli około 58 cm. Mam wrażenie że producenci skupiają się na "duperelach" typu 5 punktowa pasy (po cholerę w przyczepce pasy ??? z przyczepką nie jeżdżę szybciej niż 15 km/h !. Nigdy nie zapinałem i nie będę zapinać dziecko w pasy, żeby nie ograniczać jego ruchów.) Producenci powinni się skupić przede wszystkim na wygodzie dziecka na dalekich trasach, czyli żeby dało się dziecko położyć (żeby nie spało "na pijaka" czyli z główką zwieszoną na piersi, albo żeby miało wygodne trzymanie po bokach główki), na osłonach przeciw pyłowych (zawsze trzeba wybierać, albo przewiew w środku ale dziecko będzie obsypane pyłem, albo duchota i w miarę czysto. Żadne błotniki w rowerze nic nie pomogą, przetestowane wielokrotnie), na dobrej amortyzacji. Za te elementy dopracowane jestem zapłacić każde pieniądze.

Gość - SEBASTIAN_DWP 2016-05-02 00:59

Przyczepka Nordic Cab oferuje możliwość rozłożenia siedziska. A dla Nordic Cab ma możliwość odchylania siedziska. A dla dzieci, które już jeżdżą same, polecamy hole rowerowe, Follow Me, Trail Gator, Trail Angel.

Co do pasów. 5 letnie dziecko jest świadome, co się stanie gdy wyjdzie z niej w trakcie jazdy, ale już 1,5-2 latek już nie.

Gość - Jarek 2018-05-18 21:37

Witam,
Mam takie pytanie
Czy po zamocowaniu przyczepki koła roweru powinny być w osi przyczepki?
Czy to błąd, że koło mojego roweru(zaczep i koło zamontowane prawidłowo) jest o ok. 5cm przesunięte w prawą stronę względem osi centralnej przyczepki ( Qerido sportrex 1)?

dwp 2018-06-11 11:56

W Qeridoo przyczepka nie jest centralnie usytuowana względem roweru. Podobnie w Burley. I to jest normalne.

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.