dzisiaj jest niedziela, 04 grudnia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wygodne plecaki dla całej rodziny – doradzamy, jak wybrać

2022-09-14 07:03

Jak wybrać plecak do szkoły dla dziecka?

Najważniejszą kwestią są oczywiście aspekty zdrowotne. Rodzice mają do wyboru plecaki oraz tornistry. Te pierwsze są częściej polecane, gdyż mogą służyć uczniowi nie tylko do szkoły, ale również na wszelkie inne wyjścia i wycieczki.

Pierwszym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest wykonanie plecaka. Musi być on wytrzymały, aby zbyt szybko nie uległ przetarciu. Najlepszą propozycją są tkaniny wodoodporne, dzięki którym śnieg ani deszcz nie zmoczy zawartości plecaka. Siateczka znajdująca się na jego spodzie zabezpieczy go także przed zabrudzeniem. Kolejną ważną rzeczą jest usztywnienie pleców. Warto zadbać o to, by dziecko mogło równomiernie rozłożyć ciężar książek znajdujących się w plecaku.

Wybierając plecak do szkoły, trzeba też sprawdzić, jakie szelki posiada dany model. Powinny być one szerokie i profilowane, aby nie ograniczały ruchów ramion i nie powodowały obtarć. Ważna jest też ich opcja regulacji, bowiem dobry plecak musi być też pojemny. Polecane są zwłaszcza modele posiadające co najmniej dwie komory oraz dodatkowe kieszenie znajdujące się na bokach. Chcąc podnieść bezpieczeństwo dziecka, warto wybrać produkt posiadający odblaski. Są one przydatne, zwłaszcza jeśli szkoła znajduje się w dosyć ruchliwej okolicy.

Plecaki miejskie do biura i na uczelnie – jakie będą odpowiednie?

Plecaki miejskie służą nam w codziennej drodze do pracy, na uczelnie, czy też krótkich podróży. Bardzo istotna jest zwłaszcza ich pojemność, którą należy dostosować do transportowanych przedmiotów. Jeśli jest ich mało, w zupełności wystarczy model 20-litrowy, a w przypadku większej ilości rzeczy lepszym wyborem będzie ten 30-litrowy. Przydatną opcją jest bezpieczna kieszeń na laptopa, która dobrze zabezpiecza komputer podczas jazdy autem, czy też komunikacją miejską.

Plecaki do poruszania się po mieście powinny też mieć pojemną komorę główną, jak i kilka wewnętrznych przedziałek. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Jeśli preferuje on segregację rzeczy w plecaku, wówczas najlepiej jak będzie miał on liczne kieszonki. W komorze głównej można przechowywać dokumenty, natomiast w mniejszych kieszeniach na przykład akcesoria biurowe.

Plecak trekkingowy- na co zwrócić uwagę wybierając taki model?

Plecak trekkingowy to model do zadań specjalnych. Od niego oczekuje się o wiele więcej. Musi przede wszystkim pomieścić cały niezbędny ekwipunek, najczęściej śpiwór, prowiant, czy namiot. W przypadku korzystania z tradycyjnego sprzętu, wystarczający może okazać się plecak o pojemności 50 litrów. Dla użytkowników dysponujących lekkim sprzętem polecane są modele 30-litrowe. Jeśli chodzi o długie wyprawy na wymagających trasach, lepszym wyborem będzie pojemny plecak 70-litrowy.

Bardzo ważna jest też konstrukcja plecaka, powinna pozwalać na łatwy dostęp do wszelkich niezbędnych rzeczy. Podstawowym elementem jego wyposażenia są siatkowane kieszenie, w których to można przechowywać matę, czy butelkę z wodą. Plecak trekkingowy powinien też dawać możliwość przymocowania kijów trekkingowych. W wyposażeniu takich modeli znajdują się też często paski kompresyjne, które przytrzymują bagaż wewnątrz, przez co nie zmienia on swojego ułożenia podczas marszu. Dobry plecak trekkingowy musi mieć też pokrowiec przeciwdeszczowy, jak i liczne kieszenie, także na pasie biodrowym. Przydatnym udogodnieniem jest też zamek na przedniej ścianie, co pozwala na pakowanie plecaka jak walizki.

Plecaki dla całej rodziny do pracy, szkoły czy na wycieczkę można znaleźć w sklepie CCC. Co ważne, aby zrobić zakupy, nie trzeba wychodzić z domu! Dużą zaletą jest to, że można składać zamówienia także online!

Za publikację tego artykułu pobraliśmy wynagrodzenie

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.