dzisiaj jest czwartek, 30 marca 2023
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Podróż za granicę jako świetna metoda nauki angielskiego dla Twojego dziecka

2023-02-13 11:47

Dlaczego warto podróżować za granicę z dziećmi?

Podróżowanie z dziećmi to nie tylko okazja do zwiedzania nowych miejsc i poznawania innych kultur, ale także doskonała okazja do rozwijania ich umiejętności językowych. Bezpośredni kontakt z językiem i jego native speakerami jest niezwykle skuteczną metodą nauki. Dzieci uczą się poprzez naśladowanie i wykonywanie praktycznych zadań, a podróżowanie pozwala im na codzienne stosowanie języka w różnych sytuacjach, takich jak rozmowy z miejscowymi, zamawianie jedzenia czy zakupy. Taki bezpośredni kontakt z językiem pozwala na szybkie przyswajanie nowych słów i zwrotów, a także na rozwijanie zarówno słuchania, jak i mówienia. Dzieci są bardziej skłonne do nauki, kiedy jest ona połączona z przyjemnością i podróżowanie daje im możliwość doświadczenia nowych rzeczy, poznania nowych ludzi i odkrywania nowych miejsc, a to jest dla nich źródłem radości i inspiracji.

Nauka angielskiego poprzez zabawę

Podróżowanie to także doskonała okazja do nauki angielskiego poprzez zabawę. Dzieci łatwiej przyswajają nowe słówka i zwroty, kiedy są one połączone z ciekawymi zadaniami czy zabawami. Na przykład, podczas zwiedzania muzeów czy parków rozrywki, dziecko może szukać nazw poszczególnych eksponatów po angielsku lub rozmawiać z native speakerami, korzystając z zapamiętanych zwrotów. Można także skorzystać z gier językowych, takich jak Scrabble, które pozwalają na rozwijanie zarówno słownictwa, jak i poprawnej gramatyki. Dzieci mogą także oglądać filmy lub programy telewizyjne po angielsku i uczyć się słówek w kontekście ich użycia. Podróżowanie także daje możliwość do nauki poprzez zabawę, taką jak zwiedzanie miasta, w którym dziecko może uczyć się nazw ulic, sklepów czy budynków po angielsku. Poprzez zabawę dzieci mogą lepiej zapamiętywać nowe słówka i zwroty oraz zwiększać swoją motywację do nauki języka angielskiego.

Czy dziecko może nauczyć się angielskiego podróżując?

Tak, dziecko może nauczyć się angielskiego podróżując. Bezpośredni kontakt z językiem i jego native speakerami, połączony z ciekawymi zadaniami i zabawami, pozwala na szybkie przyswajanie nowych słów i zwrotów. Jest to ważne, ponieważ podróżowanie pozwala dziecku na zetknięcie z różnymi sytuacjami, w których musi używać języka angielskiego, co przyspiesza proces uczenia się. Jednak, aby osiągnąć trwałe efekty, konieczne jest systematyczne powtarzanie i uzupełnianie nauki po powrocie z podróży. Dziecko powinno mieć dostęp do różnych materiałów edukacyjnych, takich jak książki, płyty CD, filmy itp. Dzięki temu będzie mogło utrwalać swoją wiedzę i rozwijać swoje umiejętności językowe po powrocie z podróży. Warto także rozważyć kontynuowanie lekcji języka angielskiego z native speakerem, aby dziecko mogło dalej rozwijać swoje umiejętności językowe po powrocie z podróży.

Przykładowe przydatne zwroty po polsku w trakcie podróży za granicę

Podróż za granicę wymaga od dziecka umiejętności porozumiewania się w języku angielskim, dlatego warto przygotować je na tę okazję przez naukę kilku przydatnych zwrotów. Oto kilka przykładów:

 • Hello - Cześć
 • Please - Proszę
 • Thank you - Dziękuję
 • Excuse me - Przepraszam
 • Where is... - Gdzie jest...
 • How much is it? - Ile to kosztuje?
 • Can I have... - Czy mogę dostać...
 • Do you speak English? - Czy mówisz po angielsku?
 • I don't understand - Nie rozumiem
 • Where is the nearest... - Gdzie jest najbliższy...
 • Can you help me? - Czy możesz mi pomóc?
 • How do I get to... - Jak się dostanę do...

Te zwroty po polsku mogą okazać się bardzo pomocne w trakcie podróży za granicę, pozwalając dziecku na swobodniejsze porozumiewanie się z native speakerami.

Jeśli chcesz, żeby twoje dziecko lepiej przygotowało się do podróży za granicę, warto rozważyć naukę angielskiego przez internet. Na przykład na stronie https://edoo.pl/angielski-junior/ znajdziesz ciekawe metody nauki dla dzieci. Dzięki nim Twoje dziecko będzie mogło przygotować się do podróży w ciekawy i skuteczny sposób.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.