dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Chcesz odwiedzić Gdańsk? Pomyśl o wynajęciu przewodnika!

2022-03-01 01:27

Przewodnik po Gdańsku — czy to opcja tylko dla grup?

Wycieczki z przewodnikiem kojarzą się przede wszystkim z dużymi grupami osób, które uważnie słuchają stojącego lub chodzącego pośród nich przewodnika. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się jednak znacznie bardziej spersonalizowane wycieczki, czyli zwiedzanie z indywidualnym przewodnikiem. Coraz więcej biur podróży oferuje więc ekskluzywne usługi przewodników, które są dopasowane do potrzeb indywidualnych turystów lub małych (kilkuosobowych) grup. Przewodnicy doskonale orientują się w mieście i znają, co pokazać gościom, aby na zawsze pozostali zachwyceni Gdańskiem. Indywidualne zwiedzanie zapewnia również większą swobodę pod względem organizacji zwiedzania i realizacji niestandardowych potrzeb. Przy wcześniejszym ustaleniu, firmy zrzeszające przewodników mogą dostosować plan zwiedzania do potrzeb i życzeń turystów. Biura podróży oferują indywidualnym turystom nie tylko zwiedzanie pozwalające na lepsze poznanie najważniejszych atrakcji miasta, ale również organizację transportu, noclegu i wszystkiego, co wpływa na jakość wyjazdu.

Co zyskasz dzięki wynajęciu przewodnika?

Gdańsk to piękne miasto z bardzo bogatą historią. Turyści, którzy chcą nie tylko oglądnąć, ale również dowiedzieć się czegoś więcej o najważniejszych atrakcjach miasta, powinni wybrać zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem. Podobnie, jak każde inne miasto, Gdańsk ma swoje legendy, historie i anegdoty, które może opowiedzieć tylko profesjonalny przewodnik. Zwiedzanie z przewodnikiem jest jednak znacznie ciekawsze niż samotny spacer po głównych ulicach miasta. Przewodnik zawsze dba o odpowiednią organizację oraz rozplanowanie trasy. Dzięki temu wycieczka będzie obejmować odwiedziny najważniejszych atrakcji Gdańska. Przewodnik jest odpowiedzialny nie tylko za oprowadzenie turystów, ale również za rozplanowanie kolejności zwiedzanych miejsc. Dzięki temu, goście nadmorskiego miasta mogą w krótszym czasie odwiedzić najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne. Przewodnicy dbają również o to, aby plan zwiedzania był maksymalnie dostosowany do potrzeb i preferencji grupy zwiedzających (np. ich zainteresowań oraz wieku). Przewodnicy w Gdańsku pokazują turystom najważniejsze zabytkowe obiekty miasta, jak np. muzea, pałace, kościoły, parki, galerie, czy skanseny. Przewodnicy są też najlepszym źródłem wszelkich ciekawostek i informacji o Gdańsku – to właśnie dzięki nim można dowiedzieć się, co właśnie dzieje się w mieście pod względem gospodarczym, politycznym i kulturowym.

Gdzie znaleźć dobrego przewodnia po Gdańsku?

Obecnie coraz więcej osób jest zainteresowanych pomocą przewodników w poznaniu wielu ciekawych miejsc. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przewodnik po Gdańsku to rzeczywiście najbardziej kompetentna osoba do oprowadzenia turystów po najważniejszych zakątkach miasta. Poszukiwania odpowiedniego przewodnika warto zacząć od Internetu lub kontaktu z biurem podróży. Najlepiej jednak skorzystać z oferty sprawdzonych i doświadczonych przewodników. Właśnie tacy przewodnicy pracują w biurze podróży Fifitravel. W ofercie znajdują się różne plany wycieczek dla indywidualnych turystów oraz dla grup. Turyści odwiedzający Gdańsk po raz pierwszy, mogą np. wybrać pięciogodzinną wycieczkę — Gdańsk Główne Miasto – Europejskie Centrum Solidarności lub Gdańsk Główne Miasto – Oliwa – w siedzibie zakonu cystersów. Na uwagę zasługują też inne trasy jak np. Gdańsk Główne Miasto – Westerplatte – symbol wybuchu II Wojny Światowej. Bardzo szeroka oferta różnych wycieczek z przewodnikiem sprawia, że Fifitravel to doskonały wybór dla turystów.

Dlaczego warto odwiedzić Gdańsk?

Gdańsk to miasto c ponad tysiącletnią historią, dlatego każdy odwiedzający znajdzie w nim coś dla siebie. Podstawowym elementem zwiedzania Gdańska jest oczywiście spacer po pięknym Starym Mieście, które jest pełne bardzo zadbanych brukowanych uliczek i zabytkowych kamienic. Nie obejdzie się też bez odwiedzin Neptuna, ulicy Długiej i Długiego Targu. Warto się również wybrać do pięknego ogrodu zoologicznego w Oliwie lub bo muzeum Solidarności. Nie są to oczywiście wszystkie atrakcje miasta. Nieco mniej popularne zakątki miasta najlepiej przedstawią przewodnicy Gdańsk. Podczas kilkugodzinnej wycieczki nie tylko pokaże najciekawsze zabytki, ale również opowie historię miasta i opowie o ciekawostkach, których mogą nie znać nawet rodowici mieszkańcy. Wycieczka z przewodnikiem jest więc najlepszym sposobem na poznanie największego portowego miasta w Polsce. 

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.