dzisiaj jest piątek, 19 sierpnia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Jakie zabawki do ogrodu wybrać, aby dziecko było szczęśliwe i bezpieczne?

2020-05-19 02:10

Jakie zabawki ogrodowe wybrać? - akcesoria do piaskownicy

W piaskownicy bezpieczne mogą bawić się wszystkie maluchy, które mają już za sobą etap wkładania do buzi wszystkich otaczających je przedmiotów. Aby zabawa w piasku była dla dziecka interesująca i rozwijała jego umiejętności, piaskownicę musimy wyposażyć jednak w odpowiednie do tego celu akcesoria. Doskonale sprawdzą się tutaj wszelkie wiaderka i łopatki, którymi maluch może przesypywać piach, trenując swoją koordynację i sprawność ruchową. Jeśli rodzice zajmują się uprawą ogrodu, świetnym pomysłem może okazać się także zakup zestawu małego ogrodnika, który będzie odpowiedni i do piaskownicy, i do pomocy mamie czy tacie w pracach przydomowych.

Zabawki dla dzieci na powietrzu - coś dla aktywnych!

Dzieci bywają prawdziwymi wulkanami energii. Nigdzie nie spożytkują jej natomiast bardziej intensywnie niż podczas zabawy na świeżym powietrzu. Rodzice mogą pomóc im urozmaicić tę aktywność fizyczną przy pomocy odpowiednich zabawek ogrodowych. Najmłodszych do ruchu zachęcą wszelkiego typu urządzenia na kółkach. Wózki mogą posłużyć maluchom do przewożenia innych zabawek i akcesoriów, a także do ścigania się z rodzeństwem czy rówieśnikami. Dzieci często zafascynowane są także zabawą w pościg za kolorowymi bańkami mydlanymi, które rodzic może puszczać na świeżym powietrzu przy pomocy odpowiednio dużego zestawu. Starszaki - zwłaszcza chłopcy - z pewnością będą zachwyceni wszelkiego typu sprzętami do wspinaczki, takimi jak drabinki czy mosty linowe. Pamiętajmy jednak, aby tego typu zabawki ogrodowe odpowiednio zamontować i zabezpieczyć.

Zabawki wodne do ogrodu - na co zwrócić uwagę?

Zabawki dla dzieci do ogrodu to przede wszystkim produkty służące do ochłody podczas upalnych letnich dni. Basen stanowi zatem niezbędne wyposażenie każdego podwórka. Nie może to być jednak zabawka dobrana zupełnie przypadkowo. Dla jednego dziecka w wieku niemowlęcym sprawdzą się tak zwane baseny mini, w których bobas będzie mógł usiąść i pochlapać się rękoma. Rodzice kilkorga dzieci lub starszaków powinni postawić już na basen większych rozmiarów, czyli taki w którym maluchy będą mogły pozwolić sobie na aktywność. Dobrym rozwiązaniem są także baseny z wyposażeniem typu zjeżdżalnia czy zabawki wodne. Naturalnie, zabawa z wodą musi odbywać się pod stałą kontrolą i opieką rodzica - niezależnie od wieku dzieci. Jeśli chcemy, aby maluchy bawiły się same, zamiast wypełniać basen wodą, wypełniajmy go specjalnymi piłeczkami. Dużo wodnej frajdy zarówno małym, jak i większym dzieciom zapewnią także ślizgawki, którymi możemy uzupełnić basen lub bawić się zupełnie osobno.

Zabawki ogrodowe dla dzieci - coś dla chłopca, coś dla dziewczynki

Różnice w zainteresowaniach pomiędzy dziećmi mogą zacząć zarysowywać się bardzo wcześnie. Z reguły to dziewczynki należą do spokojniejszych, wolą bawić się w odgrywanie ról, niż biegać po podwórku. Chłopcy są zazwyczaj bardziej energetyczni i kochają rywalizację, dlatego więcej przyjemności sprawią im zabawki ogrodowe o innym charakterze. Małym dziewczynkom warto kupić zatem dmuchany domek do zabawy z koleżankami, zaś chłopcom różnego typu gry zręcznościowe, na przykład linę do przeciągania, bule czy pokaźnych rozmiarów kręgle. Im starsze dziecko, tym bardziej skomplikowaną w swoich regułach grę ogrodową możemy wybrać. W niektóre z nich z pewnością z przyjemnością zagramy razem ze swoimi maluchami.

Odpowiednio wyposażony ogród to miejsce, w którym dzieci mogą bawić się bezpiecznie i wesoło niemal całymi dniami. Warto zadbać zatem, aby na maluchy czekały na podwórku różnego typu zabawki ogrodowe dostosowane do ich wieku oraz zainteresowań. Skorzystaj z oferty sklepu Maludas.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór zabawek ogrodowych dla Twojej pociechy - produkty dostępne na stronie https://maludas.pl/c/50/zabawki-ogrodowe-zabawki.html.

Nie możesz się zdecydować jaką zabawkę wybrać? Przejdź na stronę https://terdeals.com/pl/ranking/567/ranking-top-5-zabawek-do-ogrodu-dla-dzieci, gdzie znajdziesz ranking najpopularniejszych zabawek ogrodowych! Odwiedź także stronę naszego partnera: dizajndladzieci.pl

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.