dzisiaj jest niedziela, 11 kwietnia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wakacje z niemowlakiem za granicą

2021-03-29 19:50

Wybór kraju docelowego

Kiedy podróżujemy z małym dzieckiem, warto mieć z tyłu głowy, aby kraj, do którego lecimy, był bezpieczny oraz posiadał łatwy dostęp do opieki zdrowotnej. Lepiej zrezygnować z państw o ubogim systemie ochrony zdrowia, mając na względzie fakt, że dzieci, szczególnie te do 2 roku życia, w razie infekcji lub innych problemów zdrowotnych wymagają natychmiastowego kontaktu z lekarzem. Stan zdrowia może bowiem w krótkim czasie ulec pogorszeniu, a zwykła gorączka czy biegunka mogą okazać się niebezpieczne.

Zamiast objazdowej wycieczki po całym kraju, lepiej wybrać pobyt w hotelu z możliwością zaplanowania wycieczek wypadowych do interesujących nas miejsc po zapoznaniu się z aktualnymi warunkami pogodowymi oraz możliwościami transportu. Jeśli nie macie doświadczenia w planowaniu wycieczek, warto zdecydować się na lot z biurem podróży, które zapewni wam opiekę rezydenta na miejscu, bezcenną w przypadku kryzysowych sytuacji, wymagających natychmiastowego działania. Większość biur podróży oferuje darmowe przeloty dla dzieci do 2 roku życia. Oczywiście należy pamiętać o przygotowaniu odpowiednich dokumentów i zakupie ubezpieczenia. Na wyjazd w obrębie Unii Europejskiej wystarczy dowód osobisty, na dalsze podróże niezbędny będzie paszport.

Wybór pory wylotu

Mimo powszechnych obaw, łatwiej podróżuje się z mniejszym dzieckiem, które lepiej znosi długie loty samolotem. Starsze dzieci mają mniej drzemek w środku dnia oraz wymagają więcej uwagi. Wielu rodziców chwali sobie podróże nocą, jednak często transfer z lotniska oraz meldowanie się na miejscu może utrudniać późniejsze zaśnięcie w hotelu. Na pierwszy raz najlepiej wybrać krótki lot, aby sprawdzić, jak dziecko zareaguje.

Wybierając hotel, sprawdź, czy nie czeka was kilkugodzinna podróż z lotniska oraz zwróć uwagę, by był on przystosowany dla dzieci i miał możliwość przemieszczania się z wózkiem. Dla młodych rodziców najlepiej sprawdzi się opcja z wyżywieniem, zapewniająca szeroki wybór produktów, które możemy podać dziecku. Mimo wszystko do walizki warto wrzucić kilka zapasowych słoiczków i przekąsek.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Zabierz ze sobą dobrze wyposażoną apteczkę, zawierającą leki w odpowiedniej postaci dla małych dzieci. W wielu krajach dostęp do leków, które w Polsce występują bez recepty, może być ograniczony. Pamiętaj o dobrym kremie z filtrem chroniącym przed szkodliwym promieniowaniem UV dostosowanym do wieku dziecka. Na pewno przyda się krem na odparzenia u dzieci, np. Bepanthen Baby, które mogą pojawić się ze względu na wysoką temperaturę i długą podróż.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.