dzisiaj jest niedziela, 23 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Nostalgiczna Noc Muzeów: Powrót do ery pixeli w CK Agora

2024-05-09 22:28

W programie znalazły się atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Starsi uczestnicy będą mieli okazję wspomnieć czasy dzieciństwa, retro gier i lubianych bohaterów, takich jak legendarny Pac-Man. Młodsi poznają cyfrowe korzenie swoich rodziców. Nie zabraknie odniesień do najnowszych uniwersów m.in. Minecraft czy Cyberpunk. Do współpracy zaproszeni zostali również wrocławscy artyści – zarówno ci projektujący gry, jak i tworzący prace zainspirowane cyfrową estetyką.

Program:

Noc Muzeów 2024 z CK Agora
18.05.2024 | 15:30-22:00
wstęp wolny

CYBERPUNK: RESISTANCE

Rodzinna gra miejska

Czy uratowanie miasta brzmi jak ciekawy pomysł na spędzenie popołudnia w ramach Nocy Muzeów? W zdegradowanym świecie i kontrolowanej rzeczywistości, ruch oporu, walczy z ekologicznymi katastrofami i totalną inwigilacją Systemu. Teraz, gdy korporacje planują kolejny atak, potrzebujemy waszej pomocy. Zbierz swoją ekipę i dołącz do nas, by powstrzymać zniszczenie środowiska i ujawnić prawdę! Analogowa rodzinna gra miejska w konwencji Cyberpunk poprowadzi nas przez Osiedle Różanka.

15:30-17:30 | start: plener przed CK Agora

zapisy: sofiia.lebedieva@ckagora.pl

WARSZTATY BEZ PRĄDU

Analogowe zajęcia w klimacie Piksel Art
Warsztaty plenerowe zainspirowane cyfrowym rzemiosłem z czasów popkultury 8 i 16 bitów. Spotkanie z retro technologią to okazja do twórczej zabawy dla dzieci, ale także ich rodziców, którzy z okresu minionej ery zapewne pamiętają, jak przewijało się taśmę ołówkiem. Zainspirujemy się grami Minecraft, Super Mario Bros i Pac Man.

17:30-19:30 | plener przed CK Agora

(w razie niepogody sala widowiskowa)

WSZYSTKO GRA

Wystawa Game Art i live dj set Porosty

Zagłębijmy się w proces tworzenia gier komputerowych i rysunku konceptualnego. Wystawa artystów poruszających się w obszarach game art oraz concept artu, z różnych środowisk twórczych. Swoje projekty zaprezentują m.in. dr Barnaba Mikułowski i Agnieszka Talik – wykładowcy na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów ASP, Paweł Koźmiński – twórca gry World of Horror, w 2023 roku nominowany do nagrody Paszporty Polityki w kategorii Kultura Cyfrowa, kolektyw malarski Bezimienny, graficy z wrocławskich firm o globalnym zasięgu specjalizujących się w produkcji gier mobilnych – Ten Square Games oraz T-Bull, a także występująca niezależnie koncept artystka Jula Arendt. DJ Set na żywo zagra Michał Zaskórski aka Porosty!

wernisaż: 20:00 | galeria CK Agora

Zapraszamy serdecznie do udziału w Nocy Muzeów 2024 w CK Agora. Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Dołącz do wydarzenia na FB, żeby być na bieżąco!

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.