dzisiaj jest środa, 03 czerwca 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

TOP 10 najpopularniejszych wycieczek szkolnych

2019-07-10 11:54

Królewski Kraków

Majestatycznie wznoszące się nad miastem Wzgórze Wawelskie oraz krakowskie kopce przypominają o dawnych dziejach Grodu Kraka. Niesamowite Stare miasto zaprasza do niespiesznych, wieczornych spacerów, zanurzających wszystkich gości w sięgającej średniowiecza historii Krakowa. Tę poznać można w multimedialnym Muzeum Podziemia Rynku. Kultury i sztuki można tu zasmakować na każdym kroku. W Kościele Mariackim z ołtarzem Wita Stwosza i polichromią Jana Matejki, w kościele franciszkanów z witrażem Stanisława Wyspiańskiego, w Sukiennicach z galerią malarstwa. Na ciekawych świata czeka Ogród Doświadczeń im. S. Lema, a na spragnionych zabawy i adrenaliny – parki rozrywki. 

Różnorodna Warszawa

To jedyna taka stolica w Europie i może nawet na świcie! Doszczętnie zrujnowane podczas wojny i od zera odbudowane miasto robi wrażenie brawurowym tempem rozwoju. Tu tradycja ciągle przeplata się z nowoczesnością. Niemalże sąsiadują ze sobą kamienice Starówki i kolejne, nowe wieżowce biurowe. O dramatycznej historii przypominają Muzeum Powstania Warszawskiego, POLIN, a także liczne pomniki i tablice pamiątkowe. Młoda Warszawa to np. liczne wydarzenia sportowe i kulturalne na Stadionie Narodowym oraz eksperymenty i doświadczenia w Centrum Nauki Kopernik. Na turystów czekają także siedziby instytucji państwowych oraz radia i telewizji.

Miasto krasnali - Wrocław

Wrocław to miasto pełne atrakcji. Oryginalne jest tu nie tylko podążanie szlakiem rozsławionych krasnoludków. Wzrok przyciągają zabytkowe ulice i kamienice. Wśród licznych mostów czekają malownicze zakątki doskonałe na spacery. Niezmienne wizytówki, jak Ostrów Tumski i Panorama Racławicka, to niepowtarzalna lekcja historii. Miasto stale wzbogaca ofertę edukacyjną przez udostępnianie do zwiedzania miejsc takich jak Hydropolis czy Sky Tower. Na turystów czeka również imponujące Afrykarium oraz otaczające je ZOO pełne najróżniejszych gatunków zwierząt.

Morskie klimaty w Trójmieście

Zatoka Gdańska to miejsce, w którym bez problemu połączyć można zwiedzanie miasta i pobyt nad urokliwym morzem. Gdańsk to lekcja historii, którą poznać można spacerując od Westerplatte i starego Żurawia, przez Długi Targ z Ratuszem Staromiejskim, aż po Pomnik Stoczniowców na Placu Solidarności. Portowa Gdynia pozwala odwiedzić imponujący żaglowiec „Dar Pomorza” i ORP „Błyskawicę”. Na zafascynowanych morzem czeka Muzeum Oceanograficzne. Sopot oznacza oczywiście spacer sławnym Molo i zasłużony odpoczynek na plaży.

Górska przygoda - Zawoja

Piękne krajobrazy beskidów, świeże górskie powietrze i spotkania z ludźmi, którzy otoczeni pięknem gór żyją z pasją – to atrakcje Zawoi. Położona u stóp Babiej Góry – najwyższego szczytu Beskidów - miejscowość zaprasza do wędrówek, zdobywania okolicznych szczytów oraz gier i zabaw zespołowych na polanie. Oparte na idei aktywnej edukacji zajęcia terenowe, warsztaty rzemiosła regionalnego i wizyty w zagrodzie ze zwierzętami to ciekawa propozycja dla dzieci i młodzieży. Dzień w górach kończy się watrą w towarzystwie dźwięków górskiej kapeli.

Kamienny świat w Górach Stołowych

Wyjątkowe formy skalne przybrały na przestrzeni wieków polskie Góry Stołowe. Warto nie tylko wejść na choć jeden ze skalnych stołów, ale również zajrzeć w liczne jaskinie. Co ciekawe, bywa, że i nawet w lecie znaleźć można w nich śnieg. Na grupy dzieci i młodzieży czeka również Kopalnia Złota w Złotym Stoku i Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie. Wycieczkę szkolną można wzbogacić o Adrspach – Skalne Miasto w Czechach – oraz Kłodzko, Wambierzyce i Kaplicę Czaszek.

Malownicze Bieszczady

Jak mówi znane powiedzenie - warto rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. Ten zakątek na turystycznej mapie Polski stanowi interesujące połączenie gór i jeziora oraz różnych współistniejących ze sobą kultur. Niezalesione szczyty połonin pozwalają podziwiać przepiękne panoramy górskich widoków. Jezioro Solińskie umożliwia nie tylko spacer po zaporze, lecz także atrakcję w postaci rejsu statkiem. Edukację z zakresu kultury i religii umożliwia zwiedzanie licznych cerkwi, synagog i klasztorów. Ciekawe dla dzieci i młodzieży jest też wejście do Huty Szkła w Krośnie i poznanie pełnego procesu powstawania niesamowitych, szklanych przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych.

Wyprawa do źródeł, czyli Szlak Piastowski

W każdej szkole nauczyciele prowadzą uczniów do początków Państwa Polskiego. Opowiadają legendy i uczą historii. Wycieczka Szlakiem Piastowskim to ta sama lekcja, tyle że przeprowadzona aktywnie i w terenie. Biskupin z Muzeum Archeologicznym to fascynująca przygoda sama w sobie. Na długo w pamięci pozostaje przechadzka między domkami z najdawniejszej przeszłości. Poznań zaprasza do zwiedzania zabytków Starówki i niepowtarzalnego Ostrowa Tumskiego. Gniezno to oczywiście katedra koronacyjna królów polskich oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Dzieła natury w Ojcowie

Miejsce, w którym dzieło rąk ludzkich sąsiaduje z dziełem przyrody, to Ojcowski Park Narodowy. To tu można podziwiać 25 metrową Maczugę Herkulesa i wysoką na 15 metrów Bramę Krakowską – wytwory natury. Muzeum Przyrodnicze pozwala poznać liczne tajemnice tych ciekawych kształtów. Szkolne grupy odwiedzają również wyjątkowo długą Jaskinię Wierzchowską. Lekcja przyrody łączy się tu z niezmiernie ciekawą lekcją historii, a nauczycielami są ruiny zamku w Ojcowie i malowniczo położony Zamek w Pieskowej Skale.

Ojczyzna oscypka - Zakopane

Stolicy Podhala nikomu przedstawiać nie trzeba. Każdy wie, że warto tu przyjechać. Zakopane to żywiołowa, góralska kultura, wesoła muzyka, smaczny oscypek, malownicze szlaki i pełne emocji skoki narciarskie. Grupy szkolne wyjeżdżają na Polanę Szymoszkową i spacerem udają się na Gubałówkę. Stąd mają okazję podziwiać piękną panoramę Tatr. Poznając kulturę regionu, odwiedzają też sanktuarium na Krzeptówkach i cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Przechadzka Krupówkami to obowiązkowy punkt zwiedzania, który prowadzi pod Wielką Krokiew. Pobyt można przedłużyć, aby wejść w Tatrzański Park Narodowy i zachwycić się choćby tylko jedną z dolin.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.