dzisiaj jest niedziela, 23 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Jak stworzyć idealny plan podróży z dziećmi?

2024-05-20 11:22

Wakacje z dzieckiem - dobra organizacja to podstawa

Zacznijmy od tego, że podróżowanie z dziećmi ma zupełnie inny wymiar niż solo, czy w gronie dorosłych. Choć wielu świeżo upieczonych rodziców twierdzi, że mały członek wakacyjnej ekipy niczego nie zmienia, szybko przekonują się, że to nowa sytuacja, która rządzi się swoimi prawami. Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z wyjazdów na parę lat, czy nastawiać się na Armagedon. Wręcz przeciwnie. Nawet wycieczka zagraniczna, czy zdobywanie górskich szczytów jest możliwe i to w bardzo przyjemnej atmosferze, ale wymaga odpowiedniego podejścia i przede wszystkim planowania. Oczywiście każdy doświadczony rodzic wie, że nie ma takiego planu, którego rozmaite sytuacje z rodzicielskiego życia by nie zaburzyły, ale istnieją sprawdzone sposoby na to, by się na nie w miarę możliwości przygotować.

Planowanie trasy, transportu i noclegów

Te trzy elementy stanowią podstawę każdego wyjazdu. Wybierz taką formę transportu oraz tak długą podróż, by najmłodszy członek wycieczki zniósł ją jak najlepiej. Jedną z najlepszych opcji jest samolot. W 2-3h można się znaleźć w bardzo atrakcyjnym kraju, a możliwość odpięcia dziecka, trzymania na kolanach, daje przewagę nad podróżą samochodem. Dodatkowo, do pewnego wieku, za małego pasażera siedzącego z mamą lub tatą, linie lotnicze nie pobierają opłaty. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, o tym, jak oszczędzić na przelocie, przeczytaj poradnik taniego podróżowania z dzieckiem.

Wybierając nocleg, zwróć uwagę na to, jak daleko usytuowany jest względem lotniska. Im bliżej, tym lepiej. Upewnij się, że dany obiekt będzie w stanie zapewnić Wam odpowiednie warunki. Warto dopytać o dostęp do łóżeczka turystycznego oraz miejsce na rozstawienie go w pokoju, chyba że maluch będzie spał z Wami w łóżku. Wiele obiektów posiada również place zabaw, sale zabaw, które mogą Wam zapewnić odrobinę wytchnienia, a dla dziecka będą świetną atrakcją.

Bardzo dobrym miejscem do szukania lotów i noclegów, jest platforma eSky.pl, która zapewnia świetne ceny. Sprawdź oferty biletów lotniczych np. do Paryża: https://www.esky.pl/tanie-loty/ci/waw/ci/par/warszawa-paryz. Wyszukując obiekty noclegowe, możesz przefiltrować wyniki tak, by wyświetliły się tylko te przyjazne dzieciom, co znacznie ułatwi wybór.

Atrakcje dla rodzin z dziećmi

Jeżeli należysz do osób, które zwykle miały plan podróży ułożony od A do Z i realizowały go punkt po punkcie, a wszelkie odchylenia od rozpiski powodowały frustrację, musisz podejść do wyjazdu nieco inaczej. Urlop z dzieckiem wymaga nie tylko dobrego przygotowania, ale też elastyczności. Jeśli lecicie do stolicy Francji, sprawdź przed wyjazdem wszystkie interesujące Was atrakcje w Paryżu, które będziecie mogli obejrzeć z maluchem. Uwzględnij jego mobilność, ewentualnie wózek, który może stanowić utrudnienie, a także oczywiście czas zwiedzania, pamiętając, że dziecko szybko się znudzi w galerii sztuki, czy muzeum.

Najlepszym pomysłem jest rozpisanie sobie wszystkich ciekawych punktów, a następnie wybieranie ich np. dzień wcześniej, znając prognozę pogody oraz poziom zmęczenia i tolerancji najmłodszego członka rodziny. W sytuacji, gdy coś nie wypali, z czegoś będziecie musieli zrezygnować, wystarczy szybko rzucić okiem na listę, by ewentualnie zmienić plany.

Nastaw się na to, że nieprzewidziane sytuacje na pewno nastąpią, że czasem trzeba będzie coś odpuścić. Cieszcie się jednak wspólnie spędzonymi chwilami, bo to w rodzinnych wyjazdach jest przecież najważniejsze.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.