dzisiaj jest czwartek, 28 maja 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Lekcje, warsztaty muzealne oraz program dla rodzin w Narodowym Muzeum Morskim

2019-09-03 15:06

- Co roku staramy się modyfikować nasze zajęcia na nowy rok szkolny, słuchając podpowiedzi naszych gości i uczestników zajęć. Ich opinia jest dla nas najważniejsza. Wiemy, że najmłodsi przepadają za odkrywaniem tajemnic, rozwiązywaniem zagadek, poznawaniem gdańskich legend, dlatego tę tematykę włączyliśmy zarówno do nowych, jak i sprawdzonych, lubianych zajęć w oddziałach NMM – podkreśla Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji NMM.

W tym roku chcemy być jeszcze bardziej eko! Stąd lekcje dedykowane ekologii, segregacji śmieci, kształtowaniu świadomości, jak cenna jest przyroda. Ważne kwestie związane z ochroną środowiska, a także tajniki pracy dawnych rybaków, szkutników i powroźników, będzie można poznać podczas lekcji muzealnych w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich.

- Fanów „Kolorowych Sobót” i „Programu dla Rodzin” zaprosimy na zajęcia o nowej tematyce, ale nadal w rodzinnej atmosferze. – zaznacza Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM -  Poznany w zeszłym roku szkolnym  Kapitan Szarada z tczewskiego Centrum Konserwacji Wraków Statków, odkrywać będzie przed naszymi gośćmi kolejne aspekty świata naukowych doznań. Od września Dział Edukacji NMM zaprasza także na „Urodziny w Muzeum” – organizowane w Ośrodku Kultury Morskiej oraz Centrum Konserwacji Wraków w Tczewie – zajęcia znane i lubiane, ale także w zupełnie nowej odsłonie!

Seniorów kochających sztukę, zaprosimy na cykliczne warsztaty do Ośrodka Kultury Morskiej: serdeczna, rodzinna atmosfera jak zwykle w pakiecie zajęć! Dzieła, które powstają na zajęciach plastycznych z sezonu na sezon są coraz lepsze!

Podczas zajęć „Wywiad z zabytkiem” zaproszeni eksperci z różnych działów naszego Muzeum opowiedzą ciekawe historie o zabytkach, którymi się opiekują – takich rzeczy nie wyczytacie w żadnym przewodniku, ani nie znajdziecie w sieci! Natomiast chętnych do zdobywania wiedzy zaprosimy do „Akademii Młodych Odkrywców” na cykliczne zajęcia dedykowane zagadnieniom nie tylko morskim.

Naszą ofertę kierujemy też do uczniów szkół specjalnych, którzy dzięki sensorycznym zajęciom i artystycznym warsztatom będą mogli poznawać świat Bałtyku, historię Gdańska i wykonywać zabawne doświadczenia z fizyki. Opowiadać będziemy także o morskich odkryciach geograficznych oraz historii kartografii, a eksperci od konserwacji uchylą rąbka tajemnicy swojego zawodu – w walce z… korozją.

W  tym roku szkolnym ruszamy z akcją Tanie  Środy!

W środy, poza darmowym wejściem do naszych oddziałów (poza muzealnymi statkami: „Darem Pomorza” i „Sołdkiem”), proponujemy wszystkie lekcje muzealne po zniżkowej cenie 2 zł od ucznia (opiekunowie 1 zł).

Lekcje należy rezerwować według informacji podanych na stronie :

www.nmm.pl/edukacja/lekcje-muzealne

Cała oferta edukacyjna u nas na stronie:

https://www.nmm.pl/edukacja/lekcje-muzealne

https://www.nmm.pl/edukacja/warsztaty-muzealne

https://www.nmm.pl/edukacja/program-dla-rodzin/program-dla-rodzin-2019-2020

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.