dzisiaj jest czwartek, 28 maja 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wyłącznie dla młodzieży

2020-01-24 23:45

Szczególnie gdy sięga się po te znajdujące się na Storytel. Poniżej przedstawiono kilka najatrakcyjniejszych wyborów oferowanych przez tę platformę.

„Koralina” – Neil Gaiman

Koralina należy do grona tych dziewczynek, które są prawdziwymi miłośniczkami odkrywania nowych miejsc. Nikogo zatem nie powinno dziwić, że zaraz po wprowadzeniu się wraz z Mamą do nowego domu zajęła się przeszukiwaniem wszystkich jego zakamarków. Zaglądając do jednego z nich, odkrywa istnienie tajemniczych drzwi, za którymi jest jedynie ściana. Po kilku dniach jednak zamiast niej pojawia się przejście, na pierwszy rzut oka, do tego samego domostwa, w którym mieszka. Pozory jednak mylą…

„Galop ‘44” – Monika Kowaleczko-Szumowska

Jedyną cechą łączącą Mikołaja z Wojtkiem jest fakt, że są oni braćmi. Cała reszta to zupełnie inna historia. Pierwszy z nich jest chłopcem posiadającym niewyczerpane pokłady energii i chęci odkrywania świata, a przy tym pragnie, aby brat bardziej się nim interesował. Drugi z kolei, nieco starszy wiekiem, woli trzymać nos w książkach i słuchać ulubionej muzyki. Odwiedzając Muzeum Powstania Warszawskiego, Mikołaj przez przypadek przenosi się w czasie do… 1944 roku! Jedynym ratunkiem dla niego jest właśnie brat, a ich wspólna podróż nauczy ich nowych życiowych wartości.

„Piasek Raszida” – Brandon Sanderson

Prawdopodobnie nie ma drugiego nastolatka, który sprawiałby tyle kłopotów, co Alcatraz Smedry. Ciągłe zmienianie rodzin zastępczych świadczy o jego burzliwym charakterze. Jego życie diametralnie zmienia się w dość niespodziewanym momencie – gdy przez przypadek podpala kuchnię i zamiast spodziewanej nagany otrzymuje nieznaną przesyłkę, która okazuje się prezentem na jego trzynaste urodziny od nieżyjących od dawna rodziców. W przesyłce znajduje się woreczek piaskiem, który po jakimś czasie znika z powodu Bibliotekarzy – enigmatycznego stowarzyszenia. Jest to tylko preludium przed przyszłym wirem zdarzeń, będących jednocześnie jedyną w swoim rodzaju przygodą.

„Odd i Lodowi Olbrzmi” – Neil Gaiman

W trakcie podróży do starego domu swojego ojca, znajdującego się na wysoko położonym paśmie górskim, Odd spotyka niecodzienną grupkę, składającą się z lisa, niedźwiedzia oraz orła. Dla towarzystwa i bezpieczeństwa, decyduje się spędzić z nimi wspólny nocleg, odkrywając przy okazji, że zwierzęta potrafią mówić. Dzięki temu są mu w stanie opowiedzieć historię, z powodu której weźmie udział w ryzykownej przygodzie, na której szali stoi cała norweska kraina.

„Harry Potter i Zakon Feniksa” – J.K. Rowling

Hogwart przestał być miejscem wiecznego azylu dla Harry’ego Pottera, a stał się więzieniem, dodatkowo trapionym z powodu konfliktu z Ministerstwem Magii i Czarodziejstwa. A to wszystko z powodu powrotu Tego, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać. Nałożone restrykcje i obecność nowej apodyktycznej dyrektor, Profesor Dolores Umbridge sprawia, że Harry musi podjąć odpowiednie działania. Ich efektem jest powstanie Zakonu Feniksa, stowarzyszenia, którego zadaniem jest przygotowanie uczniów na walkę z Voldemortem.

„Czartorajsk” – Marta Krajewska

Na pierwszy rzut oka Czartorajsk jest jedynie zwykłym, małym miastem, w którym czas zdaje się biec wolniej, niż gdziekolwiek indziej. Wszystko zmienia się, gdy zgłoszono zaginięcie młodego Kostka. Jego kolega Piotr uważa, że ma to związek z niebieskimi ognikami, które widział ostatnio, gdy te latały po pobliskim lesie. Niedowiarki musiały jednak zmienić zdanie, gdy stworzenia te pojawiły się również w samym mieście, na terenie biblioteki i koło ratusza. Dlatego Piotrek poprosił swoje przyjaciółki, Lenę i Magdę o pomoc w rozwikłaniu zagadki i uratowaniu mieszkańców Czartojarska przed niespodziewaną zagładą.

„Gildia Magów” – Trudi Canavan

Sonea jest dziewczyną pochodzącą z nizin społecznych, wychowywaną przez wujków. Mimo ich usilnego sprzeciwu lubi spotykać się ze swoimi dawnymi przyjaciółmi, który trudnią się złodziejstwem oraz wandalizmem. Pewnego dnia wspólnie ściągają uwagę Magów, będących strażnikami miasta. Konfrontacja sprawia, że Sonea odkrywa w sobie magiczne zdolności, a wedle królewskiego traktatu człowiek z takimi umiejętnościami musi przejść obowiązkowe szkolenie i być pod stałą obserwacją. Protagonistka odmawia, przez co znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie.

„Zemsta czarownicy” – Joseph Delaney

Thomas nie jest zwykłym chłopcem a siódmym synem siódmego syna, przez co widzi i słyszy rzeczy niedostępne dla zwykłego śmiertelnika. Jego matka postanawia z tego powodu wysłać go do Stracharza, który również nosi miano siódmego syna. Pobyt tam ma nauczyć go fachu Łowcy Czarownic, terroryzujących okolice i stanowić preludium do długiej oraz niesamowitej przygody, zmuszającego go nie tyle do aktów odwagi, ile poświęcenia.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.