dzisiaj jest sobota, 27 lutego 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Zabawki edukacyjne, na które warto postawić

2021-02-09 17:51

Zabawki kreatywne dla najmłodszych

Wszechstronny rozwój poprzez zabawę może odbywać się już w przypadku najmłodszych dzieci, nawet niemowląt. Warto wybierać grzechotki i gryzaki, które pobudzają zmysły dziecka. Najlepsze akcesoria dla małych pociech to te, które mają znaczenie dla zmysłu wzorku i dotyku. Przydatne stają się kostki manipulacyjne, a później maty edukacyjne z różną strukturą materiałów, wypustkami, lusterkiem czy piszczałkami. Świetnie sprawdzają się także miękkie przytulanki.

Dla roczniaków najlepsze są sortery, pierwsze puzzle, proste układanki, bujaki, pchacze i jeździki. Dwulatek poradzi sobie z tablicą manipulacyjną, która w ostatnim czasie zdobyła ogromną popularność wśród osób hołdujących filozofii Montessori.

Nauka poprzez zabawę dla przedszkolaków

Nauka poprzez zabawę odbywa się już na zaawansowanym poziomie w przedszkolach. W tych placówkach stawia się na taki właśnie rozwój dzieci. Wiadomo przecież, że kilkulatek potrafi skupić swoją uwagę jedynie przez 20 minut. To zbyt mało, by poprzez wiedzę teoretyczną mógł poznawać świat i nabywać kolejne sprawności.

W przypadku przedszkolaków można wykorzystywać już pierwsze pomoce dydaktyczne. Wymienia się liczydła drewniane, układanki, pierwsze zabawki typu "zrób to sam". To także w przedszkolach wprowadzane są już zajęcia plastyczne, rytmika oraz karty pracy.

Edukacyjna zabawa dla starszaków

Zabawki edukacyjne dla starszaków, czyli uczniów klas wczesnoszkolnych są podobne do tych dla przedszkolaków, natomiast z bardziej zaawansowaną już skalą trudności. Bardzo często zabawki edukacyjne służą do nauki w szkole w ramach tych podstawowych i autorskich programów nauczania. Nowoczesne szkoły stawiają też na technologiczne innowacje. Ogromna liczba placówek postawiła na przykład na tzw. magiczny dywan. W tej podstawowej wersji dzieci mają do dyspozycji pomoce naukowe, jak wspomniane już liczydła, zegary czy konkretne modele konstrukcyjne. Pomocą edukacyjną okazują się też niejednokrotnie wycieczki, które zawsze są tą rozrywkową częścią podstawowej nauki w szkole.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.