dzisiaj jest wtorek, 05 grudnia 2023
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Perełki turystyczne Majorki: 10 kameralnych miasteczek, które warto odwiedzić

2022-09-16 00:44

Znalezienie atrakcyjnego i jednocześnie rzadko odwiedzanego miejsca nie jest łatwe. Pomaga w tym m.in. portal Holidu - wyszukiwarka domów i apartamentów wakacyjnych.

Majorka - najlepszy czas na wyjazd

Najcieplejsze miesiące na Majorce to oczywiście lato - w okresie czerwiec-sierpień temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza. Są to też najdroższe miesiące pod względem wynajmu noclegów oraz są to też miesiące najbardziej oblegane.

Dla osób, które lubią nieco niższe temperatury ale wciąż stabilną pogode, idealnym okresem będzie wrzesień oraz październik, w trakcie których temperatura oscyluje wokół 25 stopni Celsjusza. Taka pogoda zachęca do aktywnego spędzania czasu, plażowania i długich spacerów po piaszczystych plażach wzdłuż morza.

Najpopularniejsze miejscowości na Majorce

  1. Petra - 4,400 wyszukiwań w Google w miesiącu

Petra to oficjalnie najpopularniejsze małe miasteczko na Majorce pod względem wyszukiwań. Niewielka miejscowość w centralnej części Majorki i z ok. 3000 mieszkańców. Dzięki wielu kameralnym placom, przy których znajdują się lokalne bary i restauracje, jest to idealne miejsce na spróbowanie lokalnej, majorkańskiej kuchni. Petra jest również znana jako miejsce urodzenia Fray Junipero Serra, misjonarza, założyciela San Francisco, beatyfikowanego przez papieża Jana Pawła II.

  1. Sóller - 3,600 wyszukiwań w Google w miesiącu

Na drugim miejscu w naszym rankingu znajduje się Sóller - położone w "Dolinie Pomarańczy", znanej również jako "Dolina Złota". To miasto, położone w górach, jest domem dla około 14 000 mieszkańców i znajduje się około trzech kilometrów od najbliższego wybrzeża. Sóller może pochwalić się przepiękną architekturą, którą można podziwiać udając się na miejski rynek - Plaza Constitución i Gran Via. Jedną z głównych atrakcji tego miasteczka jest Sóller Train, linia kolejowa, która łączy Soller ze stolicą Majorki -  Palmą i zabiera pasażerów w piękną wycieczkę wśród gaju oliwnego i drzew pomarańczy, z pięknym widokiem na góry Tramuntana.

Soller - Iñaki Pérez de Albéniz, Flickr.com

  1. Campos - 1,900 wyszukiwań w Google w miesiącu

Kierując się na południowy wschód Majorki, znajdziemy Campos - tradycyjne, majorkańskie miasteczko, w którym mieszka mniej niż 11 000 osób. W Campos odbywają się dwa popularne miejskie targi w tygodniu, w czwartek i w sobotę, gdzie zaopatrzysz się świeże, lokalne produkty. Co więcej, to miasteczko znajduje się w regionie, który może pochwalić się jednymi z najlepszych plaż na całej wyspie, Es Trenc i Sa Rapita.

  1. Artà - 1,600 wyszukiwań w Google w miesiącu

Czwartym, najpopularniejszym małym miastem na Majorce jest Arta, położona zaledwie kilka kilometrów w głąb lądu od północno-wschodniego wybrzeża. Miasteczko to zdołało zachować swój autentyczny majorkański urok dzięki temu, że w dużej mierze pozostało nietknięte przez masową turystykę. Jedną z największych atrakcji tego miejsca są zabytki, takie jak Sanktuarium San Salvador czy Kościół Przemienienia Pańskiego. To miasteczko słynie z lokalnej ceramiki i wyplatania koszy, których duży wybór można znaleźć we wtorki na cotygodniowym, lokalnym targu. Artá jest również położona blisko słynnych jaskiń na Majorce, Caves d'Arta i Coves del Drac.

  1. Valldemossa - 1,300 wyszukiwań w Google w miesiącu

Fot. Valldemossa_Iñaki Pérez de Albéniz, Flickr.com

Valldemossa zajmuje 5 miejsce w naszym rankingu perełek Majorki. Jest to najwyżej położone miasto na wyspie, w górach Tramuntana. W Valldemossie mieszka mniej niż 2000 osób, co czyni ją najmniejszym miastem w naszej dziesiątce. Dzięki niewielkiej liczbie mieszkańców i wolnym od ruchu samochodów uliczkom, Valldemossa może pochwalić się spokojną i relaksującą atmosferą. Jednakże, warto mieć na uwadze, że w miesiącach wakacyjnych dochodzi tu do gwałtownego wzrostu liczby turystów, dlatego warto wybrać się tu poza sezonem. Do Valdemossy spokojnie można dojechać transportem publicznym z Palmy.

Cały ranking TOP 10 można znaleźć tutaj: https://www.holidu.pl/mieszkania-wakacyjne/hiszpania/majorka#male-miasta

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.