dzisiaj jest piątek, 19 sierpnia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Czy warto kupować przytulanki dla niemowląt?

2021-12-16 10:55

Czym są przytulanki dla niemowląt?

Delikatne, przyjemne w dotyku klasyczne misie, bardzo często też w formie niewielkich zwierzątek, których ciałko zostało zastąpione małym kocykiem z doszytą główką, np. owieczki czy kota. Tak najprościej można opisać przytulanki dla niemowląt do spania, które towarzyszą każdemu maluchowi od pierwszych dni życia. Układa się je w pobliżu główki pociechy lub przy rączce, aby wytworzyć w niej poczucie bezpieczeństwa.

Tego typu zabawki charakteryzują się nie tylko wyjątkową miękkością, która sprawia, że dziecko chętnie się do niej tuli. Wyróżnia je także kolorystyka, skutecznie przyciągająca wzrok niemowlęcia. Oczywiście przytulanki mogą mieć delikatne, beżowe czy pastelowo-różowe barwy, lecz wartym uwagi wariantem będą z pewnością również te pasiaste, z wyrazistymi wstawkami w kolorze czerwonym, żółtym czy zielonym.

Przytulanki — dlaczego warto je kupować?

Niemowlę pojawiające się na świecie uczy się wszystkiego od początku. W brzuchu mamy nie musiało zmagać się z hałasem czy obecnością stojących nad nim obcych ludzi. W przerażających momentach każdy z nas ma ochotę się w coś wtulić, się schować. Podobnie jest z naszymi pociechami, które instynktownie chwytają przytulanki.

Sama konstrukcja przytulanek mówi o tym, dlaczego warto je kupować najmłodszym. Miły materiał sprawia, że maluch w jej obecności czuje się bezpieczniej, chętnie się do niej tuli. Tym samym jest świetnym sposobem na uspokojenie go, gdy się czegokolwiek przestraszy. Taki bezpieczny przyjaciel jest ważny także przy zasypianiu oraz w czasie wyjść poza dom, który dziecko już poznało. Przyda się więc m.in. w trakcie wizyty u znajomych czy lekarza, kiedy maluch do uspokojenia się będzie potrzebował czegoś, co zna.

Spokój i poczucie bezpieczeństwa nie są jedynymi aspektami, dla których warto pozostawić na zakup przytulanki. Przyciągające wzrok kolory, szeleszczące naszywki czy poszczególne elementy w formie np. długich uszu bądź odstającego noska są świetnym sposobem na pobudzenie i rozwój poszczególnych zmysłów malucha. Zaciekawione dziecko chętnie będzie sięgało po zabawkę, poznając nowe barwy i struktury, wyrabiając tym samym zdolności motoryczne.

Jaką przytulankę wybrać?

Zakup przytulanki dla niemowlaka to bardzo rozsądny krok, o ile zabawka zostanie odpowiednio dobrana. Co to znaczy? Musisz zwrócić uwagę na kilka aspektów, które będą odpowiadały zarówno za bezpieczeństwo malucha, jak i jego dobre samopoczucie.

W pierwszej kolejności sprawdź, czy oglądana przez Ciebie przytulanka posiada odpowiednie certyfikaty, potwierdzające spełnianie przez nią narzuconych prawnie norm, jakie obowiązują zabawki dla dzieci. Musi mieć ona oznaczenie gwarantujące bezpieczeństwo użycia dla dzieci od 0 lat.

Ważnymi aspektami są: wielkość, kształt i oczywiście kolor. Dobierz je do dziecka według własnych upodobań, pamiętaj jednak, aby wzbudzały one wyłącznie pozytywne emocje malucha. I nie zapomnij o odpowiednim materiale. Sięgaj po miłe w dotyku przytulanki dla niemowląt, a z pewnością okażą się one trafnym zakupem.

Za publikację artykułu otrzymaliśmy wynagrodzenie.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.