dzisiaj jest czwartek, 01 października 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Domki drewniane dla dzieci – co warto wiedzieć przed zakupem?

2020-05-19 02:10

Domki drewniane – dostępne rodzaje

Rynek wyposażenia do ogrodu rozwija się w znacznym tempie od kilku lat. Wśród coraz większej ilości dostępnych produktów, znajdują się między innymi domki drewniane, przeznaczone dla najmłodszych. W wielu przypadkach stanowią one niezwykłą atrakcję, pozwalającą na godziny zabaw w ogródku.

Wśród dostępnych domków wyróżni można kilka podstawowych rodzajów. Wymienić należy:

  • standardowe domki drewniane,
  • domki drewniane na słupkach (naśladujące domki na drzewach),
  • domki drewniane modułowe,
  • domki drewniane wyposażone w zjeżdżalnię.

W każdy z powyższych rodzajów domków możesz zaopatrzyć się na stronie: 4iQ Group.

Znajdziemy również inne przykłady domków do ogrodu przeznaczonych dla dzieci – na przykład te, wykonane z tworzyw sztucznych. Wiele osób decyduje się jednak na domki wykonane właśnie z drewna ze względu na ich walory estetyczne. W przeciwieństwie do tworzyw sztucznych nie wywołują tak wyraźnego kontrastu na tle reszty ogrodu. Świetnie wpasowują się w zielone otoczenie oraz – co równie ważne – można je pomalować zgodnie z własnymi upodobaniami. Warto o tym pamiętać, gdyż malowanie domku może być także świetną rozrywką dla naszych pociech.

Domek drewniany – do jakiego ogrodu?

Przed zakupem domku dla dzieci warto uwzględnić takie istotne parametry naszego ogrodu jak jego wielkość. W zależności od rozmiaru wolnej przestrzeni, powinniśmy się zdecydować na domek mniejszych lub większych rozmiarów.

Oczywiście, nawet w tych niewielkich ogrodach, wciąż można zainstalować domek drewniany. Do wyboru mamy bowiem domki na słupkach oraz domki modułowe – które nie zajmują dużo powierzchni, a przy tym mają dodatkowe piętra lub półpiętra. Dzięki temu nasza pociecha może przeprowadzać w nich nawet najbardziej wymyślne zabawy.

Osobom dysponującym dużymi ogrodami, polecamy sięgnąć po domki wyposażone w tarasy, werandy, balkony lub schody. Są to większe powierzchniowo konstrukcje, wyposażone w dodatkowe, atrakcyjne z perspektywy dziecka, elementy.

W obu przypadkach warto sięgnąć po domki wyposażone w dodatkowe elementy konstrukcyjne. Do takich należą zjeżdżalnia lub pochyła ścianka do wchodzenia. Domki ze zjeżdżalnią to zdecydowanie najczęstszy wybór. Dzieci uwielbiają spędzać w nich czas, wspinając się po schodkach, by następnie zjechać na dół. Domki z pochyłą ścianką również urozmaicają zabawę dzieci. Ponadto, pozytywnie wpływają na ich rozwój psychoruchowy, zachęcając je do wysiłku fizycznego.

W wyborze domku warto też zwrócić uwagę na jego wewnętrzną przestrzeń i powierzchnię użytkową. Dzieci bowiem uwielbiają aranżować domki zgodnie ze swoimi potrzebami – przechowywać w nich zabawki, przesiadywać w gronie kolegów ze szkoły lub urządzać rozmaite zabawy.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.