dzisiaj jest wtorek, 26 stycznia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Przystanek Tleń - piękny pensjonat w sercu Borów Tucholskich

2020-12-19 00:37

Atrakcje pensjonatu

Położenie Przystanku Tleń mocno sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na łonie natury, za którym wiele osób mieszkających w dużych miastach bardzo tęskni. Na terenie Wdeckiego Parku Narodowego w okolicach którego zbudowany jest cały kompleks, możemy skorzystać między innymi ze spływu kajakowego, który jest idealną formą rozrywki dla osób w każdym wieku. Podczas spływu przez rzekę Wda wydziela się mnóstwo adrenaliny i pozytywnie działających na organizm endorfin, dzięki którym stajemy się jeszcze bardziej szczęśliwi. Dzięki silnemu nurtowi wody na rzece Wda, spływ kajakiem sprawia dużo przyjemności i zostaje zapamiętany na długo.

Aktywny wypoczynek

Spływ kajakami to tylko jedna z atrakcji na terenie Przystanku Tleń. Oprócz tego możemy także wynająć rowery, dzięki którym będziemy mogli się przemieszczać po malowniczych rejonach Borów Tucholskich. Szczególnie latem jest tam na tyle pięknie, że wynajęcie roweru bądź zabranie ze sobą swojego, będzie strzałem w dziesiątkę. Na rower można się wybrać dużą ekipą znajomych bądź w raz z rodziną i przemierzać wszystkie okoliczne szlaki, wdychając zdrowe leśne powietrze. W sezonie letnim w okolicach działa sporo połączeń kolejowych umożliwiających proste przemieszczanie się wraz z rowerem po okolicznych miejscowościach, więc jeśli mamy ochotę, możemy skorzystać również z takiego rozwiązania.

Przystanek Tleń w Borach Tucholskich słynie z aktywnego wypoczynku i oprócz wyżej wymienionego spływu kajakowego i jazdy na rowerze, w okolicy możemy również skorzystać z jazdy konnej. Ten sposób rozrywki staje się z roku na rok coraz bardziej popularny i nowi ludzie starają się korzystać z tej ciekawej rozrywki. W Borach Tucholskich i okolicach jest kilka bardzo dobrze przygotowanych ośrodków jeździeckich, do których warto zajrzeć i spróbować swoich sił. Szczególnie młode pokolenie będzie bardzo zaciekawione tym aspektem.

Zbieranie grzybów

Dla każdego miłośnika chodzenia po lesie i zbierania grzybów, okolica Przystanku Tleń będzie wprost idealna. W okolicy Borów Tucholskich jak i w większości Polski, prawdziwki czy te borowiki szlachetne, czyli jednej z najbardziej popularnych i pięknych grzybów, pojawiają się już w okolicy czerwca. Warto będzie więc znaleźć czas i wybrać się na dłuższy spacer z rodziną. Korzyści ze zbierania grzybów jest mnóstwo i większość osób po takim spacerze i wyprawie do lasu odczuwa lepsze samopoczucie.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.