dzisiaj jest środa, 29 stycznia 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Aktywny weekend? Wynajmij samochód i zobacz więcej ciekawych miejsc

2019-07-16 09:52

Weekendowy wypad za miasto bez własnego samochodu może być problematyczny, więc wielu z nas po prostu rezygnuje z wyjazdu. Nie należy jednak się zrażać – są też inne opcje. My polecamy wynajem samochodów, który niejednokrotnie okazuje się tani i bardzo wygodny. Takie rozwiązanie wybiera coraz więcej osób – choćby kieleccy studenci, którzy na forach zastanawiają się nad ceną wynajmu samochodu w Kielcach na tydzień i tym, z jakimi kosztami trzeba się liczyć.

Jak wynająć samochód?

W pierwszej kolejności należy przyjrzeć się ofertom okolicznych wypożyczalni. W Kielcach będzie to na przykład wypożyczalnia Carfree, o której więcej można poczytać na stronie carfree.pl. Jeśli wybieramy się do innego miasta drogą lotniczą, warto pamiętać, że na większych lotniskach również znajdują się wypożyczalnie. Dobrze mieć na uwadze, że w mniejszych wypożyczalniach ceny mogą okazać się niższe, ale wiąże się z tym mniejszy wybór aut.

Co do cen – wypożyczenie samochodu na jedną dobę będzie nas kosztować od około osiemdziesięciu złotych do nawet kilkuset, w zależności od tego, jaki pojazd wybierzemy. Miejmy na uwadze, że samochody luksusowe, terenowe czy na większą liczbę pasażerów będą droższe. W niektórych też wypożyczalniach młodszy kierowca zapłaci więcej.

Z wypożyczalnią zawieramy umowę cywilnoprawną.

Dlaczego warto wypożyczyć samochód na weekend?

Jest wiele powodów, dla których warto się zdecydować na wypożyczenie samochodu na weekendowy wyjazd. Zacznijmy od tego, że dla wielu może być to jedyny sposób na dotarcie za miasto niezależnie od transportu publicznego. Dzięki wypożyczeniu auta nie musimy się przejmować rozkładami jazdy autobusów ani pieszo przemierzać odległości między hotelem a przystankiem, ciągnąc za sobą walizki. Ten problem dotyczy nie tylko tych, którzy nie mają własnych samochodów, ale i tych, którzy oddali swoje auta do naprawy.

Samochód z wypożyczalni przyda się ponadto, jeśli nasze auto nie pomieści całej rodziny czy przyjaciół, których chcemy ze sobą zabrać. W wypożyczalniach znajdziemy modele na siedem czy osiem osób, a nawet busy. Wreszcie, dzięki wypożyczalniom otrzymujemy dostęp do samochodów terenowych, które umożliwiają realizację ambitniejszych planów weekendowych.

Wypożyczenie samochodu nie jest dużym wydatkiem, a może okazać się niezwykle pomocne w planowaniu wyjazdów. Warto zapoznać się z ofertą okolicznych wypożyczalni i znaleźć auto, które sprosta naszym potrzebom.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.