dzisiaj jest niedziela, 05 lipca 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Sierpniowe wydarzenia w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

2019-08-06 15:46

,,Przez progi kultury ludowej"

8 sierpnia, godz. 10:00- 17:00
Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach
Wstęp bezpłatny

Zapraszamy na niecodzienne spotkanie z kulturą ludową wsi wielkopolskiej. Już 8 sierpnia 2019 roku w Wielkopolskim Parku Etnograficznym odbędzie się wyjątkowe spotkanie, na których mamy nadzieję zaszczycą nas Państwo swoją obecnością. W tym dniu częściowo nasz skansen stanie się miejscem otwartym dla osób z dysfunkcją ruchu, nasi przeszkoleni edukatorzy przeprowadzą zarówno oprowadzania jak i zajęcia dla osób z dysfunkcją wzroku, a wszyscy przybyli mamy nadzieję będą się świetnie bawić. Dlatego nie może tam Państwa zabraknąć!
Dzięki środkom finansowym jakie uzyskaliśmy z Fundacji BGK, zakupiliśmy specjalne podjazdy i podkłady progowe, aby zarówno osoby poruszające się na wózkach czy kulach miały łatwiejszy dostęp do naszych obiektów. Wierzymy, że te rozwiązania ułatwią również dostęp matkom i ojcom z dziećmi w wózkach.

Program naszych działań:

Przez progi kultury ludowej  - spacer po wsi (osoby z dysfunkcją ruchu)
Wyprawa w przeszłość wsi wielkopolskiej – spacer po wsi (osoby z dysfunkcją wzroku)
  „Wsi spokojna wsi wesoła!” – spacer po wsi
Slow Art. – wolne spotkanie z eksponatami
Warsztaty „Wieś jako źródło inspiracji twórczych”  w ramach których będziemy fotografować, dyskutować i tworzyć niecodzienne prace plastyczne.

osoba do kontaktu: Mariola Olejniczak T: 61-427-50-10, wew. 230

http://lednicamuzeum.pl/wiadomosc,projekt-przez-progi-kultury-ludowej.html

VI Grzybowski Turniej Wojów

17-18 sierpnia
Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie
Wstęp bezpłatny
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/677023512743042/

Turniej Grzybowski to dwudniowe wydarzenie o charakterze edukacyjno-rekonstruktorskim, spotkanie historii i współczesności w 1000-letnim grodzie założonym przez legendarnego przodka Mieszka I. Tradycja organizacji Turnieju sięga 2001 roku. 

Zapraszamy do udziału w prezentacjach i animacjach historycznych, przy wykorzystaniu sprawdzonej wiedzy historycznej, rekonstruowanej przez znakomitych specjalistów – archeologów, historyków, rekonstruktorów historycznych i animatorów (ponad  500 wykonawców!). W programie pokazy życia rodzinnego, obozowego, prezentacja zajęć i rzemiosł, które już dawno zaniknęły. Przestrzeń grodu staje się wielką salą edukacyjną gdzie trwa wyjątkowa lekcja historii. 
Lestko to legendarny protoplasta Mieszka I – grzybowski gród swoimi początkami sięga czasów właśnie Lestka dziadka Mieszka. Dla przywrócenia pamięci o Lestku jego imieniem nazwano jeden z największych dębów rosnących na grzybowskim grodzie. Dąb będący pomnikiem przyrody przypomina nam, iż w minionych czasach przyroda odgrywała bardzo ważną role w życiu człowieka.
To o koronę Lestka będzie się toczył tegoroczny Turniej!

WSPÓŁORGANIZATORZY:
Powiat wrzesiński
Burmistrz Miasta i Gminy Września
Wiejskie Stowarzyszenie ,,Szansa" Grzybowo

osoba do kontaktuJacek Wrzesiński T: kom. 507 513 798 

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.